Stamboom Trebge » Hendrik Leertouwer (1873-1958)

Persoonlijke gegevens Hendrik Leertouwer 


Gezin van Hendrik Leertouwer

(1) Hij is getrouwd met Geertje van Oene.

Zij zijn getrouwd op 27 mei 1899 te Zwollerkerspel, hij was toen 25 jaar oud.


Kind(eren):

  1. Egberta Leertouwer  1900-1967 


(2) Hij is getrouwd met Aleida Huisman.

Zij zijn getrouwd op 31 oktober 1901 te Zwollerkerspel, hij was toen 28 jaar oud.


Kind(eren):

  1. Hendrik Leertouwer  1909-1973 
  2. Gerritdina Leertouwer  1920-2014 
  3. Derk Willem Leertouwer  1903-1973 


Notities over Hendrik Leertouwer

Naar vertrokken naar Zalk en Veecaten op 7-6-1892

Bron Burgerlijke stand - Huwelijk Archieflocatie Historisch Centrum Ov erijssel
Algemeen Toegangnr: 123
Inventarisnr: 123.15421
Gemeente: Zwollerkerspel
Soort akte: Huwelijksakte
Aktenummer: 36
Datum: 27-04-1899
Bruidegom Hendrik Leertouwer
Geboorteplaats: Heerde
Bruid Geertje van Oene
Geboorteplaats: Oldebroek
Vader bruidegom Derk Willem Leertouwer
Moeder bruidegom Egberta Bogaard
Vader bruid Klaas van Oene Moeder
bruid Batje Winkeler
Nadere informatie bruidegom: 25 jaar.; bruid: 26 jaar.; moeder van d e bruidegom ook Egberta uit den Bogaard

Bron Burgerlijke stand - Huwelijk Archieflocatie Historisch Centrum Ov erijssel
Algemeen Toegangnr: 123
Inventarisnr: 123.15421
Gemeente: Zwollerkerspel
Soort akte: Huwelijksakte
Aktenummer: 53
Datum: 31-10-1901
Bruidegom Hendrik Leertouwer
Geboorteplaats: Heerde
Bruid Aleida Huisman
Geboorteplaats: Zwollerkerspel
Vader bruidegom Derk Willem Leertouwer Moeder
bruidegom Egberta Bogaard
Vader bruid Hendrik Huisman
Moeder bruid Gerritdina van Marle
Nadere informatie bruidegom: 28 jaar.; bruid: 21 jaar.; weduwnaar va n Geertje van Oene; weduwe van Jannes Schuurhuis; moeder van de bruide gom ook Egberta uit den Bogaard

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Hendrik Leertouwer?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Hendrik Leertouwer

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Hendrik Leertouwer


    Toon totale kwartierstaat

    Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

    • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
    • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
    • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



    Visualiseer een andere verwantschap

    De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

    Aanknopingspunten in andere publicaties

    Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

    Historische gebeurtenissen

    • De temperatuur op 10 juni 1873 lag rond de 15,0 °C. De winddruk was 1 kgf/m2 en kwam overheersend uit het west-zuid-westen. De luchtdruk bedroeg 76 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 81%. Bron: KNMI
    • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 6 juli 1872 tot 27 augustus 1874 was er in Nederland het kabinet De Vries - Fransen van de Putte met als eerste ministers Mr. G. de Vries Azn. (liberaal) en I.D. Fransen van de Putte (liberaal).
    • In het jaar 1873: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 4,0 miljoen inwoners.
      • 1 januari » Japan gaat over op de gregoriaanse kalender.
      • 2 februari » Bisschopswijding van Edmond Dumont, 97-ste bisschop van het bisdom Doornik.
      • 28 februari » Armauer Hansen ontdekt de bacil die verantwoordelijk is voor de ziekte lepra
      • 4 maart » Ulysses S. Grant wordt beëdigd voor een tweede termijn als president van de Verenigde Staten
      • 1 april » Het Britse stoomschip Atlantic zinkt voor de kust van Nova Scotia, 547 mensen komen om.
      • 21 juli » In Adair, Iowa beroven Jesse James en de James-Younger gang een trein. Dit is de eerste succesvolle treinberoving in het westen van de Verenigde Staten. In totaal US$3,000 werd gestolen van de Rock Island Express.
    • De temperatuur op 31 oktober 1901 lag tussen 1,7 °C en 10,7 °C en was gemiddeld 5,8 °C. Er was 8,5 uur zonneschijn (88%). Bron: KNMI
    • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 27 juli 1897 tot 1 augustus 1901 was er in Nederland het kabinet Pierson met als eerste minister Mr. N.G. Pierson (unie-liberaal).
    • Van 1 augustus 1901 tot 16 augustus 1905 was er in Nederland het kabinet Kuijper met als eerste minister Dr. A. Kuijper (AR).
    • In het jaar 1901: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 5,2 miljoen inwoners.
      • 1 januari » Oprichting van het Gemenebest van Australië.
      • 25 februari » Oprichting van de United States Steel Corporation.
      • 1 maart » De Wuppertaler Schwebebahn wordt geopend.
      • 21 maart » Op de rede van Vlissingen wordt het Engelse schip Tay aangevaren door het Duitse Chemnitz, 14 doden.
      • 8 juli » Oprichting van de Peruviaanse voetbalclub Club Sportivo Cienciano.
      • 14 september » Drie wetenschappers vinden aan de oevers van de rivier Berezovka in Siberië een buitengewoon volledig lichaam van een mammoet.
    • De temperatuur op 10 juni 1958 lag tussen 7,7 °C en 15,2 °C en was gemiddeld 11,2 °C. Er was 9,9 uur zonneschijn (59%). Het was half bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het noorden. Bron: KNMI
    • Koningin Juliana (Huis van Oranje-Nassau) was van 4 september 1948 tot 30 april 1980 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 13 oktober 1956 tot 22 december 1957 was er in Nederland het kabinet Drees III met als eerste minister Dr. W. Drees (PvdA).
    • Van 22 december 1957 tot 19 mei 1959 was er in Nederland het kabinet Beel II met als eerste minister Dr. L.J.M. Beel (KVP).
    • In het jaar 1958: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 11,1 miljoen inwoners.
      • 7 februari » De Nederlandse autofabriek Daf introduceert de personenauto met 'het pientere pookje'.
      • 15 juli » 5.000 Amerikaanse soldaten landen in Beiroet, om de pro-Westerse regering van Libanon te beschermen.
      • 31 augustus » Zeezender Skånes Radio Mercur begint met haar programma.
      • 28 september » Bisschopswijding van Karol Wojtyła, hulpbisschop van Krakau, door aartsbisschop Eugeniusz Baziak van Lviv in Oekraïne, apostolisch administrator van Krakau.
      • 4 november » Kroning van Paus Johannes XXIII in Rome.
      • 4 december » Benin wordt zelfstandig.
    

    Dezelfde geboorte/sterftedag

    Bron: Wikipedia

    Bron: Wikipedia


    Over de familienaam Leertouwer


    De publicatie Stamboom Trebge is opgesteld door .neem contact op
    Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
    Egbert Leertouwer, "Stamboom Trebge", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-trebge/I246.php : benaderd 19 februari 2026), "Hendrik Leertouwer (1873-1958)".