Stamboom Triepels » Joannes (Jean) Moenen #12 (1565-1630)

Persoonlijke gegevens Joannes (Jean) Moenen #12 

  • Hij is geboren op 1 april 1565 in Voerendaal, Limburg, Nederland.
  • Beroepen:
    • Landbouwer-Grondbezitter.
    • propriétaire agriculteur.
  • (Anecdote) .
    grafkruis aldaar, ontvangt 30-1-1597 eenbeemd nabij de oliemolen te Weustenraede onder Klimmen, tr. voor 30-1-1597
  • (Anecdote) .
    Und nu?JUBILEUMBOEK HET LAND VAN HERLE 1945 – 2005 Genealogie van de familie Merckelbach uit het land van Herle in de 17e en 18e eeuwpag. 183 – 284 door Funs PatelskiS.204Maria Senden, geb. ca. 1630, tr. (1) Joannes Moenen, ged. Heerlen 17 feb. 1627, overl. Heerlen 9 sept. 1666, zn. van Thomas Moenen, halfwin op de hoeve Meezen- broek, schatheffer en schepen van de hoofdbank Heerlen, en JudithHuntjens; tr. (2) voor 16 maart 1668: Leonardus Merckelbach.Uit het huwelijk Moenen – Senden:Servatius (Servaes) Moenen, ged. Heerlen 2 nov. 1663. Hij koos voor een militaire loopbaan.In maart 1684diende hij in het regiment en de lijfcompagnie van generaal- majoor Briquemault, welk regiment op het punt van vertrek stond voor een veldtocht naar Brandenburg. Van zijn oom Servaes van den Hoef (Hove), weduwnaar van Catharina Schuls, tijdens zijn leven ontvanger van de bede van de koning van Spanje, was hij een der erfgenamen. (zie: Manhuys Heerlen)68Voor zijn vertrek op veldtocht naar Brandenburg maakte Servaes Moenen eveneens een testament. Hiertoe vervoegde hij zich op 20 maart 1684 bij notaris Johannes Roumans te Maastricht. Zijn halfsuster Agnes Merckelbach vermaakte hij zijn goe- deren te Weustenrade onder Klimmen.Servaes Moenen doorliep een succesvolle loopbaan als beroepsmilitair in dienst van de Staatse Nederlanden, met als hoogtepunt het bezit van een eigen regiment van de cavalerie, waarover hij sedert 9 april 1739 het commando voerde.
  • (Custom event) .
    Propriétaire
  • Hij is overleden op 14 augustus 1630 in Lotbroek, Hoensbroek, hij was toen 65 jaar oud.
  • Een kind van Thomas Moenen (Monen, Leufkens) #13 en Christina "illegitime" van Cortenbach #13

Gezin van Joannes (Jean) Moenen #12

Hij is getrouwd met Maria (Meijcken) Senden #12.

Zij zijn getrouwd op 16 januari 1593 te Heerlen, Limburg, Nl., hij was toen 27 jaar oud.


Kind(eren):

  1. Anna Moenen  1597-????
  2. Maria Ida Moenen  1598-????
  3. Gerardus Moenen  1604-< 1648
  4. Melchior Moonen  1607-1662
  5. Servaes Moenen  1610-1639

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Joannes (Jean) Moenen #12?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Joannes (Jean) Moenen #12

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

Historische gebeurtenissen

  • Graaf Filips III (Oostenrijks Huis) was van 1555 tot 1581 vorst van Nederland (ook wel Graafschap Holland genoemd)
  • In het jaar 1565: Bron: Wikipedia
    • 1 maart » Rio de Janeiro wordt gesticht.
    • 12 maart » Paus Pius IV creëert 23 nieuwe kardinalen, onder wie de Italiaanse bisschop van Vieste Ugo Boncompagni.
    • 18 mei » De Ottomaanse Turken slaan het beleg voor Malta om daar de Ridders van de Orde van Malta te verdrijven. Na 117 dagen verbitterde strijd blazen zij de aftocht.
    • 11 september » De Ottomaanse Turken breken na 115 dagen en zware verliezen het beleg van Malta op, dat verdedigd werd door de Orde van Sint-Jan.
  • Stadhouder Prins Maurits (Huis van Oranje) was van 1585 tot 1625 vorst van Nederland (ook wel Republiek der Zeven Verenigde Nederlanden genoemd)
  • In het jaar 1593: Bron: Wikipedia
    • 22 juni » In de Slag om Sisak verslaan Sloveens - Kroatische troepen de Turken.
    • 11 november » Albrecht van Nassau-Weilburg wordt opgevolgd door zijn zoons Lodewijk II, Willem en Johan Casimir.
    • 15 december » Holland verleent octrooi op de windmolen (octrooihouder onbekend).
  • Stadhouder Prins Frederik Hendrik (Huis van Oranje) was van 1625 tot 1647 vorst van Nederland (ook wel Republiek der Zeven Verenigde Nederlanden genoemd)
  • In het jaar 1630: Bron: Wikipedia
    • 22 februari » De Wampanoag-indiaan Quadequine laat de Britse kolonisten tijdens hun eerste Thanksgivingdiner kennismaken met popcorn.
    • 17 mei » De Italiaanse astronoom Niccolò Zucchi ontdekt de wolkengordels op de planeet Jupiter.
    • 10 juni » Paus Urbanus VIII verleent de kardinalen bij decreet de titel Eminentie.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Moenen #12


De publicatie Stamboom Triepels is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Rob Triepels, "Stamboom Triepels", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-triepels/I1932.php : benaderd 8 januari 2026), "Joannes (Jean) Moenen #12 (1565-1630)".