Stamboom Snakenborg » Jan Hindriks Biemold (1765-1823)

Persoonlijke gegevens Jan Hindriks Biemold 

  • Hij is geboren op 8 maart 1765 in Peize.
  • Hij is overleden op 17 oktober 1823 in Peize, hij was toen 58 jaar oud.
    ron Burgerlijke stand - Overlijden
    Archieflocatie Drents Archief
    Algemeen Toegangnr: 0167.020
    Inventarisnr: 1823
    Gemeente: Peize
    Soort akte: overlijden
    Aktenummer: 18
    Aangiftedatum: 18-10-1823
    Overledene Jan Hindriks Bimmolt
    Geslacht: M
    Overlijdensdatum: 17-10-1823
    Overlijdensplaats: Peize
    Vader Hindrik Berends Bimmolt
    Moeder Jantien Wesfels
    Partner Grietje Harms Holtkamp
    Relatie: echtgenoot
    Nadere informatie geboortepl: Eelde; geboortedatum: 08-03-1765; beroep overl.: landbouwer;
  • Registratie van overlijden op 18 oktober 1823.Bron 1
  • Een kind van Hindrik Berends Biemold en Jantien Wesfels
  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 14 maart 2017.

Gezin van Jan Hindriks Biemold

Hij is getrouwd met Grietjen Harms Holtkamp.

Zij zijn getrouwd op 6 mei 1792 te Eelde, hij was toen 27 jaar oud.Bron 2

5 kinderen

Kind(eren):

  1. Harm Biemold  1807-1841
  2. Trientien Jans Biemold  1812-1881 
  3. Jan Biemold  1815-1856


Notities over Jan Hindriks Biemold

Ook wel als Jan Krol genoemd in documenten!

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Jan Hindriks Biemold?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Jan Hindriks Biemold

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Jan Hindriks Biemold

Wessel Jans
± 1696-????
Aaltje Berends
± 1700-????
Jantien Wesfels
± 1726-????

Jan Hindriks Biemold
1765-1823

1792
Harm Biemold
1807-1841
Jan Biemold
1815-1856

    Toon totale kwartierstaat

    Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

    • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
    • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
    • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



    Visualiseer een andere verwantschap

    Bronnen

    1. Aktenummer: 18
    2. sevinga

    Aanknopingspunten in andere publicaties

    Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

    Historische gebeurtenissen

    • De temperatuur op 6 mei 1792 lag rond de 8,0 °C. De wind kwam overheersend uit het noord-oosten. Typering van het weer: zeer betrokken. Bron: KNMI
    • Erfstadhouder Prins Willem V (Willem Batavus) (Huis van Oranje-Nassau) was van 1751 tot 1795 vorst van Nederland (ook wel Republiek der Zeven Verenigde Nederlanden genoemd)
    • In het jaar 1792: Bron: Wikipedia
      • 25 april » De Marseillaise, het Franse volkslied wordt gecomponeerd.
      • 10 augustus » Bestorming van de Tuilerieën, de woning van koning Lodewijk XVI in Parijs wordt bestormd door een woedende menigte. Het zou resulteren in de bloedigste dag van de Franse Revolutie en was de opmaat voor de Septembermoorden.
      • 6 november » Tijdens de Eerste Coalitieoorlog vindt de Slag bij Jemappes plaats.
    • De temperatuur op 17 oktober 1823 lag rond de 10,0 °C. De wind kwam overheersend uit het zuiden. Typering van het weer: half bewolkt. Bron: KNMI
    • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
    • In het jaar 1823: Bron: Wikipedia
      • 19 maart » Agustín de Iturbide treedt af, Mexico wordt een republiek.
      • 10 september » Simon Bolivar wordt president van Peru.
      • 28 september » Kardinaal Annibale della Genga wordt gekozen tot Paus Leo XII.
      • 5 oktober » Kroning van paus Leo XII in Rome.
      • 2 december » President James Monroe van de Verenigde Staten houdt een rede in het Amerikaanse Congres waarin hij Europese inmenging in Noord- en Zuid-Amerika afwijst, evenals Amerikaanse inmenging in Europa. Dit zou later de Monroedoctrine worden genoemd.
    

    Dezelfde geboorte/sterftedag

    Bron: Wikipedia

    Bron: Wikipedia


    Over de familienaam Biemold

    • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Biemold.
    • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Biemold.
    • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Biemold (onder)zoekt.

    De publicatie Stamboom Snakenborg is opgesteld door .neem contact op
    Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
    J. Snakenborg, "Stamboom Snakenborg", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-snakenborg/I4669.php : benaderd 1 februari 2026), "Jan Hindriks Biemold (1765-1823)".