Stamboom Smith/Bais » Eva Gootjes (1842-1869)

Persoonlijke gegevens Eva Gootjes 


Gezin van Eva Gootjes

Zij is getrouwd met Cornelis Mulder.

Zij zijn getrouwd op 20 februari 1862 te (Texel), Nederland, zij was toen 19 jaar oud.


Kind(eren):

  1. Gerrit Mulder  1863-????
  2. Gerdina Mulder  -1930 
  3. Johanna Mulder  1866-1872
  4. Hendrik Mulder  1868-1869

Gebeurtenis (Death of Spouse).


Notities over Eva Gootjes

Zij is geboren op 18 augustus 1842 in Eierland (Texel). Zij is geboren om 18.00u; aangifte geb op 20 aug 1842 door de vader; getuigen bij de aangifte: Pieter Solberg, 41 jaar, tuinman, wonende in Eierland en Gerrit List, 47 jaar, zaakwaarnemer, wonende in Den Burg.
Het gestolen hemd
Maartje Pippeling werd door een buurmeisje bestolen. Zij gaf dit aan bij de Burgemeester.
27-9-1861 Aan den Heer Officier van Justitie te Alkmaar
Door mij Burgemeester opgemaakt proces verbaal ten verzoeke van Maartje Pippeling contra Eva Gootjes, wegens het vermissen van een hemd. Het bewuste hemd is in mijn bezit.

4-10-1861 Aan den Heer Officier van Justitie te Alkmaar
Dat ik een nader onderzoek omtrent het ontvreemde hemd van Maartje Pippeling contra Eva Gootjes heb ingesteld en beide zoo aanklaagster als beklaagde bij xx voor mij heb doen komen en andermaal verhoord, waarvan de relazen op het verbaal zijn gesteld. Ik heb bij die gelegenheid door beide partijen, een ander hunner hemden doen medebrengen en die doen vergelijken en beoordeelen door twee vrouwen, naaisters alhier, welke aan mij hebben te kennen gegeven, dat het bedoelde ontvreemde Hemd eene juiste overeenkomst had met dat van Maartje Pippeling, en op xx na niet overeenkwam met het hemd van Eva Gootjes. Tevens vermeenen zij, ook te gelooven, dat de hoekjes van onderen in het ontvreemde Hemd niet bij de making, maar pas kort geleden daarin zijn gemaakt, dat het duidelijk is te zien het genaaide dier hoekjes niet door dezelfde hand is gedaan, als door welke het Hemd is gemaakt, terwijl bovendien naar hare bescheiden oordeel de hoekjes in het hemd van Eva Gootjes, door deze ter vergelijk aangeboden, pas onlangs zijn ingenaaid, immers het naaigaren is nog geheel nieuw en ongewassen
Eva Gootjes zeide mij bij het laatste verhoor, geen hemd aan te hebben omdat zij er slechts 2 had, thans bij mij aanwezig. Bij ingesteld onderzoek is het ons gebleken dat zij wel een hemd aanhad, zonder hoekjes, doch ook van veel kleiner fatsoen.

7-10-1861 Aan den Heer Officier van Justitie te Alkmaar
Dat de plaats, van waar het hemd van Maartje Pippeling is weggenomen, in het geheel niet is afgesloten, noch als een aanhoorigheid van een bewoond huis kan worden aangemerkt. Volgens mijne informatien staat Eva Gootjes en familie hier volstrekt niet ongunstig bekend, en heb ik omtrent haar geene opspraak mogen vernemen. De namen der personen die ik de bewuste hemden heb laten beoordelen zijn Martje Moojen en Antje Dekker, beide alhier aan den Burg woonende. De in beslag genomen hemden heb ik de eer hierbij aan UEdG toetezenden.

13-3-1865 Aan den Heer Officier van Justitie te Alkmaar
Vier processen verbaal opgemaakt in zake diefstal van schapen door Eva Gootjes ten nadeele van Gerrit Mulder. De eigenaar der ontvreemde schapen Gerrit Mulder is bedlegerig wegens een beenbreuk, [ik] zou echter een Rijksveldwachter kunnen afzenden, tot het opmaken eener verklaring. De man van Eva Gootjes, Cornelis Mulder, heeft bepaaldelijk van de misdaad geen kennis gedragen.

1-5-1868 Aan den Heer Officier van Justitie te Alkmaar
In uw aandacht aantebevelen een proces verbaal betreffend eene opligting die gisteren heeft plaats gehad door zekere Eva Gootjes, die zeer ongunstig bij mij bekend staat en sterke neiging tot dieverij aan de dag legt. Zij heeft vroeger van haar schoonvader schapen gestolen of verkocht. Het feit nu door haar gepleegd getuigt van verregaande brutaliteit.
Ofschoon het gezin van Cornelis Mulder behoeftig is weet hij door buitengewone inspanning, ijver een eerlijkheid het toch zoover te brengen, dat hij noch de zijnen gebrek hoeven te lijden, zoodat niet kan gezegd worden, dat Eva Gootjes het misdrijf uit armoede heeft gepleegd. De processen verbaal van bevinding door den Rijksveldwachter opgemaakt zullen heden opgezonden worden.

