Stamboom Snakenborg » Heero van der Meer (1869-1920)

Persoonlijke gegevens Heero van der Meer 

  • Hij is geboren op 2 juli 1869 in Ijlst.
    Bron Burgerlijke stand - Geboorte (Vader)
    Archieflocatie Tresoar, Frysk Histoarysk en Letterkundich Sintrum

    Algemeen Toegangnr: 30-45
    Inventarisnr: 1008
    Gemeente: IJlst
    Soort akte: Geboorteakte
    Aktenummer: A 31
    Aangiftedatum: 03-07-1869
    Kind Heero van der Meer
    Geslacht: M
    Geboortedatum: 02-07-1869
    Vader Jan van der Meer
    Moeder Aaltje Gorter
  • Registratie van geboorte op 3 juli 1869.Bron 1
  • Hij is overleden op 30 november 1920 in Kolham, hij was toen 51 jaar oud.
    Bron Burgerlijke stand - Overlijden (Vader)
    Archieflocatie Groninger Archieven

    Algemeen Gemeente: Slochteren
    Soort akte: overlijden
    Aktenummer: 136
    Aangiftedatum: 01-12-1920
    Overledene Heero van der Meer
    Geslacht: M
    Overlijdensdatum: 30-11-1920
    Leeftijd: 51
    Overlijdensplaats: Kolham gem. Slochteren
    Vader Jan van der Meer
    Moeder Aaltje Gorter
    Partner Geessien van Bruggen
    Relatie: echtgenoot
    Nadere informatie geboortepl: IJlst; beroep overl.: arbeider
  • Registratie van overlijden op 1 december 1920.Bron 2
  • Een kind van Jan Annes van der Meer en Aaltje Heeres Gorter
  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 24 februari 2006.

Gezin van Heero van der Meer

Hij heeft/had een relatie met Geessien van Bruggen.

De relatie startte op 26 juni 1897 te Slochteren, hij was toen 27 jaar oud.Bron 3

Bron Burgerlijke stand - Huwelijk (Vader bruidegom)
Archieflocatie Groninger Archieven

Algemeen Gemeente: Slochteren
Soort akte: Huwelijksakte
Aktenummer: 48
Datum: 26-06-1897
Bruidegom Heero van der Meer
Geboorteplaats: IJlst
Bruid Geessien van Bruggen
Geboorteplaats: Ten Boer
Vader bruidegom Jan van der Meer
Moeder bruidegom Aaltje Gorter
Vader bruid Klaas Jibbes van Bruggen
Moeder bruid Hillechien Bouwman
Nadere informatie beroep bruidegom: dienstknecht; beroep bruid: dagloonster; beroep vader bruidegom.: schipper; beroep vader bruid: daglooner; bruidegom 27 jaar; bruid 35 jaar; weduwe van Roelf Doornbusch

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Heero van der Meer?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Heero van der Meer

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Heero van der Meer

Heero van der Meer
1869-1920

1897

    Toon totale kwartierstaat

    Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

    • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
    • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
    • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



    Visualiseer een andere verwantschap

    Bronnen

    1. Aktenummer: A 31
    2. Aktenummer: 136
    3. Aktenummer: 48

    Historische gebeurtenissen

    • De temperatuur op 2 juli 1869 lag rond de 12,5 °C. De winddruk was 5 kgf/m2 en kwam overheersend uit het noord-noord-oosten. De luchtdruk bedroeg 76 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 90%. Bron: KNMI
    • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 4 juni 1868 tot 4 januari 1871 was er in Nederland het kabinet Van Bosse - Fock met als eerste ministers Mr. P.P. van Bosse (liberaal) en Mr. C. Fock (liberaal).
    • In het jaar 1869: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 3,6 miljoen inwoners.
      • 4 maart » Ulysses S. Grant wordt beëdigd als 18e president van de Verenigde Staten
      • 6 april » Eerste octrooi op een plastic: celluloid.
      • 15 juni » John Wesley Hyatt Jr. en zijn broer Isaiah vinden celluloid uit
      • 17 november » In Egypte wordt het Suezkanaal geopend.
      • 8 december » Paus Pius IX opent het Eerste Vaticaans Concilie.
      • 28 december » William Semple verkrijgt octrooi op kauwgom.
    • De temperatuur op 26 juni 1897 lag rond de 21,9 °C. De luchtdruk bedroeg 76 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 52%. Bron: KNMI
    • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Regentes Emma (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1898 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 9 mei 1894 tot 27 juli 1897 was er in Nederland het kabinet Roëll met als eerste minister Jonkheer mr. J. Roëll (oud-liberaal).
    • Van 27 juli 1897 tot 1 augustus 1901 was er in Nederland het kabinet Pierson met als eerste minister Mr. N.G. Pierson (unie-liberaal).
    • In het jaar 1897: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 5,1 miljoen inwoners.
      • 14 januari » De 6962 meter hoge Aconcagua in Argentinië wordt door Matthias Zurbriggen voor de eerste maal beklommen.
      • 19 februari » De aartsbisschoppen van Canterbury en York weerleggen in hun brief Saepius Officio de argumenten van Paus Leo XIII in zijn brief Apostolicae Curae tegen de geldigheid van de wijdingen in de Kerk van Engeland.
      • 13 juli » Guglielmo Marconi verkrijgt octrooi op de draadloze telegraaf.
      • 20 augustus » De Britse legerarts Ronald Ross ontdekt dat tropische steekmuggen de overbrenger zijn van malaria.
      • 31 oktober » Frankrijk eist het atol Bassas da India op.
      • 28 december » Het toneelstuk Cyrano de Bergerac van Edmond Rostand gaat in première.
    • De temperatuur op 30 november 1920 lag tussen 3,0 °C en 7,9 °C en was gemiddeld 5,7 °C. Er was 1,4 mm neerslag. De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-zuid-oosten. Bron: KNMI
    • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 9 september 1918 tot 18 september 1922 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck I met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
    • In het jaar 1920: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 6,8 miljoen inwoners.
      • 1 februari » Oprichting van de Nederlandse voetbalclub Quick Boys.
      • 2 februari » Estland verklaart zijn onafhankelijkheid van Rusland.
      • 17 mei » Het eerste verkeersvliegtuig landt op Schiphol
      • 26 juli » Frankrijk trekt de hoofdstad van Syrië binnen om Feisal te verdrijven.
      • 28 augustus » Het duel tussen Joegoslavië en Tsjecho-Slowakije (0-7) in Antwerpen betekent voor beide landen de eerste officiële voetbalinterland uit de geschiedenis.
      • 8 november » Bruintje Beer maakt zijn debuut in de Daily Express.
    

    Dezelfde geboorte/sterftedag

    Bron: Wikipedia

    Bron: Wikipedia


    Over de familienaam Van der Meer


    De publicatie Stamboom Snakenborg is opgesteld door .neem contact op
    Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
    J. Snakenborg, "Stamboom Snakenborg", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-snakenborg/I3384.php : benaderd 30 januari 2026), "Heero van der Meer (1869-1920)".