Stamboom Slottje » Maria Jacoba Geensen (1837-1918)

Persoonlijke gegevens Maria Jacoba Geensen 

  • Zij is geboren op 12 april 1837 in Biervliet.
    BS Geboorte met Maria Jacoba Geensen
    Kind
    Maria Jacoba Geensen
    Geslacht
    Vrouw
    Vader
    Andries Geensen
    Moeder
    Sara Jansen
    Gebeurtenis
    Geboorte
    Datum
    12-04-1837
    Gebeurtenisplaats
    Biervliet
    Documenttype
    BS Geboorte
    Erfgoedinstelling
    Zeeuws Archief
    Plaats instelling
    Middelburg
    Collectiegebied
    Zeeland
    Archief
    25
    Registratienummer
    BIE-G-1837
    Aktenummer
    20
    Registratiedatum
    13-04-1837
    Akteplaats
    Biervliet
    Collectie
    Burgerlijke Stand Zeeland (1796) 1811-1980, (1796) 1811-1980
    Boek
    Biervliet geboorteakten burgerlijke stand
  • Zij is overleden op 30 december 1918 in Terneuzen, zij was toen 81 jaar oud.
    BS Overlijden met Maria Jacoba Geensen
    Overledene
    Maria Jacoba Geensen
    Beroep
    zonder
    Geboorteplaats
    Biervliet
    Geslacht
    Vrouw
    Burgerlijke staat
    Weduwe
    Leeftijd
    81 jaar
    Vader
    Andries Geensen
    Moeder
    Sara Jansen
    Partner
    Jozias de Zeeuw
    Gebeurtenis
    Overlijden
    Datum
    30-12-1918
    Gebeurtenisplaats
    Terneuzen
    Documenttype
    BS Overlijden
    Erfgoedinstelling
    Zeeuws Archief
    Plaats instelling
    Middelburg
    Collectiegebied
    Zeeland
    Archief
    25
    Registratienummer
    TNZ-O-1918
    Aktenummer
    175
    Registratiedatum
    1918
    Akteplaats
    Terneuzen
    Collectie
    Burgerlijke Stand Zeeland (1796) 1811-1980, (1796) 1811-1980
    Boek
    Terneuzen overlijdensakten burgerlijke stand
  • Een kind van Andries Geensen en Sara Jansen
  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 12 april 2022.

Gezin van Maria Jacoba Geensen

Zij is getrouwd met Jozias de Zeeuw.

Zij zijn getrouwd op 26 juli 1862 te Terneuzen, zij was toen 25 jaar oud.

BS Huwelijk met Jozias de Zeeuw
Bruidegom
Jozias de Zeeuw
Beroep
Werkman
Geboorteplaats
Terneuzen
Leeftijd
30
Bruid
Maria Jacoba Geensen
Beroep
Dienstmeid
Geboorteplaats
Biervliet
Leeftijd
25
Vader van de bruidegom
Daniel de Zeeuw
Beroep
sluisknecht
Moeder van de bruidegom
Geertruij van Wijck
Beroep
zonder
Vader van de bruid
Andries Geensen
Beroep
Schipper
Moeder van de bruid
Sara Jansen
Beroep
zonder
Gebeurtenis
Huwelijk
Datum
26-07-1862
Gebeurtenisplaats
Terneuzen
Documenttype
BS Huwelijk
Erfgoedinstelling
Zeeuws Archief
Plaats instelling
Middelburg
Collectiegebied
Zeeland
Archief
25
Registratienummer
TNZ-H-1862
Aktenummer
13
Registratiedatum
26-07-1862
Akteplaats
Terneuzen
Collectie
Burgerlijke Stand Zeeland (1796) 1811-1980, (1796) 1811-1980
Boek
Terneuzen huwelijksakten burgerlijke stand

Kind(eren):

  1. Daniel de Zeeuw  1862-1936 

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Maria Jacoba Geensen?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Maria Jacoba Geensen

