Stamboom Slottje » Berber Aukes Bos (1850-1929)

Persoonlijke gegevens Berber Aukes Bos 

  • Zij is geboren op 10 juni 1850 in Haskerland.
    BS Geboorte met Berber Aukes Bos
    Kind
    Berber Aukes Bos
    Geboortedatum
    10-06-1850
    Geslacht
    Vrouw
    Vader
    Auke Aukes Bos
    Moeder
    Sytske Oenes Portiek
    Gebeurtenis
    Geboorte
    Datum
    10-06-1850
    Documenttype
    BS Geboorte
    Erfgoedinstelling
    AlleFriezen
    Plaats instelling
    Leeuwarden
    Collectiegebied
    Friesland
    Archief
    30-16
    Registratienummer
    1016
    Pagina
    045
    Registratiedatum
    11-06-1850
    Akteplaats
    Haskerland
    Collectie
    Archiefnaam: Burgerlijke Stand Haskerland - Tresoar, Bron: boek, Deel: 1016, Periode: 1850
    Boek
    Geboorteregister 1850
    Opmerking
    Familienaam moeder bij huwelijk vermeld als "Politiek" Verkeerde akte? Gebruik toets "Volgende" rechtsboven op afbeeldingsscherm.
  • Zij is overleden op 22 februari 1929 in Haskerland, zij was toen 78 jaar oud.
    BS Overlijden met Berber Aukes Bos
    Overledene
    Berber Aukes Bos
    Geslacht
    Vrouw
    Leeftijd
    78 jaar
    diversen
    weduwe
    Gebeurtenis
    Overlijden
    Datum
    22-02-1929
    Gebeurtenisplaats
    Haskerland
    Documenttype
    BS Overlijden
    Erfgoedinstelling
    AlleFriezen
    Plaats instelling
    Leeuwarden
    Collectiegebied
    Friesland
    Archief
    30-16
    Registratienummer
    3074
    Aktenummer
    0019
    Registratiedatum
    23-02-1929
    Akteplaats
    Haskerland
    Collectie
    Archiefnaam: Burgerlijke Stand Haskerland - Tresoar, Bron: boek, Deel: 3074, Periode: 1929
    Boek
    Overlijdensregister 1929
  • Een kind van Auke Aukes Bos en Sijtske Oenes Politiek
  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 16 december 2021.

Gezin van Berber Aukes Bos

Zij is getrouwd met Berend Jacobs Waterlander.

Zij zijn getrouwd op 16 januari 1881 te Haskerland, zij was toen 30 jaar oud.

BS Huwelijk met Berend Jacobs Waterlander
Bruidegom
Berend Jacobs Waterlander
Geboorteplaats
Oudehaske
Leeftijd
37 jaar
Bruid
Berber Aukes Bos
Geboorteplaats
Nijehaske
Leeftijd
30 jaar
Vader van de bruidegom
Jacob Cobus Waterlander
Moeder van de bruidegom
Marchjen Berends de Jong
Vader van de bruid
Auke Aukes Bos
Moeder van de bruid
Sytske Oenes Portiek
Gebeurtenis
Huwelijk
Datum
16-01-1881
Gebeurtenisplaats
Haskerland
Documenttype
BS Huwelijk
Erfgoedinstelling
AlleFriezen
Plaats instelling
Leeuwarden
Collectiegebied
Friesland
Archief
30-16
Registratienummer
2018
Aktenummer
0004
Registratiedatum
16-01-1881
Akteplaats
Haskerland
Collectie
Archiefnaam: Burgerlijke Stand Haskerland - Tresoar, Bron: boek, Deel: 2018, Periode: 1881
Boek
Huwelijksregister 1881

Kind(eren):

  1. Auke Waterlander  1880-1968
  2. Cobus Waterlander  1883-1888
  3. Sietsze Waterlander  1885-1910
  4. Cobus Waterlander  1890-???? 
  5. Anne Waterlander  1890-1965

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Berber Aukes Bos?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Berber Aukes Bos

