Stamboom Spruit » Waltherus (Wouter) Janssen Commissaris (± 1655-????)

Persoonlijke gegevens Waltherus (Wouter) Janssen Commissaris 


Gezin van Waltherus (Wouter) Janssen Commissaris

Hij is getrouwd met Adriana (Arjantje) Cornelissen de Wael (Dielen).

Toestemming voor het huwelijk is 3 november 1686 verkregen.

Ze zijn in de kerk getrouwd op 11 november 1686 te Rucphen.


Kind(eren):

  1. Adriana Commissaris  1691-????
  2. Joanna Commissaris  1695-1725


Notities over Waltherus (Wouter) Janssen Commissaris

Op 11 oktober 1732 verkoopt (R.Rucphen 68, ongefolieerd en R.Rucphen 59 ongefolieerd) Wouter Janssen Commissaris aan de geestelijke dochter Maria Anna Willeme te Roosendaal ten behoeve van haar moeder Quirina van Doren, weduwe van Jacob Willemse een stede land met huis, schuur en verdere "timmeragien" ter grootte van 10 gemeten 250 roeden gelegen te Brantsquartier.
Hierbij was niet inbegrepen "het klijn huijsje en hoffie op het noordeinde van het voors(egde) lant" dat hij voor zich zelf behoudt. (Oudarchief Rucphen 37)
In het pondboek van Rucphen 1701-1710 staat deze stede omschreven als de "Oude Posthoorn"(10 gemeten 250 roeden).

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Waltherus (Wouter) Janssen Commissaris?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Waltherus (Wouter) Janssen Commissaris

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

Historische gebeurtenissen

  • Stadhouder Prins Willem III (Huis van Oranje) was van 1672 tot 1702 vorst van Nederland (ook wel Republiek der Zeven Verenigde Nederlanden genoemd)
  • In het jaar 1686: Bron: Wikipedia
    • 2 juni » De Britse Royal Society besluit tot het uitgeven van Principia Mathematica van Sir Isaac Newton.
    • 31 december » De eerste Hugenoten hijsen de zeilen om van Frankrijk naar Kaap de Goede Hoop te varen. Daar zullen ze later de Zuid-Afrikaanse wijnindustrie opstarten met de wijnen die ze op hun reis meenemen.

Over de familienaam Commissaris


De publicatie Stamboom Spruit is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
T.L. Spruit, "Stamboom Spruit", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-spruit/I1142.php : benaderd 2 februari 2026), "Waltherus (Wouter) Janssen Commissaris (± 1655-????)".