De temperatuur op 20 november 1905 lag tussen -1,8 °C en 3,1 °C en was gemiddeld 0,8 °C. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het noord-noord-oosten. Bron: KNMI
11 februari » Oprichting van de Apostolische Prefectuur Nederlands-Borneo in Nederlands-Indië.
24 februari » In Zwitserland wordt de Simplontunnel voltooid.
28 maart » Cornelius Ehret vraagt octrooi aan op de fax.
27 juni » Er breekt muiterij uit op het Russische oorlogsschip Potemkin.
30 juni » Albert Einstein stuurt het artikel "Zur Elektrodynamik bewegter Körper" in, waarin hij de speciale relativiteitstheorie introduceert. Het wordt op 26 september gepubliceerd.
14 oktober » De Fédération Aéronautique Internationale (FAI), de internationale organisatie voor lucht- en ruimtevaart, wordt opgericht.
Dag van overlijden 19 januari 1906
De temperatuur op 19 januari 1906 lag tussen 2,3 °C en 6,3 °C en was gemiddeld 4,4 °C. Er was 5,6 mm neerslag. Er was 1,2 uur zonneschijn (14%). De gemiddelde windsnelheid was 5 Bft (vrij krachtige wind) en kwam overheersend uit het noord-westen. Bron: KNMI
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Willem te Slaa, "Stamboom te Slaa in Nederland", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-te-slaa/I2838.php : benaderd 28 januari 2026), "Gerharda Elske Johanna Heesen (1905-1906)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.