Stamboom Slottje » Helena van de Paverd (1755-1836)

Persoonlijke gegevens Helena van de Paverd 

  • Zij is geboren in het jaar 1755 in Leuth.
  • Zij is overleden op 15 april 1836 in Leuth, zij was toen 81 jaar oud.
    BS Overlijden met Helena Elisabetha van de Pavert
    Overledene
    Helena Elisabetha van de Pavert
    Beroep
    zonder beroep
    Geboorteplaats
    Leuth (Ubbergen)
    Leeftijd
    81 Jaar
    Vader
    Jan van de Pavert
    Beroep
    geen beroep vermeld
    Moeder
    Joanna Brans
    Beroep
    geen beroep vermeld
    (ex-)partner
    Rutgerus Lem
    Beroep
    geen beroep vermeld
    Gebeurtenis
    Overlijden
    Datum
    15-04-1836
    Gebeurtenisplaats
    Leuth
    Documenttype
    BS Overlijden
    Erfgoedinstelling
    Gelders Archief
    Plaats instelling
    Arnhem
    Collectiegebied
    Gelderland
    Archief
    0207
    Registratienummer
    2976.19
    Aktenummer
    15
    Registratiedatum
    16-04-1836
    Akteplaats
    Ubbergen
    Collectie
    Burgerlijke stand Gelderland, dubbelen 1811-1902
    Boek
    Ubbergen, Overlijdensregister
  • Een kind van Jan van de Paverd en Joanna Brans
  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 2 juli 2025.

Gezin van Helena van de Paverd

Zij is getrouwd met Rutgerus Lem.

Zij zijn getrouwd op 22 juni 1781 te Leuth, zij was toen 26 jaar oud.

DTB Trouwen met Joanna Brantz
Getuige
Joanna Brantz
Getuige
Joanne Lem
Getuige
Joanne Pavert, van de
Bruidegom/bruid
Rutgerus Lem
Bruidegom/bruid
Helena Pavert, van de
Gebeurtenis
Trouwen
Datum
22-06-1781
Gebeurtenisplaats
Leuth
Documenttype
DTB Trouwen
Erfgoedinstelling
Gelders Archief
Plaats instelling
Arnhem
Collectiegebied
Gelderland
Archief
0176
Registratienummer
1496
Aktenummer
33
Registratiedatum
22-06-1781
Akteplaats
Leuth
Collectie
Leuth
Boek
Leuth

Kind(eren):

  1. Johannes Lem  1795-1839 

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Helena van de Paverd?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Helena van de Paverd

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Helena van de Paverd

Helena van de Paverd
1755-1836

1781
Johannes Lem
1795-1839

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 22 juni 1781 lag rond de 27,0 °C. De wind kwam overheersend uit het noord ten oosten. Typering van het weer: helder half bewolkt. Bron: KNMI
  • Erfstadhouder Prins Willem V (Willem Batavus) (Huis van Oranje-Nassau) was van 1751 tot 1795 vorst van Nederland (ook wel Republiek der Zeven Verenigde Nederlanden genoemd)
  • In het jaar 1781: Bron: Wikipedia
    • 6 januari » Op de Royal Square in Saint Helier op het Kanaaleiland Jersey verslaan de Engelsen de Fransen in de Slag om Jersey. Zowel de Britse aanvoerder majoor Peirson als de Franse aanvoerder baron De Rullecourt komen om het leven.
    • 13 maart » Astronoom William Herschel ontdekt de planeet Uranus.
    • 5 augustus » De Slag bij de Doggersbank, een zeeslag tussen Nederland en het Verenigd Koninkrijk tijdens de Vierde Engels-Nederlandse Oorlog. De slag eindigt feitelijk onbeslist.
    • 4 september » Los Angeles wordt gesticht.
  • De temperatuur op 15 april 1836 lag rond de 8,0 °C. De wind kwam overheersend uit het noord-westen. Typering van het weer: half bewolkt omtrent helder. Bron: KNMI
  • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
  • In het jaar 1836: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 2,9 miljoen inwoners.
    • 23 februari » Slag om de Alamo: Het Mexicaanse leger behaalt een pyrrusoverwinning op de Texanen onder bevel van de kolonisten Davy Crockett en Jim Bowie.
    • 24 februari » Samuel Colt krijgt een octrooi voor de Colt revolver.
    • 6 maart » Val van Fort Alamo
    • 21 april » De Republiek Texas boekt een overwinning op Mexico in de Slag bij San Jacinto. Antonio López de Santa Anna wordt gevangengenomen.
    • 15 juni » Arkansas wordt de 25ste staat van de Verenigde Staten van Amerika.
    • 28 december » Zuid-Australië en Adelaide worden gesticht.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Helena van de Paverd


Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Jeanet Leroy Slottje, "Stamboom Slottje", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-slottje/I34191.php : benaderd 30 januari 2026), "Helena van de Paverd (1755-1836)".