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Maria Jacoba Geensen

Jacob Jansen
1791-????
Sara Jansen
1812-1875

Maria Jacoba Geensen
1837-1918

1862

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 12 april 1837 lag rond de 2,0 °C. De wind kwam overheersend uit het oost-noord-oosten. Typering van het weer: omtrent helder. Bron: KNMI
  • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
  • In het jaar 1837: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 2,9 miljoen inwoners.
    • 26 januari » Michigan ratificeert de Grondwet van de Verenigde Staten van Amerika en treedt toe tot de Unie als 26e staat.
    • 4 maart » Martin Van Buren wordt beëdigd als 8e president van de Verenigde Staten
    • 20 juni » Victoria volgt haar overleden oom Willem IV op als koningin van het Verenigd Koninkrijk.
    • 7 juli » Laatste doodvonnisvoltrekking in Zwolle: Albert Wetterman wordt opgehangen voor de moord op zijn vrouw.
    • 8 augustus » De Hollandsche IJzeren Spoorweg-Maatschappij wordt opgericht.
    • 12 december » De Göttinger Sieben worden door koning Ernst August I van Hannover ontslagen, drie van hen tevens verbannen.
  • De temperatuur op 26 juli 1862 lag rond de 20,0 °C. De winddruk was 0.5 kgf/m2 en kwam overheersend uit het zuid-zuid-oosten. De luchtdruk bedroeg 77 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 72%. Bron: KNMI
  • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 14 maart 1861 tot 31 januari 1862 was er in Nederland het kabinet Van Zuijlen van Nijevelt - Loudon met als eerste ministers Mr. J.P.P. baron Van Zuijlen van Nijevelt (conservatief-liberaal) en Mr. J. Loudon (liberaal).
  • Van 1 februari 1862 tot 10 februari 1866 was er in Nederland het kabinet Thorbecke II met als eerste minister Mr. J.R. Thorbecke (liberaal).
  • In het jaar 1862: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 3,6 miljoen inwoners.
    • 3 januari » Slag bij Cockpit Point in Prince William County, Virginia (Amerikaanse Burgeroorlog).
    • 7 april » De Slag bij Shiloh wordt de bloedigste veldslag uit de geschiedenis van de Verenigde Staten.
    • 7 mei » Het centrum van Enschede wordt door brand verwoest.
    • 27 juni » Slag bij Gaines'Mill tijdens de Amerikaanse Burgeroorlog. Beslissende Zuidelijke overwinning en redding van Richmond.
    • 1 juli » Stichting van de Russische Staatsbibliotheek in Moskou.
    • 10 juli » Canonisatie van de HH. Paulus Miki en gezellen ("de 26 martelaren van Nagasaki").
  • De temperatuur op 30 december 1918 lag tussen 5,7 °C en 8,2 °C en was gemiddeld 6,7 °C. Er was 1,6 mm neerslag. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-westen. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 29 augustus 1913 tot 9 september 1918 was er in Nederland het kabinet Cort van der Linden met als eerste minister Mr. P.W.A. Cort van der Linden (liberaal).
  • Van 9 september 1918 tot 18 september 1922 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck I met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
  • In het jaar 1918: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 6,6 miljoen inwoners.
    • 19 maart » Het Amerikaanse Congres stelt de tijdzones vast, en keurt de zomertijd goed.
    • 4 april » Het komt in Amsterdam als gevolg van voedselschaarste tot ongeregeldheden.
    • 24 mei » Amerikaanse troepen arriveren in Noord-Frankrijk.
    • 2 november » In Duitsland breekt een algehele opstand uit die bekend wordt als de Novemberrevolutie, met als hoogtepunt het afzetten van de Duitse keizer Wilhelm II en de vorming van een democratische republiek.
    • 13 november » Geallieerde troepen bezetten Constantinopel de hoofdstad van het Ottomaanse Rijk.
    • 14 november » Tsjecho-Slowakije wordt een republiek.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Maria Jacoba Geensen


Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Jeanet Leroy Slottje, "Stamboom Slottje", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-slottje/I27628.php : benaderd 19 februari 2026), "Maria Jacoba Geensen (1837-1918)".