Stamboom Slottje » Yke Theodorus Ykema (1757-1822)

Persoonlijke gegevens Yke Theodorus Ykema 

  • Hij is geboren op 3 mei 1757 in Westhem.
  • Hij werd gedoopt op 8 mei 1757 in Westhem.
  • Hij is overleden op 31 januari 1822 in Bolsward, hij was toen 64 jaar oud.
    Kantoor Bolsward, overl. jaar 1822

    Overledene : Yke Theodorus Ykema
    Overleden op: 31 januari 1822
    Wonende te : Bolsward
    Tekst:
    man van Geertje Eelkes Bangma; vader van Mary (vrouw van Jacob Hotzes Rusticus,
    te Westhem), Theodorus, aldaar, Akke (vrouw van Johannes Mesdag), Trijntje
    (vrouw van NN=Anne de Jager, te Sneek), Eelkje (vrouw van P. Wiarda, te
    Harlingen), Okke, te Hieslum?, Eeltje, aldaar en minderjarige Lolke en Marten
    Ykes Ykema.

    Er behoorde onroerend goed tot de nalatenschap

    Bron : Tresoar
    Memories van successie 1818-1927
    Toegangsnr. : 42
    Inventarisnr. : 2005
    Dagregisternr.: 106

    Op microfilm nr. 17 raadpleegbaar op de studiezaal van Tresoar
  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 21 juni 2014.

Gezin van Yke Theodorus Ykema

Hij is getrouwd met Geertje eelkes Bangma.

Zij zijn getrouwd op 3 september 1780 te Westhem, hij was toen 23 jaar oud.

Wonseradeel, huwelijken 1780
Vermelding: Bevestiging huwelijk op 3 september 1780 in Westhem
Bruidegom: Yke Theodorus Ykema afkomstig van Westhem
Bruid: Geertje Eelkes Bangma afkomstig van Tjerkwerd

Gestandaardiseerde namen:
Bruidegom: IEKE THEODORUS YKEMA
Bruid: GEERTJE EELKES BANGMA

Bron:
Collectie Doop-, Trouw-, Begraaf- en Lidmatenboeken(DTBL)
Trouwregister Hervormde gemeente Tjerkwerd Dedgum 1679-1810
Inventarisnr.: DTB 826
Op microfiche beschikbaar op de studiezaal van Tresoar

Kind(eren):

  1. Lolke Ykes Ykema  1808-1866 

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Yke Theodorus Ykema?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!

Voorouders (en nakomelingen) van Yke Theodorus Ykema

Yke Theodorus Ykema
1757-1822

1780

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 31 januari 1822 lag rond de 5,0 °C. Er was 510 mm neerslagDe wind kwam overheersend uit het westen. Typering van het weer: half bewolkt. Bijzondere weersverschijnselen: . Bron: KNMI
  • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
  • In het jaar 1822: Bron: Wikipedia
    • 9 juni » Octrooi wordt toegekend aan Charles Graham voor het kunstgebit.
    • 14 juni » Charles Babbage presenteert zijn ontwerp voor een automatische rekenmachine.
    • 7 september » Brazilië wordt een onafhankelijk keizerrijk
    • 27 september » Jean-François Champollion kondigt aan dat hij de Steen van Rosetta heeft ontcijferd.
    • 12 oktober » Brazilië wordt een onafhankelijk keizerrijk.
    • 1 december » Dom Pedro wordt gekroond tot keizer van Brazilië.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Yke Theodorus Ykema


Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Jeanet Leroy Slottje, "Stamboom Slottje", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-slottje/I22246.php : benaderd 6 maart 2026), "Yke Theodorus Ykema (1757-1822)".