De temperatuur op 3 november 1914 lag tussen 7,2 °C en 15,1 °C en was gemiddeld 10,4 °C. Er was 2,4 uur zonneschijn (25%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-zuid-oosten. Bron: KNMI
Van 29 augustus 1913 tot 9 september 1918 was er in Nederland het kabinet Cort van der Linden met als eerste minister Mr. P.W.A. Cort van der Linden (liberaal).
28 maart » Benoeming van Laurentius Schrijnen tot bisschop van Roermond in Nederland.
7 juni » De Ancona vaart als eerste schip door de sluizen van het Panamakanaal.
1 augustus » Duitsland, als verdragsgenoot van Oostenrijk-Hongarije, verklaart Rusland de oorlog en valt Luxemburg binnen.
3 augustus » (Italië) - De regering in Rome verklaart zich neutraal en weigert aan de oorlog te gaan deelnemen aan de zijde van de andere partners in het Drievoudig Verbond, Duitsland en Oostenrijk-Hongarije.
10 oktober » Onder druk van Duitse bombardementen, werd de officiële overgave van Antwerpen ondertekend door de Antwerpse burgemeester, Jan De Vos.
18 oktober » De Slag om de IJzer gaat van start. Franse, maar vooral Belgische, soldaten verdedigen de Noordelijke frontlinie in de Westhoek.
Dag van overlijden 17 januari 2011
De temperatuur op 17 januari 2011 lag tussen 5,0 °C en 9,6 °C en was gemiddeld 8,1 °C. Er was 0,5 mm neerslag gedurende 1,4 uur. Het was vrijwel geheel bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-zuid-westen. Bron: KNMI
1 januari » Bij een aanslag op een christelijke kerk in de Egyptische stad Alexandrië komen 21 mensen om het leven. Acht mensen raken gewond.
15 februari » Het begin van de Opstand in Libië, een opstand tegen de Libische leider Moammar al-Qadhafi.
11 maart » Zeebeving in de Stille Oceaan, 130 km ten oosten van Sendai (Japan), tot dan de 5e krachtigste in de geschiedenis. De beving veroorzaakt ook een tsunami.
20 juli » De laatste voortvluchtige die wordt gezocht door het Joegoslavië-tribunaal in Den Haag, de voormalige Kroatisch-Servische leider Goran Hadžić, wordt gearresteerd.
24 augustus » Het Nederlands voetbalelftal bereikt de eerste plaats op de FIFA-wereldranglijst. Dit voor de eerste keer sinds de oprichting van de lijst in 1992.
15 oktober » Het Nederlands honkbalteam behaalt voor de eerste keer in de geschiedenis de wereldtitel door Cuba met 2-1 te verslaan in Panama-Stad.
Dag van begraven 21 januari 2011
De temperatuur op 21 januari 2011 lag tussen -3,8 °C en 3,7 °C en was gemiddeld 0,9 °C. Er was -0,1 mm neerslag. Er was 0,8 uur zonneschijn (9%). Het was vrijwel geheel bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 1 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het noord-westen. Bron: KNMI
29 april » Het huwelijk van prins William en Catherine Middleton.
8 september » Een aardbeving met een kracht van 4.5 op de schaal van Richter wordt door een groot deel van Nederland gevoeld. Het epicentrum ligt in het Duitse Goch.
21 oktober » Een arts die in een interview heeft gezegd dat president Hugo Chávez (59) nog maar twee jaar heeft te leven vanwege kanker is Venezuela ontvlucht. Dat laat de medicus weten in een brief in een oppositionele krant.
21 oktober » Het televisieprogramma Voetbal International, uitgezonden door RTL 7, wint de Gouden Televizier-Ring. The voice of Holland en Wie is de Mol? grijpen verrassend naast de prijzen.
10 november » Frederick Pitcher volgt Marcus Stephen op als president van Nauru.
11 december » De Rotterdamse metrolijn E zal voortaan van station Den Haag Centraal naar metrostation Slinge rijden.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Arjan Stolk, "Stamboom Stolck", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-stolck/I8823.php : benaderd 28 januari 2026), "Klaas Schutter (1914-2011)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.