Stamboom Triepels » Joanna Maria van Reeth #8 (1740-1812)

Persoonlijke gegevens Joanna Maria van Reeth #8 


Gezin van Joanna Maria van Reeth #8

Zij is getrouwd met Joannes (Jan) Huijsman #8.

Zij zijn getrouwd op 25 juli 1768 te Westdorpe, Nederland, zij was toen 28 jaar oud.


Kind(eren):


Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Joanna Maria van Reeth #8?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Joanna Maria van Reeth #8

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Joanna Maria van Reeth #8


    Toon totale kwartierstaat

    Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

    • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
    • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
    • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



    Visualiseer een andere verwantschap

    De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

    Historische gebeurtenissen

    • De temperatuur op 26 februari 1740 lag rond de -2,0 °C. De wind kwam overheersend uit het zuid-westen. Typering van het weer: helder. Bron: KNMI
    • Van 1702 tot 1747 kende Nederland (ookwel Republiek der Zeven Verenigde Nederlanden) zijn Tweede Stadhouderloze Tijdperk.
    • In het jaar 1740: Bron: Wikipedia
      • 9 januari » De Rooswijk, een VOC-handelsschip, loopt tijdens een storm op een zandbank en vergaat (met een kostbare lading zilver) met haar volledige bemanning voor de Engelse kust van Kent.
      • 17 augustus » Kardinaal Prospero Lorenzo Lambertini wordt gekozen tot Paus Benedictus XIV.
      • 22 augustus » Kroning van Paus Benedictus XIV in Rome.
    • De temperatuur op 25 juli 1768 lag rond de 21,0 °C. De wind kwam overheersend uit het oost ten zuiden. Typering van het weer: helder. Bijzondere weersverschijnselen: veel dauw. Bron: KNMI
    • Erfstadhouder Prins Willem V (Willem Batavus) (Huis van Oranje-Nassau) was van 1751 tot 1795 vorst van Nederland (ook wel Republiek der Zeven Verenigde Nederlanden genoemd)
    • In het jaar 1768: Bron: Wikipedia
      • 24 juli » Willem Hendrik van Nassau-Saarbrücken wordt opgevolgd door zijn zoon Lodewijk.
      • 6 december » De eerste druk van de Encyclopædia Britannica verschijnt.
    • De temperatuur op 25 oktober 1812 lag rond de 10,0 °C. De wind kwam overheersend uit het zuid-oosten. Typering van het weer: winderig regen hagel. Bron: KNMI
    • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
    • In het jaar 1812: Bron: Wikipedia
      • 11 mei » Brits premier Spencer Perceval wordt neergeschoten in de hal van het Britse Lagerhuis door de failliete handelaar John Bellingham.
      • 22 juni » Napoleon verklaart de oorlog aan Rusland.
      • 6 augustus » De vulkaan Awu op het eiland Sangihe Besar (Indonesië) barst uit en maakt 953 slachtoffers.
      • 7 september » Slag bij Borodino, waarschijnlijk grootste veldslag uit de geschiedenis.
      • 1 oktober » Oprichting Avans Hogeschool.
      • 12 november » Het leger van Napoleon trekt zich terug uit Moskou en steekt de Berezina over.
    

    Dezelfde geboorte/sterftedag

    Bron: Wikipedia

    Bron: Wikipedia


    Over de familienaam Van Reeth #8


    De publicatie Stamboom Triepels is opgesteld door .neem contact op
    Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
    Rob Triepels, "Stamboom Triepels", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-triepels/I4561.php : benaderd 25 januari 2026), "Joanna Maria van Reeth #8 (1740-1812)".