Stamboom Soulier » Hermanus Veens (1844-1932)

Persoonlijke gegevens Hermanus Veens 

  • Hij is geboren op 14 maart 1844 in Andelst, Nederland.
  • Beroepen:
    • Landbouwer.
    • Tabaksplanter.
  • Nationaliteit: Nederland.
  • (Military Enlistment) van 13 mei 1864 tot 12 mei 1869.
    “De Staatsraad, Minister van Staat, Commissaris Des Konings in de Provincie Gelderland verklaart dat Hermanus Vens, geboren te Andelst den 14 Maart 1844, wonende te Herveld, van beroep tabaksplanter
  • Hij is overleden op 24 december 1932 in Valburg, Nederland, hij was toen 88 jaar oud.

Gezin van Hermanus Veens

Hij is getrouwd met Maria Korthoudt.

Zij zijn getrouwd op 2 mei 1878 te Valburg, Nederland, hij was toen 34 jaar oud.


Kind(eren):

  1. Henricus Veens  1893-1971 

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Hermanus Veens?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!

Voorouders (en nakomelingen) van Hermanus Veens

Hermanus Veens
1844-1932

1878

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 14 maart 1844 lag rond de 3,0 °C. De wind kwam overheersend uit het noord-noord-westen. Typering van het weer: half bewolkt sneeuw hagel. Bron: KNMI
  • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
  • In het jaar 1844: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 3,1 miljoen inwoners.
    • 23 mei » Een jonge man, die later bekend werd als de Báb, kondigt in Shiraz (Perzië) de op handen zijnde komst aan van de door alle volkeren der aarde verwachte Boodschapper van God.
    • 24 mei » Het eerste telegram ooit wordt door Samuel Morse van Baltimore naar Washington D.C. verstuurd, met als inhoud: "What hath God wrought?".
    • 6 juni » De YMCA wordt opgericht in Londen.
    • 1 augustus » De Zoologischer Garten Berlin, de eerste Duitse dierentuin, wordt geopend.
    • 28 september » Kroonprins Oscar wordt tot koning Oscar I van Zweden gekroond.
    • 22 oktober » William Miller voorspelt dat de Wederkomst van Jezus op deze dag zou plaatsvinden. Toen de voorspelling niet uitkwam, leidde dit tot de "Great Disappointment" ("Grote Teleurstelling").
  • De temperatuur op 2 mei 1878 lag rond de 18,2 °C. De winddruk was 1 kgf/m2 en kwam overheersend uit het noord-noord-westen. De luchtdruk bedroeg 76 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 70%. Bron: KNMI
  • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 3 november 1877 tot 20 augustus 1879 was er in Nederland het kabinet Kappeijne van de Coppello met als eerste minister Mr. J. Kappeijne van de Coppello (liberaal).
  • In het jaar 1878: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 4,0 miljoen inwoners.
    • 2 februari » Griekenland verklaart de oorlog aan Turkije.
    • 3 maart » Bulgarije herneemt zijn onafhankelijkheid van het Ottomaanse Rijk.
    • 1 april » Het licht van Lange Jaap, een vuurtoren in Huisduinen, bij Den Helder wordt voor de eerste maal ontstoken. Lange Jaap is de hoogste gietijzeren toren van Europa.
    • 4 mei » De fonograaf wordt voor het eerst gedemonstreerd.
    • 28 juni » Oprichting van de Priestercongregatie van het Heilig Hart van Jezus door de Franse priester Leo Dehon.
    • 13 juli » Het Congres van Berlijn maakt Servië onafhankelijk.
  • De temperatuur op 24 december 1932 lag tussen -0,3 °C en 9,1 °C en was gemiddeld 4,9 °C. Er was 0,1 mm neerslag. Er was 3,4 uur zonneschijn (44%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het west-zuid-westen. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 10 augustus 1929 tot 26 mei 1933 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck III met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
  • In het jaar 1932: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 8,1 miljoen inwoners.
    • 5 februari » Benoeming van Guillaume Lemmens tot bisschop-coadjutor met recht van opvolging van Roermond in Nederland.
    • 27 maart » Oprichting van de amateurvoetbalclub VV De Bataven.
    • 10 mei » Het Wilhelmus wordt het Nederlandse volkslied.
    • 28 juni » In België wordt de eerste taalwet in stemming gebracht.
    • 20 september » De naam Zuiderzee wordt officieel gewijzigd in IJsselmeer.
    • 16 oktober » Opening van het Stade Armand Cesari in de Franse stad Bastia.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Veens

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Veens.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Veens.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Veens (onder)zoekt.

De publicatie Stamboom Soulier is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Rene Soulier, "Stamboom Soulier", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-soulier/I389.php : benaderd 2 februari 2026), "Hermanus Veens (1844-1932)".