Stamboom Snakenborg » Jan Jelmer van der Klei (1888-????)

Persoonlijke gegevens Jan Jelmer van der Klei 


Gezin van Jan Jelmer van der Klei

Hij heeft/had een relatie met Zwaantje Lenting.

De relatie startte op 24 mei 1913 te Slochteren, hij was toen 24 jaar oud.Bron 2

Bron Burgerlijke stand - Huwelijk
Archieflocatie Groninger Archieven
Algemeen Gemeente: Slochteren
Soort akte: Huwelijksakte
Aktenummer: 43
Datum: 24-05-1913
Bruidegom Jan Jelmer van der Klei
Geboorteplaats: Slochteren
Bruid Zwaantje Lenting
Geboorteplaats: Slochteren
Vader bruidegom Sikke van der Klei
Moeder bruidegom Wilmina Pentinga
Vader bruid Tomas Lenting
Moeder bruid Harmke Bos
Nadere informatie beroep bruidegom: arbeider; beroep bruid: dienstmeid; beroep vader bruid: arbeider; bruidegom 24 jaar; bruid 20 jaar

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Jan Jelmer van der Klei?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Jan Jelmer van der Klei

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Jan Jelmer van der Klei

Jan Jelmer van der Klei
1888-????

1913

    Toon totale kwartierstaat

    Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

    • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
    • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
    • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



    Visualiseer een andere verwantschap

    Bronnen

    1. 286
    2. Aktenummer: 43

    Historische gebeurtenissen

    • De temperatuur op 21 november 1888 lag rond de 6,3 °C. Er was 1 mm neerslag. De winddruk was 38 kgf/m2 en kwam overheersend uit het westen. De luchtdruk bedroeg 76 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 78%. Bron: KNMI
    • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 23 april 1884 tot 21 april 1888 was er in Nederland het kabinet Heemskerk met als eerste minister Mr. J. Heemskerk Azn. (conservatief).
    • Van 21 april 1888 tot 21 augustus 1891 was er in Nederland het kabinet Mackay met als eerste minister Mr. A. baron Mackay (AR).
    • In het jaar 1888: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 4,5 miljoen inwoners.
      • 22 maart » Onder veenarbeiders in Appelscha breekt een grote staking uit; begin van de georganiseerde stakingen in Nederland.
      • 1 april » In Rotterdam wordt voetbalclub Sparta opgericht.
      • 11 april » Opening van het Concertgebouw in Amsterdam met een inwijdingsconcert waaraan 120 muzikanten en een koor van 500 personen deelnamen.
      • 13 mei » Brazilië schaft de slavernij af.
      • 4 juli » De Belgische bankbiljetten worden tweetalig en het Belgisch Staatsblad wordt gedeeltelijk in het Nederlands gepubliceerd.
      • 30 oktober » De Amerikaanse leerlooier John J. Loud verkrijgt octrooi op de kogelpen, een apparaat om leer mee te merken. Hoewel het geen succes wordt, geldt het als de voorloper van de balpen.
    • De temperatuur op 24 mei 1913 lag tussen 9,5 °C en 17,4 °C en was gemiddeld 13,7 °C. Er was 0,2 mm neerslag. Er was 0,2 uur zonneschijn (1%). De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het westen. Bron: KNMI
    • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 12 februari 1908 tot 29 augustus 1913 was er in Nederland het kabinet Heemskerk met als eerste minister Mr. Th. Heemskerk (AR).
    • Van 29 augustus 1913 tot 9 september 1918 was er in Nederland het kabinet Cort van der Linden met als eerste minister Mr. P.W.A. Cort van der Linden (liberaal).
    • In het jaar 1913: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 6,1 miljoen inwoners.
      • 25 februari » Oprichting van voetbalclub AGOVV.
      • 18 maart » Koning George I van Griekenland wordt vermoord.
      • 29 mei » In Parijs gaat het ballet Le Sacre du printemps van Igor Stravinsky in première.
      • 28 augustus » Koningin Wilhelmina opent het Vredespaleis in Den Haag.
      • 29 augustus » Het kabinet-Cort van der Linden volgt het kabinet-Heemskerk op.
      • 16 september » Oprichting van de Apostolische Prefectuur van de Kleine Soenda-eilanden in Nederlands-Indië.
    

    Dezelfde geboorte/sterftedag

    Bron: Wikipedia


    Over de familienaam Van der Klei


    De publicatie Stamboom Snakenborg is opgesteld door .neem contact op
    Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
    J. Snakenborg, "Stamboom Snakenborg", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-snakenborg/I4717.php : benaderd 21 februari 2026), "Jan Jelmer van der Klei (1888-????)".