Stamboom Spek » Wilhelmina Jacoba de Rijke (± 1869-1939)

Persoonlijke gegevens Wilhelmina Jacoba de Rijke 


Gezin van Wilhelmina Jacoba de Rijke

Zij is getrouwd met Jacobus Spek.

Zij zijn getrouwd op 5 januari 1898 te Haamstede.Bron 1


Kind(eren):

  1. Hugo Izaak Spek  1898-????


Tijdbalk Wilhelmina Jacoba de Rijke

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Wilhelmina Jacoba de Rijke

Iman de Rijke
1831-1911

Wilhelmina Jacoba de Rijke
± 1869-1939

1898

Jacobus Spek
1863-1939


Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

Bronnen

  1. zeeuws archief
    Gemeente : Haamstede
    Aktenummer (number) : 1
    Aktedatum (date) : 05-01-1898
    BRUIDEGOM : Jacobus Spek
    Leeftijd (age) : 34 jaar
    Geboorteplaats (place of birth) : Krimpen aan den IJssel
    Beroep (occupation) : Onderwijzer
    BRUID : Willemina Jacoba de Rijke
    Leeftijd (age) : 29 jaar
    Geboorteplaats (place of birth) : Haamstede
    Beroep (occupation) : Zonder
    VADER BRUIDEGOM (father bridegroom) : Izaak Spek
    Beroep (occupation) : Arbeider
    MOEDER BRUIDEGOM (mother bridegroom) : Janna Noordegraaf
    Beroep (occupation) : Zonder
    VADER BRUID (father bride) : Iman de Rijke
    Beroep (occupation) : Timmerman
    MOEDER BRUID (mother bride) : Pieternella Giljamse
    Beroep (occupation) : Zonder




    Bron:
    Huwelijksakten Haamstede 1811-1932

    Archief:
    Burgerlijke Stand inventarisnummer [toegevoegd: 31 juli 2008]

    Zeeuws Archief: Akten van de Burgerlijke Stand Zeeland vanaf 1796/1811





Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 5 januari 1898 lag rond de 7,4 °C. De luchtdruk bedroeg 76 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 100%. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Regentes Emma (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1898 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 27 juli 1897 tot 1 augustus 1901 was er in Nederland het kabinet Pierson met als eerste minister Mr. N.G. Pierson (unie-liberaal).
  • In het jaar 1898: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 5,1 miljoen inwoners.
    • 13 januari » De beroemde open brief J'accuse van Émile Zola tegen de president van de Franse republiek verschijnt in het dagblad L'Aurore.
    • 1 mei » Oprichting van de Zwitserse voetbalclub FC Thun.
    • 29 mei » Instelling van de Nobelprijs.
    • 7 juni » Oprichting van de Slowaakse voetbalclub FC Petržalka 1898 als Pozsonyi Torna Egyesület.
    • 14 juni » Thomas Edison dient een stapeltje octrooiaanvragen in voor de droogkast, de fonograaf en de mixer.
    • 6 september » Koningin Wilhelmina wordt ingehuldigd in de Nieuwe Kerk te Amsterdam.
  • De temperatuur op 21 juli 1939 lag tussen 11,4 °C en 23,9 °C en was gemiddeld 18,2 °C. Er was 4,5 mm neerslag gedurende 1,1 uur. Er was 10,3 uur zonneschijn (64%). De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het zuid-oosten. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 24 juni 1937 tot 25 juli 1939 was er in Nederland het kabinet Colijn IV met als eerste minister Dr. H. Colijn (ARP).
  • Van 25 juli 1939 tot 10 augustus 1939 was er in Nederland het kabinet Colijn V met als eerste minister Dr. H. Colijn (ARP).
  • Van 10 augustus 1939 tot 3 september 1940 was er in Nederland het kabinet De Geer II met als eerste minister Jonkheer mr. D.J. de Geer (CHU).
  • In het jaar 1939: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 8,7 miljoen inwoners.
    • 26 januari » Troepen van Francisco Franco nemen Barcelona in tijdens de Spaanse Burgeroorlog.
    • 27 juli » Twee dagen na het constitutioneel beraad struikelt het kabinet-Colijn V in het debat over de regeringsverklaring over een motie van afkeuring.
    • 10 augustus » Het demissionaire kabinet-Colijn V wordt, na slechts 16 dagen geregeerd te hebben, vervangen door kabinet-De Geer II.
    • 28 augustus » De Nederlandse motortorpedoboot TM 51 vaart tijdens een verlengde proefvaart naar Nederland om inbeslagname door de Britse regering te voorkomen.
    • 5 september » Na de Duitse inval in Polen verklaren de VS zich neutraal.
    • 30 november » Begin van de Winteroorlog tussen Finland en de Sovjet-Unie.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia


Over de familienaam De Rijke

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam De Rijke.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over De Rijke.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam De Rijke (onder)zoekt.

De publicatie Stamboom Spek is opgesteld door Marion Spek (contact is niet mogelijk).
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Marion Spek, "Stamboom Spek", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-spek/R1125.php : benaderd 15 januari 2026), "Wilhelmina Jacoba de Rijke (± 1869-1939)".