Stamboom Te Wierike » Henricus te Wierik (1791-1881)

Persoonlijke gegevens Henricus te Wierik 

  • Hij is geboren.Bron 1
    Henricus was, volgens geboorteakte zoon Gerardus, analfabeet.
  • Hij werd gedoopt op 11 maart 1791 in Rijssen.Bron 2
  • Woonachtig tot 5 september 1881: Wijk B nr 379, Raalte.Bron 3
  • Hij is overleden op 5 september 1881 in Raalte.Bron 4
    Bron Burgerlijke stand - Overlijden
    Archieflocatie Historisch Centrum Overijssel
    Algemeen Toegangnr: 123
    Inventarisnr: 10956
    Gemeente: Raalte
    Soort akte: overlijdensakte
    Aktenummer: 98
    Aangiftedatum: 06-09-1881
    Overledene Henricus te Wierik
    Geslacht: M
    Overlijdensdatum: 05-09-1881
    Leeftijd: 90
    Overlijdensplaats: Raalte
    Vader Hendrikus te Wierik
    Moeder Arnordina Grooten
    Partner Aleida Giesen
    Relatie: weduwnaar
    Nadere informatie geboren te Rijssen; eerder weduwnaar van Antonia Fizelier
  • Registratie van overlijden op 6 september 1881.Bron 4
    Hendrik Middag was hierbij getuige.
  • Een kind van Henricus te Wierike en Arnoldina Grooten
  • Hij was getuige bij gebeurtenis op 2 juni 1832 van Aleida Giesen.
  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 6 april 2023.

Gezin van Henricus te Wierik

(1) Hij is getrouwd met Aleida Giesen.

Zij zijn getrouwd op 30 november 1821 te Raalte.Bron 5

ron Burgerlijke stand - Huwelijk
Archieflocatie Historisch Centrum Overijssel
Algemeen Toegangnr: 123
Inventarisnr: 123.10799
Gemeente: Raalte
Soort akte: Huwelijksakte
Aktenummer: 26
Datum: 30-11-1821
Bruidegom Hendrikus te Wierik
Geboortedatum: 11-03-1791
Geboorteplaats: (Rijssen)
Bruid Aleida Giesen
Geboortedatum: 26-11-1788
Geboorteplaats: (Raalte)
Vader bruidegom Hendrikus te Wierik
Moeder bruidegom Arnordina Grooten
Vader bruid Bernardus Giesen
Moeder bruid Chatharina Zweden
Henricus "Hendrik" te Wierike was hierbij getuige.
Hendrik Heiligstig was hierbij getuige.
Teunis Aldink was hierbij getuige.
Willem Eede was hierbij getuige.

Kind(eren):

  1. Berendina te Wierik  1823-1898 
  2. Carel te Wierik  1825-1896 
  3. Johannes te Wierik  1827-1912 
  4. Gerrit te Wierik  1828-1829
  5. Gerritdina te Wierik  1829-1876 


(2) Hij is getrouwd met Antonia Viselier (Breembroek).

Zij zijn getrouwd op 25 oktober 1832 te Raalte.Bron 6

Bron Burgerlijke stand - Huwelijk
Archieflocatie Historisch Centrum Overijssel
Algemeen Toegangnr: 123
Inventarisnr: 10799
Gemeente: Raalte
Soort akte: Huwelijksakte
Aktenummer: 23
Datum: 25-10-1832
Bruidegom : Hendrikus te Wierik
Leeftijd: 41
Geboorteplaats: Rijssen
Bruid : Antonia Willems Viselier (ook genaamd Breembroek op Viselier)
Leeftijd: 34
Geboorteplaats: Raalte
Vader bruidegom : Hendrikus te Wierik
Moeder bruidegom : Arnordina Grooten
Vader bruid : Willem Willems Viselier
Moeder bruid : Maria Jansen
Nadere informatie beroep Bg.: wever; beroep Bd.: boerenwerkster; beroep vader Bg.: landbouwer; beroep moeder Bg.: landbouwster; beroep vader Bd.: landbouwer; beroep moeder Bd.: landbouwster; weduwnaar van Aleida Giesen

Kind(eren):

  1. Aleida te Wierik  1834-1897 
  2. Maria te Wierik  1835-1917
  3. Hendrikus te Wierik  1837-1928 
  4. Willemina Wierik  1840-1874
  5. Nn te Wierik  1842

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Henricus te Wierik?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Henricus te Wierik

