Stamboom Snakenborg » Grietje Dijkstra (1864-????)

Persoonlijke gegevens Grietje Dijkstra 

  • Zij is geboren op 29 juli 1864 in Westergeest.
    Bron Burgerlijke stand - Geboorte
    Archieflocatie Tresoar, Frysk Histoarysk en Letterkundich Sintrum
    Algemeen Gemeente: Kollumerland c.a.
    Soort akte: Geboorteakte
    Aktenummer: A 131
    Aangiftedatum: 30-07-1864
    Kind Grietje Dijkstra
    Geslacht: V
    Geboortedatum: 29-07-1864
    Vader Bokke Annes Dijkstra
    Moeder Lutske Binnes de Groot
  • Een kind van Bokke Dijkstra en Lutske de Groot
  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 14 januari 2012.

Gezin van Grietje Dijkstra

Zij is getrouwd met Geert Riemersma.

Zij zijn getrouwd op 9 mei 1891 te Kollummerland, zij was toen 26 jaar oud.Bron 1

Bron Burgerlijke stand - Huwelijk
Archieflocatie Tresoar, Frysk Histoarysk en Letterkundich Sintrum
Algemeen Toegangnr: 30-21
Inventarisnr: 2026
Gemeente: Kollumerland c.a.
Soort akte: Huwelijksakte
Aktenummer: 15
Datum: 09-05-1891
Bruidegom Geert Riemersma
Leeftijd: 25
Geboorteplaats: Westergeest
Bruid Grietje Dijkstra
Leeftijd: 26
Geboorteplaats: Westergeest
Vader bruidegom Hendrik Geerts Riemersma
Moeder bruidegom Akke Jans Toutenburg
Vader bruid Bokke Annes Dijkstra
Moeder bruid Lutske Binnes de Groot

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Grietje Dijkstra?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Grietje Dijkstra

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Grietje Dijkstra

Grietje Dijkstra
1864-????

1891

    Toon totale kwartierstaat

    Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

    • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
    • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
    • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



    Visualiseer een andere verwantschap

    Bronnen

    1. Aktenummer: 15

    Historische gebeurtenissen

    • De temperatuur op 29 juli 1864 lag rond de 22,8 °C. Er was 0.8 mm neerslag. De winddruk was 5 kgf/m2 en kwam overheersend uit het west-noord-westen. De luchtdruk bedroeg 76 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 65%. Bron: KNMI
    • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 1 februari 1862 tot 10 februari 1866 was er in Nederland het kabinet Thorbecke II met als eerste minister Mr. J.R. Thorbecke (liberaal).
    • In het jaar 1864: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 3,6 miljoen inwoners.
      • 15 februari » De 22-jarige Gerard Adriaan Heineken koopt brouwerij 'De Hooiberg' in Amsterdam. Dit is het begin van de firma Heineken.
      • 10 maart » Lodewijk II wordt koning van Beieren.
      • 25 juni » In Den Haag wordt de eerste tramlijn in Nederland, een paardentram, geopend.
      • 31 oktober » Nevada wordt de 36ste staat van de VS.
      • 30 november » Slag bij Franklin, Tennessee.
      • 16 december » Slag bij Nashville: Noordelijke troepen van de Unie onder bevel van generaal George Henry Thomas verslaan de Geconfedereerden in David County (Tennessee).
    • De temperatuur op 9 mei 1891 lag rond de 11,3 °C. Er was 0.1 mm neerslag. De winddruk was 1 kgf/m2 en kwam overheersend uit het noord-noord-oosten. De luchtdruk bedroeg 75 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 97%. Bron: KNMI
    • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Regentes Emma (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1898 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 21 april 1888 tot 21 augustus 1891 was er in Nederland het kabinet Mackay met als eerste minister Mr. A. baron Mackay (AR).
    • Van 21 augustus 1891 tot 9 mei 1894 was er in Nederland het kabinet Van Tienhoven met als eerste minister Mr. G. van Tienhoven (unie-liberaal).
    • In het jaar 1891: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 5,1 miljoen inwoners.
      • 31 januari » In Porto vindt de Revolte van 31 januari 1891 plaats, een mislukte poging om de monarchie in Portugal ten val te brengen en een republiek op te richten.
      • 10 maart » Almon Strowger verkrijgt patent op de automatische telefooncentrale.
      • 25 augustus » Thomas Alva Edison verwerft het patent op de 35mm-film.
      • 3 november » De Gazet van Antwerpen publiceert haar allereerste uitgave.
      • 5 november » Marie Curie wordt aangesteld als docente fysica aan de Sorbonne – de eerste vrouw die ooit die positie bekleedde.
      • 15 december » De Canadees James Naismith vindt het basketbal uit.
    

    Dezelfde geboorte/sterftedag

    Bron: Wikipedia


    Over de familienaam Dijkstra

    • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Dijkstra.
    • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Dijkstra.
    • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Dijkstra (onder)zoekt.

    De publicatie Stamboom Snakenborg is opgesteld door .neem contact op
    Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
    J. Snakenborg, "Stamboom Snakenborg", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-snakenborg/I2892.php : benaderd 13 februari 2026), "Grietje Dijkstra (1864-????)".