De temperatuur op 8 oktober 1943 lag tussen 5,4 °C en 15,3 °C en was gemiddeld 10,0 °C. Er was 9,5 uur zonneschijn (85%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het oost-noord-oosten. Bron: KNMI
27 februari » Het Nederlandse onderzeebootmoederschip de Colombia wordt ter hoogte van Simonstad door de Duitse onderzeeboot U-516 tot zinken gebracht.
27 maart » Negen verzetsmensen overvallen het bevolkingsregister van Amsterdam.
31 maart » Bombardement op het westen van Rotterdam, 326 doden en vierhonderd gewonden.
19 april » De joodse Opstand in het getto van Warschau begint.
6 juni » Eerste transport van kinderen vanuit Kamp Vught naar Sobibór, waar zij een dag na aankomst worden vergast. Dit betrof kinderen in de leeftijdcategorie van 0 tot en met 3 jaar, een dag later gevolgd door een groep kinderen van 4 tot 16 jaar. Totaal aantal: ruim 1200 kinderen.
9 juli » Amerikaanse, Canadese en Britse troepen voeren een invasie uit op het Italiaanse eiland Sicilië.
Dag van overlijden 21 maart 2015
De temperatuur op 21 maart 2015 lag tussen 3,9 °C en 9,3 °C en was gemiddeld 6,4 °C. Er was 2,2 mm neerslag gedurende 3,0 uur. Er was 2,7 uur zonneschijn (22%). Het was vrijwel geheel bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het noord-noord-westen. Bron: KNMI
2 mei » Bokskampioen Floyd Mayweather jr. verslaat in Las Vegas Manny Pacquiao in wat 'Het Gevecht van de Eeuw' werd genoemd.
29 mei » Vulkaan Shindake op het Zuid-Japanse eiland Kuchierabujima barst totaal onverwachts uit
9 juli » Paus Franciscus biedt bij zijn bezoek aan Bolivia excuses aan voor de wandaden van de Rooms-Katholieke Kerk tijdens de kolonisatie van Amerika en roept op tot een sociale beweging die het "nieuwe kolonialisme" zou vernietigen, dat ongelijkheid, materialisme en uitbuiting voedt.
26 juli » Michael van Gerwen wint als eerste Nederlander de World Matchplay (darts).
10 oktober » Twee zelfmoordterroristen blazen zichzelf op in het centrum van Ankara; er vallen 86 doden en 186 gewonden. Onder de slachtoffers zijn veel deelnemers van een vredesmars die op het punt stond te beginnen.
19 december » De popgroep Normaal neemt na 40 jaar afscheid met een concert in stadion GelreDome in Arnhem.
Dag van crematie 26 maart 2015
De temperatuur op 26 maart 2015 lag tussen 0,3 °C en 7,3 °C en was gemiddeld 5,0 °C. Er was 4,1 mm neerslag gedurende 6,1 uur. Er was 1,8 uur zonneschijn (14%). Het was zwaar bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-zuid-westen. Bron: KNMI
7 januari » Aanslag op het hoofdkantoor van Charlie Hebdo in Parijs. Er vallen 12 doden waaronder twee politieagenten.
14 februari » Officieel gaat om 23.00 uur Nederlandse tijd het bestand in tussen Oekraïense regeringstroepen en milities enerzijds en de pro-Russische rebellen anderzijds.
20 april » De koning van de Zoeloes, Goodwill Zwelithini, roept op tot kalmte in Zuid-Afrika nadat zeven mensen het leven hebben verloren bij xenofobe rellen.
14 juni » De Franse tennisser Nicolas Mahut wint voor de tweede keer het ATP-toernooi van Rosmalen. Bij de dames wint de Italiaanse Camila Giorgi de Topshelf Open in Rosmalen en daarmee haar eerste WTA-titel.
3 november » Koning Willem-Alexander heeft de nieuwe staatssecretaris van Infrastructuur en Milieu, Sharon Dijksma, en de nieuwe staatssecretaris van Economische Zaken, Martijn van Dam, beëdigd nadat een week eerder Wilma Mansveld aftrad.
25 november » Luis Manuel Díaz, een lokale leider van oppositiepartij Democratische Actie in Venezuela, wordt doodgeschoten.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: S.H. Smithuis, "Stamboom Smithuis", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-smithuis/I1575.php : benaderd 18 januari 2026), "Aag POSTEMA (1943-2015)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.