Stamboom Slottje » Rienk Rinzes Huizenga (1808-1899)

Persoonlijke gegevens Rienk Rinzes Huizenga 

  • Hij is geboren in het jaar 1808 in Veenwouden.
  • Hij is overleden op 25 juli 1899 in Dantumadeel, hij was toen 91 jaar oud.
    BS Overlijden met Rienk Rinzes Huizenga
    Overledene
    Rienk Rinzes Huizenga
    Geslacht
    Man
    Leeftijd
    91 jaar
    diversen
    weduwnaar
    Vader
    Rinze Tjallings Huizenga
    Moeder
    Antje Daniels de Jager
    Gebeurtenis
    Overlijden
    Datum
    25-07-1899
    Gebeurtenisplaats
    Dantumadeel
    Documenttype
    BS Overlijden
    Erfgoedinstelling
    AlleFriezen
    Plaats instelling
    Leeuwarden
    Collectiegebied
    Friesland
    Archief
    30-08
    Registratienummer
    3029
    Aktenummer
    0090
    Registratiedatum
    26-07-1899
    Akteplaats
    Dantumadeel
    Collectie
    Archiefnaam: Burgerlijke Stand Dantumadeel - Tresoar, Bron: boek, Deel: 3029, Periode: 1899
    Boek
    Overlijdensregister 1899
  • Een kind van Rinze Tjallings Huizenga en Antje Daniels de Jager
  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 31 mei 2022.

Gezin van Rienk Rinzes Huizenga

Hij is getrouwd met Grietje Pieters Dantuma.

Zij zijn getrouwd op 25 september 1834 te Dantumadeel, hij was toen 26 jaar oud.

BS Huwelijk met Rienk Rinses Huizenga
Bruidegom
Rienk Rinses Huizenga
Geboorteplaats
Veenwouden
Leeftijd
27 jaar
Bruid
Grietje Pieters Dantuma
Geboorteplaats
Dantumawoude
Leeftijd
20 jaar
Vader van de bruidegom
Rinse Tjallings Huizenga
Moeder van de bruidegom
Antje Daniels de Jager
Vader van de bruid
Pieter Tjietses Dantuma
Moeder van de bruid
Janke Wybes de Vries
Gebeurtenis
Huwelijk
Datum
25-09-1834
Gebeurtenisplaats
Dantumadeel
Documenttype
BS Huwelijk
Erfgoedinstelling
AlleFriezen
Plaats instelling
Leeuwarden
Collectiegebied
Friesland
Archief
30-08
Registratienummer
2008
Aktenummer
0044
Registratiedatum
25-09-1834
Akteplaats
Dantumadeel
Collectie
Archiefnaam: Burgerlijke Stand Dantumadeel - Tresoar, Bron: boek, Deel: 2008, Periode: 1834
Boek
Huwelijksregister 1834

Kind(eren):

  1. Pieter Rienks Huizenga  1838-1913 

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Rienk Rinzes Huizenga?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Rienk Rinzes Huizenga

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Rienk Rinzes Huizenga


Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 25 september 1834 lag rond de 13,0 °C. De wind kwam overheersend uit het noord-noord-westen. Typering van het weer: half bewolkt windstil. Bron: KNMI
  • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
  • In het jaar 1834: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 2,9 miljoen inwoners.
    • 1 januari » De Duitse Zollverein treedt in werking. Deze economische vereniging is de eerste aanzet tot de Duitse eenheid.
    • 27 mei » Heroprichting van het Bisdom Brugge in België, dat eerder bestond van 1559-1801.
    • 14 juni » Isaac Fischer, Jr. verkrijgt vier patenten voor schuurpapier.
    • 14 oktober » Onder leiding van Hendrik de Cock scheiden de Gereformeerden zich af van de Hervormde Kerk.
    • 27 november » Uitvinding van de elektromotor, door Thomas Davenport.
    • 3 december » Oprichting van het Bisdom Ceylon.
  • De temperatuur op 25 juli 1899 lag rond de 22,3 °C. De luchtdruk bedroeg 76 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 65%. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 27 juli 1897 tot 1 augustus 1901 was er in Nederland het kabinet Pierson met als eerste minister Mr. N.G. Pierson (unie-liberaal).
  • In het jaar 1899: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 5,1 miljoen inwoners.
    • 1 januari » Einde van de Spaanse overheersing in Cuba.
    • 23 januari » Inauguratie van Emilio Aguinaldo als president van de Constitutionele Republiek der Filipijnen.
    • 12 februari » Ondertekening van het Duits-Spaans Verdrag, waarbij de Carolinen en de Noordelijke Marianen door Spanje worden verkocht aan Duitsland.
    • 14 maart » Terugkeer van de Belgica, het expeditieschip waarmee Adrien de Gerlache het Zuidpoolgebied verkende.
    • 18 april » Oprichting van de Nederlandse Adelsvereniging (NAV).
    • 16 december » Engelse immigranten richten de Italiaanse voetbalclub AC Milan op.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Rienk Rinzes Huizenga


Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Jeanet Leroy Slottje, "Stamboom Slottje", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-slottje/I28348.php : benaderd 7 maart 2026), "Rienk Rinzes Huizenga (1808-1899)".