Stamboom Snakenborg » Roelfijn de Jonge (1858-1924)

Persoonlijke gegevens Roelfijn de Jonge 

  • Zij is geboren op 21 februari 1858 in Scheemda.
    Bron Burgerlijke stand - Geboorte
    Archieflocatie Groninger Archieven
    Algemeen Gemeente: Scheemda
    Soort akte: geboorte
    Aktenummer: 24
    Aangiftedatum: 23-02-1858
    Kind Roelfijn de Jonge
    Geslacht: V
    Vondeling: N
    Geboortedatum: 21-02-1858
    Geboorteplaats: Scheemda
    Vader Jacobus de Jonge
    Moeder Aagtje Wind
    Nadere informatie beroep vader: arbeider
  • Registratie van geboorte op 23 februari 1858.Bron 1
  • Zij is overleden op 14 november 1924 in Noordbroek, zij was toen 66 jaar oud.
    Bron Burgerlijke stand - Overlijden
    Archieflocatie Groninger Archieven
    Algemeen Gemeente: Noordbroek
    Soort akte: overlijden
    Aktenummer: 22
    Aangiftedatum: 15-11-1924
    Overledene Roelfijn de Jonge
    Geslacht: V
    Overlijdensdatum: 14-11-1924
    Leeftijd: 66
    Overlijdensplaats: Noordbroek
    Vader Jacobus de Jonge
    Moeder Aagtje Wind
    Partner Haiko Zeeman
    Relatie: echtgenote
    Nadere informatie geboortepl: Scheemda
  • Registratie van overlijden op 15 november 1924.Bron 2
  • Een kind van Jakobus de Jonge en Aagtje Wind
  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 28 december 2012.

Gezin van Roelfijn de Jonge

Zij is getrouwd met Haiko Zeeman.

Zij zijn getrouwd op 26 oktober 1880 te Noordbroek, zij was toen 22 jaar oud.Bron 2

Bron Burgerlijke stand - Huwelijk
Archieflocatie Groninger Archieven
Algemeen Gemeente: Noordbroek
Soort akte: Huwelijksakte
Aktenummer: 22
Datum: 26-10-1880
Bruidegom Haiko Zeeman
Geboorteplaats: Noordbroek
Bruid Roelfijn de Jonge
Geboorteplaats: Scheemda
Vader bruidegom Eltjo Jans Zeeman
Moeder bruidegom Anje Jans Sijssel
Vader bruid Jacobus de Jonge
Moeder bruid Aagtje Wind
Nadere informatie beroep bruidegom: schoenmaker; beroep bruid: huishoudster; beroep vader bruid: arbeider; bruidegom 37 jaar; bruid 22 jaar; weduwnaar van Jaapjen Venema

Notities over Roelfijn de Jonge

Roelfijn de JONGE, huishoudster, geboren op 21-02-1858 te Scheemda, overleden op 14-11-1924 te Noordbroek op 66-jarige leeftijd, dochter van Jakobus Hindriks de JONGE (zie 63526) en Aagtje Jans WIND (zie 63527).
Gehuwd op 22-jarige leeftijd op 26-10-1880 te Noordbroek met Haiko ZEEMAN, 37 jaar oud

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Roelfijn de Jonge?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Roelfijn de Jonge

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Roelfijn de Jonge

Aagtje Wind
1826-1879

Roelfijn de Jonge
1858-1924

1880

Haiko Zeeman
1843-????


    Toon totale kwartierstaat

    Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

    • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
    • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
    • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