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Berber Aukes Bos


Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 10 juni 1850 lag rond de 17,0 °C. De wind kwam overheersend uit het zuid-zuid-oosten. Typering van het weer: helder. Bron: KNMI
  • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
  • Van 1 november 1849 tot 19 april 1853 was er in Nederland het kabinet Thorbecke I met als eerste minister Mr. J.R. Thorbecke (liberaal).
  • In het jaar 1850: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 3,1 miljoen inwoners.
    • 18 maart » American Express wordt opgericht door Henry Wells & William Fargo.
    • 10 juni » Bijzetting van prins Maurits der Nederlanden in de grafkelder van de Nieuwe Kerk te Delft.
    • 19 juni » Huwelijk van kroonprins Karel van Zweden en prinses Louise der Nederlanden in Stockholm.
    • 9 juli » President Zachary Taylor overlijdt, en Millard Fillmore wordt de 13de President van de Verenigde Staten.
    • 20 september » Slavenhandel wordt afgeschaft in het Amerikaanse District of Columbia.
    • 29 september » Herstel van de rooms-katholieke bisschoppelijke hiërarchie in Engeland en Wales met het Aartsbisdom Westminster en twaalf bisdommen.
  • De temperatuur op 16 januari 1881 lag rond de -5,6 °C. Er was 2 mm neerslag. De winddruk was 1 kgf/m2 en kwam overheersend uit het zuid-zuid-westen. De luchtdruk bedroeg 75 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 93%. Bron: KNMI
  • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 20 augustus 1879 tot 23 april 1883 was er in Nederland het kabinet Van Lijnden van Sandenburg met als eerste minister Mr. C.Th. baron Van Lijnden van Sandenburg (conservatief-AR).
  • In het jaar 1881: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 4,5 miljoen inwoners.
    • 25 januari » Thomas Edison en Alexander Graham Bell richten de Oriental Telephone Company op.
    • 3 maart » De Nederlandse koning Willem III kondigt een nieuw Wetboek van Strafrecht af
    • 4 maart » Een studie in rood, het eerste Sherlock Holmes verhaal begint.
    • 4 maart » James Garfield wordt beëdigd als 20e president van de Verenigde Staten
    • 2 juli » President James Garfield van de VS wordt neergeschoten door Charles J. Guiteau. Hij overlijdt uiteindelijk op 19 september 1881 aan bloedvergiftiging.
    • 20 september » Chester A. Arthur legt de eed af als 21ste President van de Verenigde Staten.
  • De temperatuur op 22 februari 1929 lag tussen -7,9 °C en 6,9 °C en was gemiddeld -1,1 °C. Er was 4,9 uur zonneschijn (47%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuiden. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 8 maart 1926 tot 10 augustus 1929 was er in Nederland het kabinet De Geer I met als eerste minister Jonkheer mr. D.J. de Geer (CHU).
  • Van 10 augustus 1929 tot 26 mei 1933 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck III met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
  • In het jaar 1929: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 7,7 miljoen inwoners.
    • 10 januari » Publicatie van de eerste strip van Kuifje.
    • 17 januari » Popeye, door Elzie Segar voor King Features Syndicate ontworpen, verschijnt (als bijfiguur) voor het eerst in de New York Journal.
    • 18 januari » IJe Wijkstra doodt in het Groningse Doezum vier veldwachters die zijn minnares Aaltje van der Tuin bij hem willen weghalen.
    • 7 juni » Vaticaanstad wordt een stadstaat.
    • 28 oktober » Oprichting van de Uruguayaanse voetbalclub Club Sportivo Cerrito.
    • 16 december » Paus Pius XI creëert zes nieuwe kardinalen, onder wie de Italiaanse nuntius in Duitsland Eugenio Pacelli, de latere paus Pius XII.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Berber Aukes Bos


Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Jeanet Leroy Slottje, "Stamboom Slottje", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-slottje/I27348.php : benaderd 1 februari 2026), "Berber Aukes Bos (1850-1929)".