1 januari » Oprichting van het Gemenebest van Australië.
17 februari » Oprichting van de Noorse voetbalclub Ranheim Fotball.
22 juni » Goedkeuring van de Congregatie van de Zonen van de Heilige Familie door Paus Leo XIII.
22 juli » Servië herstelt de diplomatieke betrekkingen met Montenegro.
2 december » Gillette verkrijgt het octrooi op het verwisselbare scheermesje.
10 december » De eerste Nobelprijs wordt uitgereikt.
Dag van overlijden 27 mei 1962
De temperatuur op 27 mei 1962 lag tussen 6,2 °C en 16,1 °C en was gemiddeld 9,8 °C. Er was 8,5 mm neerslag gedurende 1,6 uur. Er was 3,5 uur zonneschijn (22%). Het was half tot zwaar bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het noord-oosten. Bron: KNMI
15 januari » De Slag bij Vlakke Hoek, waarbij de Nederlandse Marine voor het laatst een vijandig schip tot zinken bracht, in dit geval een Indonesisch.
23 mei » In Xochicalco worden Rubén Jaramillo en zijn familie door onbekenden vermoord.
1 juni » Israël maakt bekend dat Adolf Eichmann een dag eerder is geëxecuteerd, door middel van ophanging en dat zijn stoffelijk overschot is gecremeerd en is uitgestrooid over de Middellandse Zee.
31 augustus » Trinidad en Tobago wordt onafhankelijk.
25 september » In Algerije wordt officieel de onafhankelijke republiek uitgeroepen.
24 oktober » Begin van de zeeblokkade bij Cuba door Amerikaanse marineschepen tijdens de Cubacrisis.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: W. Torenstra, "Stamboom Torenstra", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-torenstra/I1356.php : benaderd 6 maart 2026), "Arie Sonneveld (1901-1962)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.