Stamboom Smeets » Neeltje (Neeltje Huige) Cranendonk (Kranendonk) (-1827)

Persoonlijke gegevens Neeltje (Neeltje Huige) Cranendonk (Kranendonk) 


Gezin van Neeltje (Neeltje Huige) Cranendonk (Kranendonk)

Zij is getrouwd met Wouter (Wouter Arijsz) van Tuil (Thuijl).

Toestemming voor het huwelijk is 16 april 1784 verkregen te Ridderkerk (Zh).

Zij zijn getrouwd op 9 mei 1784 te Ridderkerk (Zh).


Notities over Neeltje (Neeltje Huige) Cranendonk (Kranendonk)

Beroep: Bouwvrouw

Omstreeks 1813 trok Neeltje met haar dochter bij haar tante Marijtje Vink, weduwe van Aart Kranendonk, in die zij verzorgde tot zij in 1823 op hoge leeftijd overleed.
Neeltje pachtte van haar "Eben Haëzer". Hier werd zij opgevolgd door haar schoonzoon Florus van Nes Willemsz., die in 1822 met haar dochter trouwde. Zij overleed bij haar dochter.

In 1824 kocht haar dochter "Eben Haezer" met 10 bunder van de erven van haar oom en tante. In 1830 kocht Florus van Nes de hoeve, waarvoor hij F 8000,- leende, die in 1848 waren afgelost.
.

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Neeltje (Neeltje Huige) Cranendonk (Kranendonk)?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!

Afbeelding(en) Neeltje (Neeltje Huige) Cranendonk (Kranendonk)

Voorouders (en nakomelingen) van Neeltje (Neeltje Huige) Cranendonk (Kranendonk)


    Toon totale kwartierstaat

    Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

    • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
    • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
    • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



    Visualiseer een andere verwantschap

    De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

    Historische gebeurtenissen

    • De temperatuur op 11 februari 1753 lag rond de 0,0 °C. De wind kwam overheersend uit het zuiden. Typering van het weer: zeer betrokken omtrent helder. Bron: KNMI
    • Erfstadhouder Prins Willem V (Willem Batavus) (Huis van Oranje-Nassau) was van 1751 tot 1795 vorst van Nederland (ook wel Republiek der Zeven Verenigde Nederlanden genoemd)
    • Regentes Anna (Huis van Oranje-Nassau) was van 1751 tot 1759 vorst van Nederland (ook wel Republiek der Zeven Verenigde Nederlanden genoemd)
    • In het jaar 1753: Bron: Wikipedia
      • 17 februari » 17 februari wordt in Zweden gevolgd door 1 maart als het land overstapt van de juliaanse kalender op de gregoriaanse kalender.
      • 11 maart » Egbert Douwes opent in Joure een kruidenierswinkel, het begin van het huidige Douwe Egberts.
      • 5 april » Oprichting van het British Museum.
      • 9 november » Karel August van Nassau-Weilburg wordt opgevolgd door zijn zoon Karel Christiaan.
    • De temperatuur op 9 mei 1784 lag rond de 12,0 °C. De wind kwam overheersend uit het westen. Typering van het weer: zeer betrokken. Bijzondere weersverschijnselen: noorderlicht. Bron: KNMI
    • Erfstadhouder Prins Willem V (Willem Batavus) (Huis van Oranje-Nassau) was van 1751 tot 1795 vorst van Nederland (ook wel Republiek der Zeven Verenigde Nederlanden genoemd)
    • In het jaar 1784: Bron: Wikipedia
      • 19 maart » De Waal breekt op twee plaatsen door de dijk bij Haalderen. Het dorp wordt bijna geheel verwoest. Circa vijftien mensen verdrinken.
      • 15 september » Vincenzo Lunardi laat de eerste waterstofballon op.
      • 26 november » Oprichting van de rooms-katholieke Apostolische Prefectuur Verenigde Staten van Amerika.
    • De temperatuur op 22 februari 1827 lag rond de 1,0 °C. De wind kwam overheersend uit het noord-noord-westen. Typering van het weer: omtrent helder. Bron: KNMI
    • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
    • In het jaar 1827: Bron: Wikipedia
      • 13 februari » Splitsing van het rooms-katholieke Apostolisch vicariaat Lowland District in Schotland in de Apostolische vicariaten Western District en Eastern District. De naam van het Apostolisch vicariaat Higland District wordt gewijzigd in Northern District.
      • 5 maart » Rusland verkrijgt Balkarië, zijn eerste bezitting in de Kaukasus
      • 29 maart » Ludwig van Beethoven wordt, drie dagen na zijn overlijden ten gevolge van een niet-uitgeklaarde oorzaak, op het Währinger Friedhof in Wenen ten grave gedaald.
      • 2 april » Joseph Dixon produceert voor het eerst potloden op industriële schaal.
      • 4 september » Een grote brand legt de Finse stad Turku grotendeels in de as.
      • 18 november » Opening van het kanaal van Gent naar Terneuzen.
    

    Dezelfde geboorte/sterftedag

    Bron: Wikipedia


    Over de familienaam Cranendonk (Kranendonk)


    De publicatie Stamboom Smeets is opgesteld door .neem contact op
    Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
    Roelf Schrik, "Stamboom Smeets", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-smeets/I3737.php : benaderd 13 januari 2026), "Neeltje (Neeltje Huige) Cranendonk (Kranendonk) (-1827)".