Stamboom Slottje » Maria Spierenburg (1790-1859)

Persoonlijke gegevens Maria Spierenburg 

  • Zij is geboren op 23 februari 1790 in Leideb.
    DTB Dopen met Maria Spierenburg
    Kind
    Maria Spierenburg
    diversen
    Doopdatum: 23-02-1790
    Vader
    Henricus Spierenburg
    Moeder
    Catharina van Scheijk
    Getuige
    Joanna van Scheijk
    Getuige
    Martinus van Scheijk
    Gebeurtenis
    Doop
    Datum
    23-02-1790
    Gebeurtenisplaats
    Leiden
    Documenttype
    DTB Dopen
    Erfgoedinstelling
    Erfgoed Leiden en Omstreken
    Plaats instelling
    Leiden
    Collectiegebied
    Zuid-Holland
    Archief
    1004
    Registratienummer
    300
    Registratiedatum
    23-02-1790
    Akteplaats
    Leiden
    Collectie
    Archiefnaam: Doop-, trouw-, begraaf- en geboorteboeken Leiden (DTB Leiden), Deel: 300, Periode: 1...
    Boek
    Doopboek en trouwboek van de kerk aan de Kuipersteeg (RK) te Leiden, 1768 - 1810.
    Opmerking
    Doopdatum: 23-02-1790

    Inventarisnummer 300 van archiefnummer 1004 in Archieven
    archiefnaam
    Doop-, trouw-, begraaf- en geboorteboeken Leiden (DTB Leiden)
    deel
    300
    register_periode
    1768-1810
  • Zij is overleden op 9 september 1859 in Leiden, zij was toen 69 jaar oud.
    BS Overlijden met Maria Spierenburg
    Overledene
    Maria Spierenburg
    Beroep
    zonder
    Geboorteplaats
    Leiden
    Leeftijd
    69 jaar
    Woonplaats
    Leiden, Oostdwarsgracht
    plaats_overlijden
    Leiden
    datum_overlijden
    18590909
    Vader
    Hendrik Spierenburg
    Moeder
    Maria van Schaick
    Relatie
    Abraham van Oosten
    diversen
    relatie: Weduwnaar/weduwe van
    Gebeurtenis
    Overlijden
    Datum
    09-09-1859
    Gebeurtenisplaats
    Leiden
    Documenttype
    BS Overlijden
    Erfgoedinstelling
    Erfgoed Leiden en Omstreken
    Plaats instelling
    Leiden
    Collectiegebied
    Zuid-Holland
    Archief
    0516
    Registratienummer
    4980
    Aktenummer
    865
    Registratiedatum
    01-01-1859
    Akteplaats
    Leiden
    Collectie
    Archiefnaam: Stadsarchief van Leiden (SA III) (1816-1929), Deel: 4980
    Boek
    Overlijdensregister van Leiden (authentiek afschrift), 1859.
    Opmerking
    Jaar akte: 1859

    Inventarisnummer 4980 van archiefnummer 0516 in Archieven
    archiefnaam
    Stadsarchief van Leiden (SA III) (1816-1929)
    deel
    4980
  • Een kind van Hendrik Spierenburg en Maria van Schaick
  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 31 mei 2025.

Gezin van Maria Spierenburg

Zij is getrouwd met Abraham van Oosten.

Zij zijn getrouwd


Kind(eren):

  1. Hendrik van Oosten  1819-1858 

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Maria Spierenburg?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Maria Spierenburg

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Maria Spierenburg


Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 23 februari 1790 lag rond de 7,0 °C. De wind kwam overheersend uit het zuid-zuid-westen. Typering van het weer: zeer half bewolkt bui. Bron: KNMI
  • Erfstadhouder Prins Willem V (Willem Batavus) (Huis van Oranje-Nassau) was van 1751 tot 1795 vorst van Nederland (ook wel Republiek der Zeven Verenigde Nederlanden genoemd)
  • In het jaar 1790: Bron: Wikipedia
    • 11 januari » Naar Amerikaans voorbeeld wordt in de Zuidelijke Nederlanden de "Republiek van de Verenigde Nederlandse Staten" of de "République des États belgiques unis" uitgeroepen.
    • 26 januari » Première van de opera Così fan tutte van Wolfgang Amadeus Mozart in het Burgtheater in Wenen.
    • 29 mei » Rhode Island sluit zich als laatste aan bij de groep van Amerikaanse kolonies die de Britse overheersing bestrijden.
    • 5 juni » Het eerste nummer van het Overijsselsch Weekblad verschijnt.
    • 6 oktober » Introductie van het kunstmatige mineraalwater van Jacob Schweppe, later bekend onder de handelsnaam Schweppes.
    • 6 december » Het Amerikaans Congres verhuist van New York naar Philadelphia in Pennsylvania.
  • De temperatuur op 9 september 1859 lag rond de 14,4 °C. Er was 1 mm neerslag. De winddruk was 1.5 kgf/m2 en kwam overheersend uit het west-zuid-westen. De luchtdruk bedroeg 76 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 98%. Bron: KNMI
  • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
  • Van 18 maart 1858 tot 23 februari 1860 was er in Nederland het kabinet Rochussen - Van Bosse met als eerste ministers J.J. Rochussen (conservatief-liberaal) en Mr. P.P. van Bosse (liberaal).
  • In het jaar 1859: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 3,3 miljoen inwoners.
    • 24 januari » Walachije en Moldavië worden verenigd als Roemenië.
    • 17 februari » Première van de opera Un ballo in maschera van Giuseppe Verdi in Rome.
    • 22 mei » Frans II volgt Ferdinand II op als koning der Beide Siciliën
    • 17 augustus » De Amerikaanse posterijen zetten vanaf vandaag een nieuw voertuig in: de luchtballon.
    • 27 augustus » In Titusville wordt 's werelds eerste exploitabele olieveld gevonden.
    • 24 november » De Britse bioloog Charles Darwin publiceert De oorsprong der soorten (oorspronkelijke titel: On The Origin of Species). De eerste druk is meteen uitverkocht.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Maria Spierenburg


Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Jeanet Leroy Slottje, "Stamboom Slottje", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-slottje/I39369.php : benaderd 19 februari 2026), "Maria Spierenburg (1790-1859)".