Stamboom Slottje » Cornelia Baijense (1854-1921)

Persoonlijke gegevens Cornelia Baijense 

  • Zij is geboren op 9 maart 1854 in Gameren.
    BS Geboorte met Cornelia Baijense
    Kind
    Cornelia Baijense
    Geslacht
    Vrouw
    Vader
    Jan Baijense
    Beroep
    -bouwman
    Leeftijd
    39
    Moeder
    Maaike van der Velden
    Beroep
    zonder beroep
    Gebeurtenis
    Geboorte
    Datum
    08-03-1854
    Gebeurtenisplaats
    Gameren (Zaltbommel)
    Documenttype
    BS Geboorte
    Erfgoedinstelling
    Gelders Archief
    Plaats instelling
    Arnhem
    Collectiegebied
    Gelderland
    Archief
    0207
    Registratienummer
    4827
    Aktenummer
    9
    Registratiedatum
    09-03-1854
    Akteplaats
    Gameren (Zaltbommel)
    Collectie
    Burgerlijke stand Gelderland, dubbelen
    Boek
    Gameren
  • Zij is overleden op 13 juli 1921 in Werkendam, zij was toen 67 jaar oud.
    BS Overlijden met Cornelia Baijense
    Overledene
    Cornelia Baijense
    Geslacht
    Vrouw
    Vader
    Jan Baijense
    Moeder
    Maaike Cornelia van der Velde
    Relatie
    Govert van Oord
    Gebeurtenis
    Overlijden
    Datum
    13-07-1921
    Documenttype
    BS Overlijden
    Erfgoedinstelling
    Streekarchief Langstraat Heusden Altena
    Collectiegebied
    Noord-Brabant
    Archief
    1025
    Registratienummer
    5559
    Aktenummer
    21
    Registratiedatum
    13-07-1921
    Akteplaats
    Werkendam
    Collectie
    Bron: Burgerlijke standregister, Deel: 5559, Periode: 1913-1922
    Boek
    Overlijdensregister
  • Een kind van Jan Baijense en Maaike Cornelia van der Velde
  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 28 juni 2021.

Gezin van Cornelia Baijense

Zij is getrouwd met Govert van Oord.

Zij zijn getrouwd op 6 maart 1878 te Gameren, zij was toen 23 jaar oud.

BS Huwelijk met Govert van Oord
Bruidegom
Govert van Oord
Beroep
aannemer
Bruid
Cornelia Baijense
Beroep
zonder beroep
Vader van de bruidegom
Jan van Oord
Beroep
Werkman
Moeder van de bruidegom
Antje Visser
Beroep
zonder beroep
Vader van de bruid
Jan Baijense
Beroep
geen beroep vermeld
Moeder van de bruid
Maaike van der Velden
Beroep
zonder beroep
Gebeurtenis
Huwelijk
Datum
06-03-1878
Gebeurtenisplaats
Gameren
Documenttype
BS Huwelijk
Erfgoedinstelling
Gelders Archief
Plaats instelling
Arnhem
Collectiegebied
Gelderland
Archief
0207
Registratienummer
4821
Aktenummer
2
Registratiedatum
06-03-1878
Akteplaats
Gameren
Collectie
Burgerlijke stand Gelderland, dubbelen
Boek
Gameren

Kind(eren):

  1. Jan Jasper van Oord  1879-1954 

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Cornelia Baijense?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Cornelia Baijense

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Cornelia Baijense


Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 9 maart 1854 lag rond de 10,3 °C. Er was 0.1 mm neerslag. De relatieve luchtvochtigheid was 93%. Bron: KNMI
  • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
  • Van 19 april 1853 tot 1 juli 1856 was er in Nederland het kabinet Van Hall - Donker Curtius met als eerste ministers Mr. F.A. baron Van Hall (conservatief-liberaal) en Mr. D. Donker Curtius (conservatief-liberaal).
  • In het jaar 1854: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 3,3 miljoen inwoners.
    • 31 januari » Het Koninklijk Nederlands Meteorologisch Instituut (KNMI) wordt opgericht. Christophorus Buys Ballot is de eerste hoofddirecteur.
    • 24 april » In Wenen vindt het huwelijk plaats tussen Elisabeth in Beieren (Sisi) en Frans Jozef I van Oostenrijk.
    • 27 september » Het stoomschip Arctic zinkt met 300 mensen aan boord. Dit was de eerste grote ramp op de Atlantische Oceaan.
    • 9 oktober » Begin van de Belegering van Sebastopol
    • 25 oktober » Slag bij Balaklava.
    • 3 december » De Eureka Stockade vindt plaats in Ballarat, Australië.
  • De temperatuur op 6 maart 1878 lag rond de 10,3 °C. Er was 2 mm neerslag. De winddruk was 32 kgf/m2 en kwam overheersend uit het west-zuid-westen. De luchtdruk bedroeg 76 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 83%. Bron: KNMI
  • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 3 november 1877 tot 20 augustus 1879 was er in Nederland het kabinet Kappeijne van de Coppello met als eerste minister Mr. J. Kappeijne van de Coppello (liberaal).
  • In het jaar 1878: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 4,0 miljoen inwoners.
    • 2 februari » Griekenland verklaart de oorlog aan Turkije.
    • 3 maart » Bulgarije herneemt zijn onafhankelijkheid van het Ottomaanse Rijk.
    • 4 maart » Herstel van de rooms-katholieke bisschoppelijke hiërarchie in Schotland door oprichting van het aartsbisdom Saint Andrews en Edinburgh met vier bisdommen en het aartsbisdom Glasgow zonder suffragaan-bisdommen.
    • 4 mei » De fonograaf wordt voor het eerst gedemonstreerd.
    • 2 juli » Eerste Varsity (roeien).
    • 13 juli » Het Congres van Berlijn maakt Servië onafhankelijk.
  • De temperatuur op 13 juli 1921 lag tussen 7,9 °C en 22,1 °C en was gemiddeld 15,8 °C. Er was 14,6 uur zonneschijn (89%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het noord-noord-oosten. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 9 september 1918 tot 18 september 1922 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck I met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
  • In het jaar 1921: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 6,9 miljoen inwoners.
    • 23 januari » Oprichting van de Nederlandse voetbalclub SV Ommoord.
    • 23 januari » Oprichting van de Spaanse voetbalclub Deportivo Alavés.
    • 3 februari » In München vindt de eerste massabijeenkomst van de NSDAP plaats.
    • 19 februari » België - Stemrecht voor vrouwen in gemeentelijke verkiezingen.
    • 25 februari » Georgië wordt bezet door de Sovjet-Unie.
    • 4 augustus » De Franse uitvinder Édouard Belin verstuurt draadloos een fax over de Atlantische Oceaan.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Cornelia Baijense


Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Jeanet Leroy Slottje, "Stamboom Slottje", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-slottje/I4214.php : benaderd 19 februari 2026), "Cornelia Baijense (1854-1921)".