De temperatuur op 22 december 1910 lag tussen 2,3 °C en 7,9 °C en was gemiddeld 4,4 °C. Er was 1,0 uur zonneschijn (13%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-zuid-westen. Bron: KNMI
14 maart » Blow-out van oliebron Lakeview-1 in Californië, waarbij bijna een miljard liter aardolie verloren gaat.
29 april » Theodore Roosevelt, op dat moment oud-president van de Verenigde Staten, brengt een bezoek aan Amsterdam.
31 mei » Oprichting van de Unie van Zuid-Afrika.
19 september » In Amsterdam betogen 25.000 mensen voor algemeen kiesrecht.
5 oktober » Portugal wordt een republiek na een coup tegen koning Emanuel II.
24 december » Op de rede van Vlissingen vindt een aanvaring plaats tussen een Belgisch en een Nederlands stoomschip, 6 opvarenden verdrinken.
Dag van overlijden 12 juni 1991
De temperatuur op 12 juni 1991 lag tussen 11,9 °C en 15,4 °C en was gemiddeld 13,9 °C. Er was 9,0 mm neerslag gedurende 5,5 uur. Het was zwaar bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-zuid-westen. Bron: KNMI
Van dinsdag 7 november 1989 tot maandag 22 augustus 1994 was er in Nederland het kabinet Lubbers III met als eerste minister Drs. R.F.M. Lubbers (CDA).
10 januari » De van oorsprong maoïstische guerrillabeweging EPL in Colombia bereikt een voorlopig vredesakkoord met de regering. Volgens het akkoord zal het Volksbevrijdingsleger op 1 maart de wapens neerleggen.
10 januari » Fotograaf Wubbo de Jong van Het Parool wint de Zilveren Camera 1990. NRC Handelsblad-fotograaf Rien Zilvold wordt uitgeroepen tot fotojournalist van het jaar 1990.
31 januari » De schrijver Richard Klinkhamer vermoordt zijn vrouw Hannie Godfrinon.
12 mei » Op de slotdag van de reguliere competitie stelt HC Bloemendaal de landstitel in de hockeyhoofdklasse veilig door een 4-0-overwinning op HC Klein Zwitserland.
16 september » De Verenigde Staten schorten alle hulp aan Zaïre op wegens de aanhoudende schending van de mensenrechten en de chaotische economische situatie in het Centraal-Afrikaanse land. De beslissing betekent voor Zaïre een verlies van 13 miljoen dollar per jaar.
26 september » België besluit nog eens 500 parachutisten te sturen naar Zaïre, waar het door een muiterij in het leger onrustig is. Ook Frankrijk stuurt nog eens 150 militairen.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Lida Tiebie, "Stamboom Tiebie", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-tiebie/I733.php : benaderd 15 januari 2026), "Jacobus Adrianus "Jaap" Tiebie (1910-1991)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.