Stamboom Slottje » Simon Buchener (1835-????)

Persoonlijke gegevens Simon Buchener 

  • Hij is geboren in het jaar 1835.

    Waarschuwing Let op: Leeftijd bij trouwen (28 februari 1849) lag beneden de 16 jaar (14).

  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 13 januari 2015.

Gezin van Simon Buchener

Hij is getrouwd met Cornelia van der Velde.

Zij zijn getrouwd op 28 februari 1849 te Amsterdam, hij was toen 14 jaar oud.

BS Huwelijk met Simon Buchener.

Bruidegom:Simon Buchener

Geslacht:Man

Geboorteplaats:-

Leeftijd:32

Beroep:suikerbakker

Vader bruidegom:- -
Geslacht:Man
Moeder bruidegom:- -
Geslacht:Vrouw
Bruid:Cornelia van der Velde

Geslacht:Vrouw

Geboorteplaats:Amsterdam

Leeftijd:25

Vader bruid:Klaas van der Velde
Geslacht:Man
Moeder bruid:Johanna Cornelia van Bentem
Geslacht:Vrouw

Beroep:bleekster
Gebeurtenis:Huwelijk

Datum:woensdag 28 februari 1849
Plaats:Amsterdam
Documenttype:BS Huwelijk
Erfgoedinstelling:Noord-Hollands Archief
Plaats instelling:Haarlem
Collectiegebied:Noord-Holland
Documentnummer:Reg.1 fol. 116v
Registratiedatum:28 februari 1849
Plaats:Amsterdam
Opmerking:Weduwe van Johann Heinrich Bömker.

Kind(eren):


Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Simon Buchener?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!

Voorouders (en nakomelingen) van Simon Buchener

Simon Buchener
1835-????

1849

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 28 februari 1849 lag rond de 8,0 °C. Er was 374 mm neerslagDe wind kwam overheersend uit het zuiden. Typering van het weer: betrokken regen. Bijzondere weersverschijnselen: storm(achtig) . Bron: KNMI
  • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
  • Van 21 november 1848 tot 1 november 1849 was er in Nederland het kabinet De Kempenaer - Donker Curtius met als eerste ministers Mr. J.M. de Kempenaer (conservatief-liberaal) en Mr. D. Donker Curtius (conservatief-liberaal).
  • Van 1 november 1849 tot 19 april 1853 was er in Nederland het kabinet Thorbecke I met als eerste minister Mr. J.R. Thorbecke (liberaal).
  • In het jaar 1849: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 3,1 miljoen inwoners.
    • 4 maart » Er wordt gezegd dat David Rice Atchison voor 1 dag president is geweest van de Verenigde Staten.
    • 13 april » Hongarije wordt een republiek.
    • 5 juni » De Deense grondwet wordt getekend.
    • 1 juli » De eerste Belgische postzegel wordt uitgegeven, deze draagt de beeltenis van koning Leopold I.
    • 31 juli » Benjamin Chambers vindt het achterladerkanon uit.
    • 22 december » De executie van Fjodor Dostojevski wordt op het laatste moment afgeblazen.

Over de familienaam Simon Buchener


Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Jeanet Leroy Slottje, "Stamboom Slottje", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-slottje/I19781.php : benaderd 5 maart 2026), "Simon Buchener (1835-????)".