Stamboom Smith/Bais » Irmina van Oeren (± 640-< 708)

Persoonlijke gegevens Irmina van Oeren 

  • Zij is geboren rond 640.
  • Zij is overleden voor 24 december 708.

Gezin van Irmina van Oeren

Zij is getrouwd met Hugobert.

Zij zijn getrouwd


Kind(eren):



Notities over Irmina van Oeren

De heilige Irmina van Oeren ( ca. 640 [1] - Weissenburg, 24 december 708 ?) was een Frankische edelvrouw. Haar ouders zijn onbekend, de middeleeuwse bewering dat ze dochter van Dagobert I zou zijn is zeker onjuist. Het is echter aannemelijk dat ze van hoge Frankische adel was. Zij was getrouwd met Hugobert, een vooraanstaand Austrasische hoveling. Ze is begraven in Weissenburg.
Na de dood van haar man (697/698) deed ze samen met Basinus, bisschop van Trier, en zijn neef Liutwinus, een schenking van goederen bij Echternach voor de stichting van een abdij door Willibrordus. Irmina zelf werd abdis van het Mariaklooster dat Modoaldus gesticht had in Oeren bij Trier. Dit klooster werd later naar haar vernoemd, de middeleeuwse bewering dat ze het klooster zou hebben gesticht is onjuist.
Ze zou op 24 december 708 in Weissenburg zijn begraven maar haar sterfdatum is zelf niet gedocumenteerd. Ze moet tussen 704 en 710 zijn overleden, vermoedelijk begin 706 omdat Willibrord in mei van dat jaar zijn klooster onder bescherming van Pepijn van Herstal stelt - wat impliceert dat Irmina dan overleden is.
Irmina en Hugobert waren ouders van:
* Plectrudis, echtgenote van Pepijn van Herstal en stichteres van de kerk van de Heilige Maria in het Capitool in Keulen.
* Adela van Pfalzel, stichteres van het klooster van Trier-Pfalzel. Haar kleinzoon was Gregorius van Utrecht.
* Bertrada de oudere, stichteres van de abdij van Prüm.
Haar feestdag is op 24 december.

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Irmina van Oeren?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!

Voorouders (en nakomelingen) van Irmina van Oeren

Irmina van Oeren
± 640-< 708


Hugobert
± 645-697


Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

Aanknopingspunten in andere publicaties

Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

Over de familienaam Van Oeren


De publicatie Stamboom Smith/Bais is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Samantha Smith, "Stamboom Smith/Bais", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-smith-bais/R22285.php : benaderd 13 januari 2026), "Irmina van Oeren (± 640-< 708)".