Stamboom Slottje » Johannes van der Holst (1863-1879)

Persoonlijke gegevens Johannes van der Holst 

  • Hij is geboren in het jaar 1863 in Valkenburg.
  • Hij is overleden op 1 augustus 1879 in Leiderdorp, hij was toen 16 jaar oud.
    BS Overlijden met Johannes van der Holst
    Overledene
    Johannes van der Holst
    Beroep
    steenwerker
    Geboorteplaats
    Valkenburg
    Leeftijd
    16 jaar
    datum_overlijden
    18790801
    Vader
    Arie van der Holst
    Moeder
    Maria Imthorn
    Gebeurtenis
    Overlijden
    Datum
    01-08-1879
    Gebeurtenisplaats
    Leiderdorp
    Documenttype
    BS Overlijden
    Erfgoedinstelling
    Erfgoed Leiden en Omstreken
    Plaats instelling
    Leiden
    Collectiegebied
    Zuid-Holland
    Archief
    0800
    Registratienummer
    1527
    Aktenummer
    67
    Registratiedatum
    01-01-1872
    Akteplaats
    Leiderdorp
    Collectie
    Archiefnaam: Dorps- en gemeentebestuur van Leiderdorp (1561-1958), Deel: 1527, Periode: 1872-1881
    Boek
    Overlijdensregister van Leiderdorp, 1872 - 1881.
    Opmerking
    Jaar akte: 1879

    Inventarisnummer 1527 van archiefnummer 0800 in Archieven
    archiefnaam
    Dorps- en gemeentebestuur van Leiderdorp (1561-1958)
    deel
    1527
    register_periode
    1872-1881
  • Een kind van Arie van der Holst en Maria Imthorn
  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 27 mei 2025.

Gezin van Johannes van der Holst

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Johannes van der Holst?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Johannes van der Holst

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Johannes van der Holst

Maria Imthorn
1830-1894

Johannes van der Holst
1863-1879


Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 1 augustus 1879 lag rond de 19,7 °C. De winddruk was 1 kgf/m2 en kwam overheersend uit het zuiden. De luchtdruk bedroeg 76 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 82%. Bron: KNMI
  • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 3 november 1877 tot 20 augustus 1879 was er in Nederland het kabinet Kappeijne van de Coppello met als eerste minister Mr. J. Kappeijne van de Coppello (liberaal).
  • Van 20 augustus 1879 tot 23 april 1883 was er in Nederland het kabinet Van Lijnden van Sandenburg met als eerste minister Mr. C.Th. baron Van Lijnden van Sandenburg (conservatief-AR).
  • In het jaar 1879: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 4,0 miljoen inwoners.
    • 22 januari » De Zoeloes verslaan de Britten in de Slag bij Isandlwana.
    • 3 februari » Joseph Swan demonstreert de eerste gloeilamp met een gloeidraad van koolstof.
    • 14 maart » Albert Einstein, Duits theoretisch fysicus († 1955)
    • 15 september » In Haarlem wordt de eerste voetbalclub van Nederland opgericht, door de 14-jarige Pim Mulier. Hij noemt de club HFC, de Haarlemsche Football Club.
    • 21 oktober » Eerste demonstratie van de gloeilamp door Thomas Edison.
    • 31 december » Thomas Edison laat rondom een park tientallen gloeilampen branden als feestversiering en demonstreert daarmee zijn nieuwste uitvinding: het elektrisch licht.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Johannes van der Holst


Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Jeanet Leroy Slottje, "Stamboom Slottje", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-slottje/I39141.php : benaderd 13 februari 2026), "Johannes van der Holst (1863-1879)".