Stamboom Steenhagen » Jan Bolk (1889-1935)

Persoonlijke gegevens Jan Bolk 

  • Hij is geboren op 17 april 1889 in gem Ambt Almelo.Bron 1
    Jan is geboren in een huis staande in de gem Ambt Almelo op het Sluitersveld.
    Tijdstip: 17:00:00
  • Registratie van geboorte op 18 april 1889.Bron 2
  • Beroep: Pakhuisknecht,Hoofdgeleider Nederlandse Spoorwegen.
    Bij huwelijk was Jan pakhuisknecht.
  • Hij is overleden op 2 februari 1935 in Almelo, hij was toen 45 jaar oud.Bron 3
    Tijdstip: 22:00:00
  • Een kind van Derk Bolk en Eva Steenhagen
  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 21 december 2010.

Gezin van Jan Bolk

Hij is getrouwd met Hanna Wolthuis.

Zij zijn getrouwd op 21 juni 1913 te gem Ambt Almelo, hij was toen 24 jaar oud.Bron 4


Tijdbalk Jan Bolk

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Jan Bolk

Derk Bolk
1806-1875
Derk Bolk
± 1853-1934

Jan Bolk
1889-1935

1913

    Toon totale kwartierstaat

    Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

    • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
    • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
    • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



    Visualiseer een andere verwantschap

    Bronnen

    1. Geboorteakte gem Ambt Almelo 1898 no 61
    2. (Niet openbaar)
    3. Overlijdensakte gem Almelo 1935 no 35
    4. www.genlias.nl

    Historische gebeurtenissen

    • De temperatuur op 17 april 1889 lag rond de 7,1 °C. De winddruk was 3 kgf/m2 en kwam overheersend uit het noord-westen. De luchtdruk bedroeg 76 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 91%. Bron: KNMI
    • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 21 april 1888 tot 21 augustus 1891 was er in Nederland het kabinet Mackay met als eerste minister Mr. A. baron Mackay (AR).
    • In het jaar 1889: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 4,5 miljoen inwoners.
      • 8 januari » Herman Hollerith krijgt octrooi op de tabelleermachine.
      • 3 april » De Staten-Generaal, in verenigde vergadering bijeen, verklaren de Nederlandse koning Willem III wegens ziekte buiten staat de regering waar te nemen.
      • 8 juli » Eerste editie van The Wall Street Journal.
      • 10 september » Albert I wordt vorst van Monaco.
      • 6 oktober » Opening van het cabaret de Moulin Rouge in Parijs.
      • 2 november » North Dakota en South Dakota worden staten van de Verenigde Staten.
    • De temperatuur op 21 juni 1913 lag tussen 10,4 °C en 14,4 °C en was gemiddeld 12,2 °C. Er was 9,0 mm neerslag. De gemiddelde windsnelheid was 1 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het westen. Bron: KNMI
    • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 12 februari 1908 tot 29 augustus 1913 was er in Nederland het kabinet Heemskerk met als eerste minister Mr. Th. Heemskerk (AR).
    • Van 29 augustus 1913 tot 9 september 1918 was er in Nederland het kabinet Cort van der Linden met als eerste minister Mr. P.W.A. Cort van der Linden (liberaal).
    • In het jaar 1913: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 6,1 miljoen inwoners.
      • 18 februari » Pedro Lascuráin is gedurende minder dan een uur president van Mexico.
      • 29 mei » In Parijs gaat het ballet Le Sacre du printemps van Igor Stravinsky in première.
      • 10 augustus » Vrede van Boekarest (1913), einde van de Tweede Balkanoorlog..
      • 29 augustus » Het kabinet-Cort van der Linden volgt het kabinet-Heemskerk op.
      • 7 oktober » Henry Ford introduceert de lopende band.
      • 14 december » Kreta wordt officieel geannexeerd door Griekenland.
    • De temperatuur op 2 februari 1935 lag tussen 1,3 °C en 11,2 °C en was gemiddeld 7,8 °C. Er was 4,2 mm neerslag gedurende 1,4 uur. Er was 1,3 uur zonneschijn (14%). De gemiddelde windsnelheid was 6 Bft (krachtige wind) en kwam overheersend uit het westen. Bron: KNMI
    • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 26 mei 1933 tot 31 juli 1935 was er in Nederland het kabinet Colijn II met als eerste minister Dr. H. Colijn (ARP).
    • Van 31 juli 1935 tot 24 juni 1937 was er in Nederland het kabinet Colijn III met als eerste minister Dr. H. Colijn (ARP).
    • In het jaar 1935: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 8,4 miljoen inwoners.
      • 8 januari » Arthur Cobb Hardy krijgt octrooi op de spectrofotometer.
      • 18 april » Bij de Provinciale Staten-verkiezingen behaalt de NSB 7,9 procent van de stemmen. In Den Haag scoort de partij van Anton Mussert zelfs 12 procent.
      • 26 april » Het Nationaal Park De Hoge Veluwe wordt gesticht.
      • 16 mei » In Emmen opent het Noorder Dierenpark, gelegen in het centrum, zijn deuren. Sinds 2016 ligt het even daarbuiten onder de naam Wildlands Adventure Zoo Emmen.
      • 28 juni » Eerste kristallisatie van een virus door Wendell Meredith Stanley.
      • 23 juli » Aan de Kreekweg in Rotterdam-Zuid wordt de eerste paal geslagen voor een nieuw voetbalstadion. Door de zachte winter kan Stadion Feijenoord al een jaar later in gebruik worden genomen, met de wedstrijd Feyenoord-Beerschot (5-2).
    

    Dezelfde geboorte/sterftedag

    Bron: Wikipedia

    Bron: Wikipedia


    Over de familienaam Bolk

    • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Bolk.
    • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Bolk.
    • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Bolk (onder)zoekt.

    De publicatie Stamboom Steenhagen is opgesteld door J. Steenhagen (contact is niet mogelijk).
    Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
    J. Steenhagen, "Stamboom Steenhagen", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-steenhagen/I1824.php : benaderd 13 februari 2026), "Jan Bolk (1889-1935)".