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Henricus te Wierik


    Toon totale kwartierstaat

    Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

    • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
    • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
    • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



    Visualiseer een andere verwantschap

    Bronnen

    1. Doopregister Tubbergen
    2. Kopie doopregister
    3. overlijdensakte
    4. Overlijdensakte nr 98/1881 gemeente Raalte
    5. huwelijksakte nr 26\1821 gemeente Raalte
    6. huewelijksakte nr 23/1832 gemeente Raalte

    Aanknopingspunten in andere publicaties

    Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

    Historische gebeurtenissen

    • De temperatuur op 11 maart 1791 lag rond de 8,0 °C. De wind kwam overheersend uit het westen. Typering van het weer: omtrent helder. Bron: KNMI
    • Erfstadhouder Prins Willem V (Willem Batavus) (Huis van Oranje-Nassau) was van 1751 tot 1795 vorst van Nederland (ook wel Republiek der Zeven Verenigde Nederlanden genoemd)
    • In het jaar 1791: Bron: Wikipedia
      • 17 februari » Eerst uitvoering van de 93ste symfonie van Joseph Haydn, de eerste van zijn 12-delige Londense symfonieënreeks.
      • 4 maart » Vermont wordt toegelaten als 14e staat in de VS. Het is de eerste staat na de 13 'oorspronkelijke' staten die bij de VS wordt toegevoegd.
      • 30 maart » Eerste definitie van de meter (in Parijs) als 1/10.000.000e deel van de afstand tussen de noordpool en de evenaar.
      • 3 mei » De eerste geschreven grondwet van Europa treedt in werking in Polen. (Poolse Grondwet van 3 mei 1791)
      • 30 september » Première van de opera Die Zauberflöte van Wolfgang Amadeus Mozart in Wenen.
      • 15 december » De Amerikaanse Bill of Rights wordt aangenomen.
    • De temperatuur op 25 oktober 1832 lag rond de 5,0 °C. De wind kwam overheersend uit het oost-noord-oosten. Typering van het weer: helder dampig. Bron: KNMI
    • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
    • In het jaar 1832: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 2,9 miljoen inwoners.
      • 29 januari » Het nog steeds bestaande tijdschrift de Militaire Spectator wordt opgericht.
      • 12 februari » Ecuador annexeert de Galápagoseilanden.
      • 7 mei » Griekenland wordt onafhankelijk van Turkije.
      • 2 augustus » 1300 militairen in Illinois verslaan de Sac- en Fox-indianen. Dit is het einde van de Black Hawk Oorlog.
      • 15 november » Start van het beleg van Antwerpen.
      • 23 november » Stichting van de Congregatie van de Zusters van Liefde van Onze Lieve Vrouw Moeder van Barmhartigheid door pastoor Joannes Zwijsen in Tilburg.
    • De temperatuur op 5 september 1881 lag rond de 16,9 °C. Er was 0.7 mm neerslag. De winddruk was 1 kgf/m2 en kwam overheersend uit het west-zuid-westen. De luchtdruk bedroeg 75 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 81%. Bron: KNMI
    • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 20 augustus 1879 tot 23 april 1883 was er in Nederland het kabinet Van Lijnden van Sandenburg met als eerste minister Mr. C.Th. baron Van Lijnden van Sandenburg (conservatief-AR).
    • In het jaar 1881: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 4,5 miljoen inwoners.
      • 1 juni » Eerste Nederlandse openbare telefoonnetwerk wordt in gebruik genomen.
      • 4 juni » De Brabantse Lijn, de spoorlijn die Tilburg met Nijmegen verbindt, wordt geopend.
      • 30 juni » Opening van het Széchenyibad in het Hongaarse hoofdstad Boedapest.
      • 2 juli » President James Garfield van de VS wordt neergeschoten door Charles J. Guiteau. Hij overlijdt uiteindelijk op 19 september 1881 aan bloedvergiftiging.
      • 23 juli » De Internationale Gymnastiekfederatie wordt opgericht in Luik.
      • 8 december » Het Ringtheater te Wenen brandt af (zie Ringtheaterbrand).
    

    Dezelfde geboorte/sterftedag

    Bron: Wikipedia


    Over de familienaam Te Wierik


    De publicatie Stamboom Te Wierike is opgesteld door .neem contact op
    Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
    J.H. te Wierike, "Stamboom Te Wierike", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-te-wierike/I9232.php : benaderd 27 januari 2026), "Henricus te Wierik (1791-1881)".