Stamboom Slottje » Martina Johanna Donkersloot (1861-????)

Persoonlijke gegevens Martina Johanna Donkersloot 

  • Zij is geboren op 5 oktober 1861 in Rotterdam.
    BS Geboorte met Martina Johanna Donkersloot
    Kind
    Martina Johanna Donkersloot
    Vader
    Willem Hendrik Donkersloot
    Moeder
    Annetta Spaanderman
    Gebeurtenis
    Geboorte
    Datum
    05-10-1861
    Gebeurtenisplaats
    Rotterdam
    Documenttype
    BS Geboorte
    Erfgoedinstelling
    Stadsarchief Rotterdam
    Plaats instelling
    Rotterdam
    Collectiegebied
    Zuid-Holland
    Archief
    999-01
    Registratienummer
    1861E
    Aktenummer
    1861e.3294
    Pagina
    e010
    Registratiedatum
    05-10-1861
    Akteplaats
    Rotterdam
    Collectie
    Burgerlijke Stand Rotterdam, geboorteakten
    Boek
    Nadere toegang op het geboorteregister van de gemeente Rotterdam
  • Een kind van Willem Hendrik Donkersloot en Annetta Spaanderman
  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 19 mei 2025.

Gezin van Martina Johanna Donkersloot

Zij is getrouwd met Marinus Hendricus de Bruijn.

Zij zijn getrouwd op 25 april 1888 te Rotterdam, zij was toen 26 jaar oud.

BS Huwelijk met Marinus Hendricus de Bruijn
Bruidegom
Marinus Hendricus de Bruijn
Geboorteplaats
Kralingen
Leeftijd
30
Bruid
Martina Johanna Donkersloot
Geboorteplaats
Rotterdam
Leeftijd
26
Vader van de bruidegom
Marinus Hendricus de Bruijn
Moeder van de bruidegom
Hendrica van Velthoven
Vader van de bruid
Willem Hendrik Donkersloot
Moeder van de bruid
Annetta Spaanderman
Gebeurtenis
Huwelijk
Datum
25-04-1888
Gebeurtenisplaats
Rotterdam
Documenttype
BS Huwelijk
Erfgoedinstelling
Stadsarchief Rotterdam
Plaats instelling
Rotterdam
Collectiegebied
Zuid-Holland
Archief
999-06
Registratienummer
1888B
Aktenummer
1888.353
Pagina
b083
Registratiedatum
25-04-1888
Akteplaats
Rotterdam
Collectie
Burgerlijke Stand Rotterdam, huwelijksakten
Boek
Nadere toegang op het huwelijksregister van de gemeente Rotterdam

Kind(eren):


Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Martina Johanna Donkersloot?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Martina Johanna Donkersloot

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Martina Johanna Donkersloot

Maria Walpot
1788-1863

Martina Johanna Donkersloot
1861-????

1888

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 5 oktober 1861 lag rond de 11,8 °C. De winddruk was 0.5 kgf/m2 en kwam overheersend uit het zuid-zuid-oosten. De luchtdruk bedroeg 76 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 78%. Bron: KNMI
  • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 23 februari 1860 tot 14 maart 1861 was er in Nederland het kabinet Van Hall - Van Heemstra met als eerste ministers Mr. F.A. baron Van Hall (conservatief-liberaal) en Mr. S. baron Van Heemstra (liberaal).
  • Van 14 maart 1861 tot 31 januari 1862 was er in Nederland het kabinet Van Zuijlen van Nijevelt - Loudon met als eerste ministers Mr. J.P.P. baron Van Zuijlen van Nijevelt (conservatief-liberaal) en Mr. J. Loudon (liberaal).
  • In het jaar 1861: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 3,6 miljoen inwoners.
    • 18 februari » Jefferson Davis legt de eed af als president van de Geconfedereerde Staten van Amerika.
    • 18 februari » Samenkomst van het eerste Italiaanse parlement in Turijn.
    • 4 maart » Abraham Lincoln wordt beëdigd als 16e president van de Verenigde Staten
    • 20 maart » Een verwoestende aardbeving vindt plaats in de Argentijnse stad Mendoza.
    • 7 mei » Tennessee treedt toe tot de Geconfedereerde Staten van Amerika.
    • 20 mei » Kentucky verklaart zich neutraal in het conflict dat de Amerikaanse Burgeroorlog zou gaan heten.
  • De temperatuur op 25 april 1888 lag rond de 5,7 °C. De winddruk was 13 kgf/m2 en kwam overheersend uit het noord-noord-oosten. De luchtdruk bedroeg 76 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 95%. Bron: KNMI
  • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 23 april 1884 tot 21 april 1888 was er in Nederland het kabinet Heemskerk met als eerste minister Mr. J. Heemskerk Azn. (conservatief).
  • Van 21 april 1888 tot 21 augustus 1891 was er in Nederland het kabinet Mackay met als eerste minister Mr. A. baron Mackay (AR).
  • In het jaar 1888: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 4,5 miljoen inwoners.
    • 22 maart » Onder veenarbeiders in Appelscha breekt een grote staking uit; begin van de georganiseerde stakingen in Nederland.
    • 1 april » In Rotterdam wordt voetbalclub Sparta opgericht.
    • 13 mei » Brazilië schaft de slavernij af.
    • 21 augustus » William Burroughs vraagt octrooi aan op de eerste, commercieel beschikbare rekenmachine.
    • 31 augustus » Jack the Ripper slaat voor het eerst toe: hij vermoordt Mary Ann Nichols.
    • 7 september » Eerste gebruik van de couveuse bij een menselijke baby, Edith Eleanor McLean


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

  • 1840 » Johannes II, vorst van Liechtenstein († 1929)
  • 1865 » Jan Ernst van der Pek, Amsterdams architect († 1919)
  • 1872 » Cees van Hasselt, Nederlands voetballer, eerste bondscoach van het Nederlands elftal († 1951)
  • 1878 » Coen Hissink, Nederlands acteur en schrijver († 1942)
  • 1882 » Robert Goddard, Amerikaans raketpionier († 1945)
  • 1884 » Jan Klingen, Nederlands onderwijzer en verzetsstrijder tijdens de Tweede Wereldoorlog († 1944)

Over de familienaam Martina Johanna Donkersloot


Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Jeanet Leroy Slottje, "Stamboom Slottje", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-slottje/I22449.php : benaderd 21 februari 2026), "Martina Johanna Donkersloot (1861-????)".