Stamboom Slottje » Hendrik Helsloot (1840-1891)

Persoonlijke gegevens Hendrik Helsloot 

  • Hij is geboren op 15 maart 1840 in Lopik.
    BS Geboorte met Hendrik Helsloot
    Kind
    Hendrik Helsloot
    Geboortedatum
    15-03-1840
    Geboorteplaats
    Lopik
    Geslacht
    Man
    Vader
    Cornelis Helsloot
    Moeder
    Teuntje Spruitenburg van Solingen
    Gebeurtenis
    Geboorte
    Datum
    15-03-1840
    Gebeurtenisplaats
    Lopik
    Documenttype
    BS Geboorte
    Erfgoedinstelling
    Het Utrechts Archief
    Plaats instelling
    Utrecht
    Collectiegebied
    Utrecht
    Archief
    481
    Registratienummer
    629-12
    Aktenummer
    13
    Registratiedatum
    16-03-1840
    Akteplaats
    Lopik
    Collectie
    Burgerlijke Stand van de gemeenten in de provincie Utrecht 1811-1902
    Boek
    Lopik 1840
  • Hij is overleden op 10 oktober 1891 in Lopik, hij was toen 51 jaar oud.
    BS Overlijden met Hendrik Helsloot
    Overledene
    Hendrik Helsloot
    Geslacht
    Man
    Leeftijd
    51
    Vader
    Hendrik Helsloot
    Moeder
    Teuntje Spruitenburg van Solingen
    Partner
    Jacoba Knodsenburg
    Gebeurtenis
    Overlijden
    Datum
    10-10-1891
    Gebeurtenisplaats
    Lopik
    Documenttype
    BS Overlijden
    Erfgoedinstelling
    Het Utrechts Archief
    Plaats instelling
    Utrecht
    Collectiegebied
    Utrecht
    Archief
    481
    Registratienummer
    1119-15
    Aktenummer
    25
    Registratiedatum
    10-10-1891
    Akteplaats
    Lopik
    Collectie
    Burgerlijke Stand van de gemeenten in de provincie Utrecht 1811-1902
    Boek
    Lopik 1891
  • Een kind van Cornelis Helsloot en Teuntje Spruijtenburg van Soolingen
  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 29 juni 2023.

Gezin van Hendrik Helsloot

Hij is getrouwd met Jacoba Knodsenburg.

Zij zijn getrouwd op 11 mei 1866 te Lopik, hij was toen 26 jaar oud.Bron 1

BS Huwelijk met Hendrik Helsloot
Bruidegom
Hendrik Helsloot
Geboorteplaats
Lopik
Leeftijd
26
Bruid
Jacoba Knodsenburg
Geboorteplaats
Jaarsveld
Leeftijd
25
Vader van de bruidegom
Cornelis Helsloot
Moeder van de bruidegom
Teuntje Spruitenburg van Soolingen
Vader van de bruid
Gerrit Knodsenburg
Moeder van de bruid
Martina Maria den Oudsten
Gebeurtenis
Huwelijk
Datum
11-05-1866
Gebeurtenisplaats
Lopik
Documenttype
BS Huwelijk
Erfgoedinstelling
Het Utrechts Archief
Plaats instelling
Utrecht
Collectiegebied
Utrecht
Archief
481
Registratienummer
884-14
Aktenummer
5
Registratiedatum
11-05-1866
Akteplaats
Lopik
Collectie
Burgerlijke Stand van de gemeenten in de provincie Utrecht 1811-1902
Boek
Lopik 1866

Kind(eren):

  1. Lucas Helsloot  1866-1933
  2. Cornelis Helsloot  1869-1869
  3. Teuntje Helsloot  1871-1871


Notities over Hendrik Helsloot

Adres:
van voor 1862 Wijk A, huis 33, 44, Lopik [bron: Rijnstreek en Lopikerwaard streekarchief]

Religie:
Nederlands Hervormd (Protestants) [bron: Rijnstreek en Lopikerwaard streekarchief]

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Hendrik Helsloot?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Hendrik Helsloot

