De temperatuur op 30 mei 1912 lag tussen 5,5 °C en 19,9 °C en was gemiddeld 13,0 °C. Er was 0,1 mm neerslag. Er was 8,7 uur zonneschijn (53%). De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het noord-noord-oosten. Bron: KNMI
28 februari » Boven de Amerikaanse staat Missouri maakt Albert Berry de eerste parachutesprong uit een vliegtuig
14 maart » Charles van Acker, Belgisch-Amerikaans autocoureur († 1998)
29 maart » Robert Falcon Scott komt met 4 metgezellen om tijdens een vliegende sneeuwstorm op Antarctica.
5 mei » Opening van Maksimirstadion in Zagreb.
18 mei » George Horine, een Californische student, springt bij wedstrijden in het stadion van de Stanford-universiteit ter voorbereiding van de Olympische Spelen als eerste atleet 2 meter hoog.
19 september » In Breda wordt voetbalclub NAC opgericht na een fusie tussen NOAD (Nooit Ophouden Altijd Doorzetten) en ADVENDO (Aangenaam Door Vermaak En Nuttig Door Ontspanning).
Trouwdag 27 juli 1934
De temperatuur op 27 juli 1934 lag tussen 13,6 °C en 18,7 °C en was gemiddeld 15,8 °C. Er was 0,1 mm neerslag gedurende 0,1 uur. Er was 4,5 uur zonneschijn (29%). De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het westen. Bron: KNMI
13 april » Uitgifte van het eerste nummer van het damestijdschrift Libelle.
16 april » De Opperste Sovjet, het parlement van de Sovjet-Unie, stelt de titel Held van de Sovjet-Unie in.
28 april » Oprichting van de Liechtensteinse voetbalbond.
4 juli » In Amsterdam breekt het Jordaanoproer uit als reactie op de verlaging van de werklozensteun door het kabinet-Colijn
18 augustus » Karel Kaers wordt in Leipzig de jongste wereldkampioen wielrennen ooit.
9 oktober » Moord op koning Alexander I van Joegoslavië in Marseille tijdens een staatsbezoek aan Frankrijk. Ook de Franse minister van buitenlandse zaken Louis Barthou komt bij de aanslag om het leven.
Dag van overlijden 2 mei 1995
De temperatuur op 2 mei 1995 lag tussen 8,0 °C en 21,5 °C en was gemiddeld 15,4 °C. Er was 12,9 uur zonneschijn (86%). Het was half bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het oost-zuid-oosten. Bron: KNMI
Van maandag 22 augustus 1994 tot maandag 3 augustus 1998 was er in Nederland het kabinet a href="https://nl.wikipedia.org/wiki/Kabinet-Kok_I" class="extern">Kok I met als eerste minister W. Kok (PvdA).
18 februari » België - Lancering van Proton, de elektronische portemonnee.
20 februari » België: Veearts Karel Van Noppen wordt vermoord in Wechelderzande
17 mei » De rechtbank in München heft de schorsing van Katrin Krabbe op. De atlete was op 22 augustus 1993 door de IAAF voor twee jaar geschorst wegens onsportief gedrag.
24 mei » AFC Ajax wint de Champions League. In de finale in Wenen is de Nederlandse voetbalclub met 1-0 te sterk voor het Italiaanse AC Milan.
5 juni » IBM doet een vijandig bod van 3,3 miljard dollar (5,2 miljard gulden) op softwarefabrikant Lotus. Het is de grootste overnamepoging tot dusver in de software-industrie.
19 september » The Washington Post publiceert het manifest van de Unabomber.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Marten Terwal, "Stamboom Terwal", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-terwal/I1894.php : benaderd 26 februari 2026), "Gezina Kesimaat (1912-1995)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.