Stamboom Slottje » Femmigje Willems Smit (1826-????)

Persoonlijke gegevens Femmigje Willems Smit 


Gezin van Femmigje Willems Smit

Zij is getrouwd met Roelof Smelt.

Zij zijn getrouwd op 2 november 1844 te De Wijk, zij was toen 18 jaar oud.

BS Huwelijk met Roelof Smelt
Bruidegom
Roelof Smelt
Beroep
Smid
Geboorteplaats
Ruinerwold
Leeftijd
26
Woonplaats
Ruinerwold
Bruid
Femmigje Willems Smid
Beroep
zonder
Geboorteplaats
Koekange
Leeftijd
18
Woonplaats
-
diversen
Plaats doop: - Opmerkingen: weduwnaar Trijntje Alberts van Agteren
Vader van de bruidegom
Fake Smelt
Beroep
Kuiper
Moeder van de bruidegom
Lummigjen Roelofs Smid
Beroep
-
Vader van de bruid
Willem Roelofs Smid
Beroep
Smid
Moeder van de bruid
Annigje Geerts Jonker
Beroep
-
Gebeurtenis
Huwelijk
Datum
02-11-1844
Gebeurtenisplaats
De Wijk
Documenttype
BS Huwelijk
Erfgoedinstelling
Drents Archief
Plaats instelling
Assen
Collectiegebied
Drenthe
Archief
0166.031
Registratienummer
1844
Aktenummer
17
Registratiedatum
02-11-1844
Akteplaats
De Wijk
Collectie
Bron: Huwelijk, Deel: 1844
Boek
Huwelijksregister De Wijk 1844

Kind(eren):

  1. Lukas Smelt  1859-1929 

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Femmigje Willems Smit?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Femmigje Willems Smit

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Femmigje Willems Smit


Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 2 november 1844 lag rond de 2,0 °C. De wind kwam overheersend uit het noord-oosten. Typering van het weer: half bewolkt. Bron: KNMI
  • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
  • In het jaar 1844: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 3,1 miljoen inwoners.
    • 27 februari » De Dominicaanse Republiek wordt onafhankelijk van Haïti.
    • 14 maart » Umberto I, koning van Italië († 1900)
    • 24 mei » Het eerste telegram ooit wordt door Samuel Morse van Baltimore naar Washington D.C. verstuurd, met als inhoud: "What hath God wrought?".
    • 13 juni » Linus Yale verkrijgt octrooi op het deurslot.
    • 1 augustus » De Zoologischer Garten Berlin, de eerste Duitse dierentuin, wordt geopend.
    • 22 oktober » William Miller voorspelt dat de Wederkomst van Jezus op deze dag zou plaatsvinden. Toen de voorspelling niet uitkwam, leidde dit tot de "Great Disappointment" ("Grote Teleurstelling").

Over de familienaam Femmigje Willems Smit


Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Jeanet Leroy Slottje, "Stamboom Slottje", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-slottje/I24377.php : benaderd 29 januari 2026), "Femmigje Willems Smit (1826-????)".