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

Bronnen

  1. Genlias

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 15 maart 1840 lag rond de 6,0 °C. De wind kwam overheersend uit het west-noord-westen. Typering van het weer: betrokken regen windstil. Bron: KNMI
  • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
  • In het jaar 1840: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 2,9 miljoen inwoners.
    • 2 april » De Republiek Los Altos wordt geannexeerd door Guatemala.
    • 6 mei » In het Verenigd Koninkrijk van Groot-Brittannië en Ierland verschijnen de eerste postzegels ter wereld.
    • 2 juni » Oprichting van het Apostolisch Vicariaat Limburg in Nederland.
    • 2 juni » Oprichting van het Apostolisch vicariaat Luxemburg.
    • 20 oktober » Het gipsverband wordt uitgevonden door de Belgische chirurg Louis Seutin.
    • 6 november » De Republiek van de Rio Grande geeft zich over aan Mexico.
  • De temperatuur op 11 mei 1866 lag rond de 10,6 °C. Er was 7 mm neerslag. De winddruk was 13 kgf/m2 en kwam overheersend uit het zuid-zuid-westen. De luchtdruk bedroeg 75 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 91%. Bron: KNMI
  • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 1 februari 1862 tot 10 februari 1866 was er in Nederland het kabinet Thorbecke II met als eerste minister Mr. J.R. Thorbecke (liberaal).
  • Van 10 februari 1866 tot 1 juni 1866 was er in Nederland het kabinet Fransen van de Putte met als eerste minister I.D. Fransen van de Putte (liberaal).
  • Van 1 juni 1866 tot 4 juni 1868 was er in Nederland het kabinet Van Zuijlen van Nijevelt - Heemskerk met als eerste ministers Mr. J.P.J.A. graaf Van Zuijlen van Nijevelt (AR) en Mr. J. Heemskerk Azn. (conservatief).
  • In het jaar 1866: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 3,6 miljoen inwoners.
    • 27 januari » De opera Zaide van componist W.A. Mozart gaat in première in Frankfurt.
    • 15 april » Ontdekking van het decreet van Canopus.
    • 25 juli » Verheffing van het Bisdom Algiers tot aartsbisdom en oprichting van de bisdommen Oran en Constantine in Algerije.
    • 27 juli » De eerste telegraafkabel tussen Amerika en Europa is gelegd.
    • 1 augustus » België tekent als negende Westers land een Vriendschaps- en handelsverdrag met het Japanse shogunaat.
    • 31 oktober » Première van Jacques Offenbachs 'Pariser Leben'.
  • De temperatuur op 10 oktober 1891 lag rond de 14,3 °C. Er was 0.2 mm neerslag. De luchtdruk bedroeg 76 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 95%. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Regentes Emma (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1898 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 21 april 1888 tot 21 augustus 1891 was er in Nederland het kabinet Mackay met als eerste minister Mr. A. baron Mackay (AR).
  • Van 21 augustus 1891 tot 9 mei 1894 was er in Nederland het kabinet Van Tienhoven met als eerste minister Mr. G. van Tienhoven (unie-liberaal).
  • In het jaar 1891: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 5,1 miljoen inwoners.
    • 1 mei » Bij een schietpartij in Fourmies wordt een manifestatie ten voordele van de achturige werkdag bloedig neergeslagen. Er vallen negen doden en 35 gewonden.
    • 15 juni » Verheffing van de Apostolische Vicariaten Noord-, Centraal- en Zuid-Japan tot het Aartsbisdom Tokio en de bisdommen Osaka en Nagasaki.
    • 16 juni » John Abbott wordt premier van Canada.
    • 9 oktober » De première van het requiem van de Tsjechische componist Antonín Dvořák vindt plaats in Birmingham, Verenigd Koninkrijk .
    • 13 november » De Belgische voetbalvereniging Club Brugge wordt opgericht.
    • 15 december » De Canadees James Naismith vindt het basketbal uit.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

Bron: Wikipedia

  • 1885 » John McCloskey (75), Amerikaans kardinaal-aartsbisschop van New York
  • 1887 » Willem Verbeet (86), Nederlands kunstschilder en tekenaar
  • 1910 » Willem Maris (66), Nederlands kunstschilder
  • 1911 » Jack Daniel (65), Amerikaans oprichter van de Jack Daniel's distilleerderij
  • 1914 » Carol I van Roemenië (75), koning van Roemenië (1866-1914)
  • 1914 » Domenico Ferrata (67), Italiaans nuntius in België en kardinaal-staatssecretaris

Over de familienaam Hendrik Helsloot


Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Jeanet Leroy Slottje, "Stamboom Slottje", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-slottje/I9083.php : benaderd 28 januari 2026), "Hendrik Helsloot (1840-1891)".