    Visualiseer een andere verwantschap

    Bronnen

    1. Aktenummer: 24
    2. Aktenummer: 22

    Aanknopingspunten in andere publicaties

    Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

    Historische gebeurtenissen

    • De temperatuur op 21 februari 1858 lag rond de -5,1 °C. De winddruk was 3.5 kgf/m2 en kwam overheersend uit het oost-zuid-oosten. De luchtdruk bedroeg 76 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 98%. Bron: KNMI
    • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
    • Van 1 juli 1856 tot 18 maart 1858 was er in Nederland het kabinet Van der Brugghen met als eerste minister Mr. J.L.L. van der Brugghen (protestant).
    • Van 18 maart 1858 tot 23 februari 1860 was er in Nederland het kabinet Rochussen - Van Bosse met als eerste ministers J.J. Rochussen (conservatief-liberaal) en Mr. P.P. van Bosse (liberaal).
    • In het jaar 1858: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 3,3 miljoen inwoners.
      • 11 februari » In Lourdes zou in een grot voor de eerste maal de Maagd Maria aan Bernadette Soubirous zijn verschenen. Dit leidde tot het ontstaan van een van de grootste katholieke bedevaartsoorden.
      • 30 maart » Hymen L. Lipman patenteert het potlood met gummetje aan het eind.
      • 1 juli » De evolutietheorie van Charles Darwin en Alfred Russel Wallace wordt gepubliceerd door de Linnaean Society van Londen.
      • 21 juli » Ontmoeting van Plombières tussen de Franse keizer Napoleon III en en graaf Camillo Benso di Cavour, de eerste minister van Piëmont-Sardinië.
      • 3 augustus » Eerste kabeltelegrammen tussen Amerika en Europa.
      • 16 augustus » De eerste trans-Atlantische telegraafkabel wordt in gebruik genomen, waarbij koningin Victoria een felicitatietelegram verstuurt aan president James Buchanan.
    • De temperatuur op 26 oktober 1880 lag rond de 6,0 °C. Er was 0.6 mm neerslag. De winddruk was 4 kgf/m2 en kwam overheersend uit het zuid-westen. De luchtdruk bedroeg 76 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 88%. Bron: KNMI
    • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 20 augustus 1879 tot 23 april 1883 was er in Nederland het kabinet Van Lijnden van Sandenburg met als eerste minister Mr. C.Th. baron Van Lijnden van Sandenburg (conservatief-AR).
    • In het jaar 1880: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 4,0 miljoen inwoners.
      • 1 januari » De aanleg van het Panamakanaal vangt aan.
      • 27 januari » Thomas Edison ontvangt octrooi (#223898) op de gloeilamp.
      • 27 april » Clarke en Foster krijgen een patent op het eerste elektrische hoortoestel.
      • 3 juni » Alexander Graham Bell gebruikt zijn fotofoon voor de eerste keer om een draadloos telefoongesprek te verzenden.
      • 24 juni » Eerste uitvoering van O Canada, het lied dat later het volkslied van Canada zou worden.
      • 11 november » Ned Kelly, een Australische outlaw, wordt opgehangen in Melbourne.
    • De temperatuur op 14 november 1924 lag tussen -2,8 °C en 2,8 °C en was gemiddeld 0,2 °C. Er was 0,5 uur zonneschijn (6%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het oost-zuid-oosten. Bron: KNMI
    • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 19 september 1922 tot 4 augustus 1925 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck II met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
    • In het jaar 1924: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 7,2 miljoen inwoners.
      • 7 januari » Oprichting van de Féderation Internationale de Hockey (FIH), oftewel de overkoepelende wereldhockeybond, op initiatief van de Fransman Paul Léautey.
      • 17 februari » Johnny Weissmuller verbetert in Miami zijn eigen wereldrecord op de 100 meter vrije slag tot 57,4. Het oude record (58,6) stond sinds 9 juli 1922 op naam van de Amerikaanse zwemmer en latere filmster (Tarzan).
      • 6 april » De fascisten behalen bij parlementsverkiezingen in Italië de absolute meerderheid
      • 9 mei » Oprichting van de Rotterdamse Scheidsrechters Vereniging.
      • 12 oktober » Oprichting van de Colombiaanse voetbalbond, de Federación Colombiana de Fútbol.
      • 1 november » Oprichting van de rooms-katholieke Apostolische administratie Estland.
    

    Dezelfde geboorte/sterftedag

    Bron: Wikipedia

    Bron: Wikipedia


    Over de familienaam De Jonge

    • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam De Jonge.
    • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over De Jonge.
    • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam De Jonge (onder)zoekt.

    De publicatie Stamboom Snakenborg is opgesteld door .neem contact op
    Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
    J. Snakenborg, "Stamboom Snakenborg", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-snakenborg/I6972.php : benaderd 12 januari 2026), "Roelfijn de Jonge (1858-1924)".