26-6-1868 Aan den Heer Officier van Justitie te Alkmaar
Dat Eva Gootjes den 21sten Mei JL bevallen zijnde, volgens informatien genoegzaam hersteld is, om voor Uwe regtbank te kunnen verschijnen.

21-11-1868 Aan den Heer Officier van Justitie te Alkmaar
Betreffende Eva Gootjes te berigten dat deze vrouw niet gunstig bij mij bekend staat wat hare eerlijkheid betreft xxxxx echtgenoot die als een braaf en werkzaam man bekend staat.

31-12-1868 Aan Zijne Excellentie de Commissaris des Konings in Noord Holland
Het onderstandsdomicilie van een minderjarig kind van Eva Gootjes is Texel, vermits de vader zoo wel als de moeder in deze Gemeente is geboren.
Bron: Irene Maas

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Eva Gootjes?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Eva Gootjes

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Eva Gootjes


Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

Aanknopingspunten in andere publicaties

Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 18 augustus 1842 lag rond de 20,0 °C. De wind kwam overheersend uit het noord-oosten. Typering van het weer: helder. Bron: KNMI
  • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
  • In het jaar 1842: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 3,1 miljoen inwoners.
    • 8 januari » Oprichting in Delft van de Koninklijke Akademie ter opleiding van burgerlijke ingenieurs zoo voor 's lands dienst als voor de nijverheid en van kweekelingen voor den handel, de latere Technische Universiteit Delft.
    • 30 maart » Een verdoving met ether wordt voor de eerste keer gebruikt in een operatie door Amerikaans arts Crawford Long.
    • 17 april » Bisschopswijding van Joannes Zwijsen, coadjutor van de Apostolisch vicaris van Bisdom 's-Hertogenbosch, in de Sint-Dionysiuskerk te Tilburg.
    • 25 mei » Christian Doppler houdt in Praag zijn beroemde voordracht: "Über das farbige Licht der Doppelsterne und einige anderer Gesterne des Himmels".
    • 12 september » Verheffing van de Apostolische Prefectuur Nederlands Guyana of Suriname tot Apostolisch vicariaat.
    • 8 oktober » Huwelijk van erfgroothertog Karel Alexander van Saksen-Weimar-Eisenach en prinses Sophie der Nederlanden in Den Haag.
  • De temperatuur op 20 februari 1862 lag rond de 8,6 °C. De winddruk was 2 kgf/m2 en kwam overheersend uit het zuid-zuid-oosten. De luchtdruk bedroeg 76 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 86%. Bron: KNMI
  • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 14 maart 1861 tot 31 januari 1862 was er in Nederland het kabinet Van Zuijlen van Nijevelt - Loudon met als eerste ministers Mr. J.P.P. baron Van Zuijlen van Nijevelt (conservatief-liberaal) en Mr. J. Loudon (liberaal).
  • Van 1 februari 1862 tot 10 februari 1866 was er in Nederland het kabinet Thorbecke II met als eerste minister Mr. J.R. Thorbecke (liberaal).
  • In het jaar 1862: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 3,6 miljoen inwoners.
    • 7 april » De Slag bij Shiloh wordt de bloedigste veldslag uit de geschiedenis van de Verenigde Staten.
    • 7 mei » Het centrum van Enschede wordt door brand verwoest.
    • 1 juli » Huwelijk van prins Lodewijk van Hessen-Darmstadt en prinses Alice van het Verenigd Koninkrijk op het eiland Wight.
    • 1 juli » Stichting van de Russische Staatsbibliotheek in Moskou.
    • 23 oktober » Troonsafstand van koning Otto I van Griekenland
    • 13 december » De Geconfedereerde Staten winnen de Slag bij Fredericksburg in de Amerikaanse Burgeroorlog.
  • De temperatuur op 28 februari 1869 lag rond de 4,9 °C. Er was 3 mm neerslag. De winddruk was 21 kgf/m2 en kwam overheersend uit het west-noord-westen. De luchtdruk bedroeg 75 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 62%. Bron: KNMI
  • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 4 juni 1868 tot 4 januari 1871 was er in Nederland het kabinet Van Bosse - Fock met als eerste ministers Mr. P.P. van Bosse (liberaal) en Mr. C. Fock (liberaal).
  • In het jaar 1869: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 3,6 miljoen inwoners.
    • 4 maart » Ulysses S. Grant wordt beëdigd als 18e president van de Verenigde Staten
    • 6 maart » Dmitri Mendelejev presenteert het periodiek systeem.
    • 17 november » In Egypte wordt het Suezkanaal geopend.
    • 22 november » In Dumbarton, Schotland wordt de klipper Cutty Sark te water gelaten. Het was een van de laatste klippers, en het is de enige klipper die nog bestaat.
    • 10 december » Vrouwenkiesrecht ingevoerd in Wyoming.
    • 28 december » William Semple verkrijgt octrooi op kauwgom.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Gootjes

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Gootjes.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Gootjes.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Gootjes (onder)zoekt.

De publicatie Stamboom Smith/Bais is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Samantha Smith, "Stamboom Smith/Bais", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-smith-bais/R10558.php : benaderd 11 januari 2026), "Eva Gootjes (1842-1869)".