(Misc) in Er werd wat afgetrouwd !: Agnes Bollen, dienstmeid, gedoopt te Haelen op 31 december 1774 (doopgetuigen waren Henricus Bollen en Anna Pijls). Zij is getrouwd te Nunhem op 3 mei 1824 met Jacobus Cleusen, dienstknecht en dagloner, geboren te Horn op 18 juli 1784, overleden te Haelen op 9 februari 1864, zoon van Pieter Kleusen en Anna Santmans. (Hij is later getrouwd te Haelen op 22 juni 1842 met Jeanne Jacobs, landbouwster, geboren te Haelen op 16 juni 1801, dochter van Lambertus Jacobs en Catharina Schruerts. (Zij is later getrouwd te Haelen op 17 juni 1865 met Guillaume Schreurs, landbouwer, geboren te Haelen op 25 april 1801, overleden aldaar op 16 januari 1867, zoon van Peter Schreurs en Anna Catharina Bernaerts. (Hij is eerder getrouwd te Haelen op 31 oktober 1832 met zijn behuwdschoonzus Wilhelmina van den Acker, huishoudster en landbouwster, geboren te Haelen op 5 oktober 1789, gedoopt aldaar op 5 oktober 1789 (doopgetuigen waren Paulus van den Acker en Wilhelmina Verboeckent), overleden te Haelen op 1 februari 1865, dochter van Henricus van den Acker en Gertrudis Verboekent. (Zij is eerder getrouwd te Haelen op 27 juli 1824 met Michaël Jacobs, gedoopt te Haelen op 9 augustus 1793 (doopgetuigen waren Joannes Schreurs en Anna Geurts), overleden te Haelen op 12 februari 1831, zoon van Lambertus Jacobs en Catharina Schruerts.)) Zij is later getrouwd te Haelen op 7 augustus 1868 met Pierre Guillaume van Dael, landbouwer, geboren te Heythuysen op 13 februari 1816, overleden te Baexem op 25 december 1896, zoon van Andreas van Dael en Anna Maria Nijs. (Hij is eerder getrouwd te Grathem op 8 april 1858 met Maria Hoeckx, landbouwster, geboren te Grathem op 30 juli 1801, overleden aldaar op 18 januari 1863, dochter van Joannes Hoeckx en Joanna Verkennis. Hij is later getrouwd te Haelen op 31 augustus 1885 met Willemina Geelen, dienstmeid, geboren te Neer op 2 december 1822, overleden te Haelen op 27 januari 1893, dochter van Henricus Gielen en Petronel Kessels. (Zij is eerder getrouwd te Neer op 25 april 1865 met Heijliger Hobus, landbouwer, geboren te Heythuysen op 16 oktober 1820, overleden aldaar op 12 oktober 1884, zoon van Petrus Hobus en Gertrudis Tullemans..
De temperatuur op 31 december 1774 lag rond de 2,0 °C. De wind kwam overheersend uit het zuid ten westen. Typering van het weer: zeer betrokken. Bron: KNMI
8 mei » Volgens de Friese predikant Eelko Alta zou de wereld op deze dag vergaan vanwege een samenstand van de planeten Mars, Venus, Jupiter, Mercurius en de maan.
10 mei » Lodewijk XVI wordt koning van Frankrijk.
21 juli » Het Verdrag van Küçük Kaynarca maakt een einde aan de vijfde Russisch-Turkse Oorlog (van elf).
Trouwdag 3 mei 1824
De temperatuur op 3 mei 1824 lag rond de 10,0 °C. De wind kwam overheersend uit het westen. Typering van het weer: betrokken mist regen. Bron: KNMI
De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
5 maart » Eerste Birma-oorlog: Het Verenigd Koninkrijk verklaart officieel de oorlog aan Birma.
25 april » De Nederlandse regering besluit de Nederlandsch-Indische Lijnwadenverordening goed te keuren.
20 mei » Karel X wordt koning van Frankrijk.
10 oktober » Guadalupe Victoria wordt de eerste president van Mexico.
1 december » Bij verkiezingen in de Verenigde Staten haalt geen van de kandidaten een meerderheid. Het Huis van Afgevaardigden moet een winnaar aanwijzen.
9 december » Peru verslaat Spanje in de Slag van Ayacucho.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: M.A.C. de Graaf, "Stamboom Stams", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-stams/I192.php : benaderd 3 maart 2026), "Agnes Bollen (1774-????)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.