De temperatuur op 22 juni 1942 lag tussen 9,6 °C en 24,2 °C en was gemiddeld 17,6 °C. Er was 14,4 uur zonneschijn (86%). De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het oosten. Bron: KNMI
10 februari » Glenn Miller ontvangt de eerste officiële gouden grammofoonplaat voor meer dan een miljoen verkopen.
19 februari » Tweede Wereldoorlog: Ongeveer 150 Japanse oorlogsvliegtuigen vallen Darwin in Australië aan.
28 februari » Japanse troepen landen op Java, het laatste Nederlandse bolwerk in Oost-Indië.
9 maart » Het KNIL capituleert op Java. Japanse jaartelling; 17-3-9.
12 juni » Anne Frank krijgt een dagboek voor haar dertiende verjaardag.
7 augustus » De Amerikanen landen op Guadalcanal wat de Slag om Guadalcanal inluidt.
Dag van overlijden 4 oktober 1943
De temperatuur op 4 oktober 1943 lag tussen 5,6 °C en 14,4 °C en was gemiddeld 10,7 °C. Er was 1,8 uur zonneschijn (16%). De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-westen. Bron: KNMI
20 februari » Mexico - De vulkaan Paricutín ontstaat.
19 april » Albert Hofmann ontdekt het hallucinogene effect van lsd.
10 juni » László Bíró vraagt octrooi aan op de balpen.
4 december » Het Joegoslavische Verzet vormt een voorlopige regering.
13 december » Als wraak voor vermeende steun aan het verzet moordt een Duitse legereenheid de gehele mannelijke bevolking van het Griekse stadje Kalavryta uit.
13 december » De geallieerden bombarderen Schiphol in zijn geheel plat, waardoor de luchthaven voor de rest van de oorlog wordt uitgeschakeld
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: John en Jannie Anker, "Stamboom Spijkerman", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-spijkerman/I182.php : benaderd 28 september 2026), "Albert Middel (1942-1943)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.