De temperatuur op 14 februari 1865 lag rond de -11,3 °C. De winddruk was 2 kgf/m2 en kwam overheersend uit het oosten. De luchtdruk bedroeg 77 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 83%. Bron: KNMI
15 april » Abraham Lincoln sterft aan zijn verwondingen die hij de vorige dag opliep.
2 juli » William Booth richt The Christian Mission op. Dit wordt later het Leger des Heils.
21 juli » Op het marktplein in Springfield, Missouri schiet Wild Bill Hickok Dave Tutt neer in wat wordt gezien als het eerste westernduel.
9 oktober » In de Amerikaanse staat Pennsylvania wordt gestart met de aanleg van de eerste oliepijplijn.
18 december » Door aanname van het 13de amendement van de Amerikaanse grondwet wordt slavernij afgeschaft in de Verenigde Staten van Amerika.
23 december » België, Frankrijk, Italië en Zwitserland komen een Latijnse muntunie overeen.
Trouwdag 13 mei 1909
De temperatuur op 13 mei 1909 lag tussen 1,6 °C en 12,1 °C en was gemiddeld 6,9 °C. Er was 10,7 uur zonneschijn (69%). De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het noord-westen. Bron: KNMI
15 januari » De (Koninklijke) Vereniging De Friesche Elf Steden wordt opgericht.
21 februari » De Rotterdamse politie stelt een rijwielbrigade in.
17 maart » Aanvaring tussen Duits en Noors schip bij de ingang van de Nieuwe Waterweg, acht doden.
22 april » Scheepsramp op de Zuiderzee nabij Lemmer, 7 doden.
25 juli » Louis Blériot vliegt als eerste Het Kanaal over.
23 december » Albert I van België wordt koning.
Dag van overlijden 18 februari 1915
De temperatuur op 18 februari 1915 lag tussen 4,4 °C en 8,3 °C en was gemiddeld 6,2 °C. Er was 0,1 mm neerslag. Er was 0,2 uur zonneschijn (2%). De gemiddelde windsnelheid was 5 Bft (vrij krachtige wind) en kwam overheersend uit het zuiden. Bron: KNMI
Van 29 augustus 1913 tot 9 september 1918 was er in Nederland het kabinet Cort van der Linden met als eerste minister Mr. P.W.A. Cort van der Linden (liberaal).
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Arjan Stolk, "Stamboom Stolck", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-stolck/I12997.php : benaderd 23 januari 2026), "Engel Stolk (1865-1915)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.