Stamboom Steenhof » Hendrik van Wijk (????-1763)

Persoonlijke gegevens Hendrik van Wijk 

  • Hij werd gedoopt.
    Er zijn voor 1700 diverse Hendrikken geboren in Utrecht. Er is dus niet uit te komen wie de echte is.
  • Hij is overleden op 23 februari 1763 in Utrecht.Bron 1
  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 9 januari 2007.

Gezin van Hendrik van Wijk

Hij is getrouwd met Rijkje (Regina) Steenhof.

Zij zijn getrouwd op 24 mei 1718 te Utrecht.Bron 2

Getuige: Aagje van der Pijl
Zij zijn getrouwd op 24 mei 1718 te Utrecht.


Kind(eren):

  1. Josina van Wijk  1722-????
  2. Anthonia van Wijk  1724-????
  3. Josina. van Wijk  1726-????


Notities over Hendrik van Wijk

HUA: 150a7 aktenr 24 dd 22-04-1724

Den 22 april 1724

1)Compareerden Hendrick van Wijck
2)ende Rijckje Steenhoff
3)echtelieden mij notaris bekent, en
4)residerende alhier binnen Utrecht
5)ende verklaarden de comparanten
6)den langhst levenden van haer bijden
7)te stellen, tot momber en mombeukke
8)van haire minderjarige na te laete
9)kind, kinderen en erffgenaemen
10)met magt van assumtie, substitutie
11)en succoguatie en uijsluijtingen
12)van allen anderen en als mede de Edele
13)Groot Aghtbare Heeren Borgermeesteren
14)ende Vroedschapdeser stadt, haer
15)Edele gecommitteerden ter mombercae-
16)mer alhier, en allen anderen wellen
17)gerechten, off oppervoogden, alwaer
18)haer srerffhuijs soude moogen komen
19)te vallen. Versoeckende de compa-
20)ranten en ten dien eijnde hiervan
21)gemaakt te winde acte in forma
22)sie is dese alvas gedaen en
23)gepasseert binnen Utrecht ten presente
24)van Adrianus van Noort en Johan van
25)Rheenen getuijgen van gelde hier toe
26)Versoght.

Was geteekend enz.

Momboirkamer Utrecht 1726-1750 Inv 227 t/m/234:Index comparantenregister Stad Utrecht Hij is als voogd benoemd over zijn zoon Willem Voskuijl van Wijk bij het overlijden van zijn vrouw.
Op 1 augustus 1753 is er een akte van overdracht van de winkel gemaakt voor notaris L. van der Pauw te Utrecht. Inventaris U205 a 8 akte 112 subnr.0

Niet in VVG003

Akte 112 verleden voor notaris Luijt van der Pauw te Utrecht.
Hendrik van Wijk is per 1 augustus 1753 opgenomen in het Apostel Gasthuis in Utrecht. Daartoe droeg hij zijn levensmiddelen zaak over aan zijn dochter die hen daarvoor een bedrag van ¹ 750.00 en een wekelijks zakgeld van 6 stuivers betaalde.

Comparantenregister Momboir kamer te Utrecht Toegang 702-3 Inv 6-1187.
26 april 1747
Is gecompareerd en heeft verclaert Hendrik van Wijk, weduwnaer van Rijkje Steenhof , in de Potterstraat te Utrecht, tot mede voogd te admitteren Willem Hendrik van Wijk sijn comparants zoon. die mede comparerende verclaerde de voorzegde voogdije te accepteren en aen te neemen.

Den 26 april 1747 is alhier ter Monboirkamer vertoont testamentaire van Wijck en vertoonde zekere acte bij hem en Rijckje Steenhoff sijn overleden huijsvrou, op den 22 april 1724 voor den notaris Mr. Gerhard Martens en beide getuygen binnen dese stad gepassert, waar bij naar seclusie deser stads weescamer, en allen anderen sijlieden verclaarden te nomineeren ende stellen tot voogd ofte voogdesse over haere minderjarige natelaten kind, kinderen en erffgenaemen met magt van assumptie (aanneming) en substitutie verunichatie (?) , de langstlevende van hun beijden, beider vermogens de voorsegde ac6te welke hem Rijckje Steenhoff morte heeft geconfirmeert in krachte van de welke heeft den voornoemde Hendrik van Wijck verclaert tot meede voogd van sijn minderjarige nagelate kinderen met naeme Anthonius our 23 Jaeren en Gosina oud 21 Jaeren aan hem: sijn overledene huijsvrou in egte verwekt te assumeeren ende stellen Willem Hendrik van Eijk, sijn comparante meerderjarige zoon, die meede compareeren, des verclaerden de voorsegde voogdije te accepteeren en aan te neemen.
Den 26 Maij 1747
Is ter Momboircamer vertoont zekere testamentaire dispositie bij Berend van der Ploeg en Cornelia Kelskens op den 18 november 1746.

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Hendrik van Wijk?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!

Voorouders (en nakomelingen) van Hendrik van Wijk

Hendrik van Wijk
????-1763

1718

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

Bronnen

  1. Begraafboek Utrecht, akte 136/313
    Overleden in 't Apostelgasthuis te Utrecht. Wijze van begraven: Vanwege het gasthuis.
    Nagelaten betrekkingen: geen vrouw en wel mondige kinderen.
  2. Trouwboek te Utrecht, akte 101 pag 311
    Rijkje kreeg schriftelijke toestemming van haar vader (de naam van de vader is niet vermeld).

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 24 mei 1718 lag rond de 19,0 °C. Bron: KNMI
  • Van 1702 tot 1747 kende Nederland (ookwel Republiek der Zeven Verenigde Nederlanden) zijn Tweede Stadhouderloze Tijdperk.
  • In het jaar 1718: Bron: Wikipedia
    • 14 februari » Willem Hendrik I van Nassau-Usingen wordt opgevolgd door zijn zoons Karel en Willem Hendrik II.
    • 25 augustus » Stichting van New Orleans door Franse immigranten.
    • 30 november » Koning Karel XII van Zweden overlijdt door inslag van een projectiel tijdens de inspectie van een loopgraaf nabij fort Fredriksten, tijdens zijn offensief tegen Noorwegen.
    • 17 december » Het Verenigd Koninkrijk verklaart Spanje de Oorlog van het Viervoudig Verbond.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Van Wijk

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Van Wijk.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Van Wijk.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Van Wijk (onder)zoekt.

De publicatie Stamboom Steenhof is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
A.W. Steenhof, "Stamboom Steenhof", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-steenhof/I4432.php : benaderd 9 maart 2026), "Hendrik van Wijk (????-1763)".