Stamboom Slottje » Sibbeltje Hendriks van der Made (1805-1881)

Persoonlijke gegevens Sibbeltje Hendriks van der Made 

  • Zij is geboren in het jaar 1805 in Gorredijk.
  • Zij is overleden op 15 juni 1881 in Gorredijk, zij was toen 76 jaar oud.
    verlijdensregister 1881
    Soort registratie: BS Overlijden akte(Akte)datum: 16-06-1881
    Overledene
    Sibbeltje Hendriks van der Made
    leeftijd 75 jaar, overleden op 15-06-1881 te Gorredijk.
    Diversen: weduwe

    weduwe van Wiebe Luitzens Korvinus
    Vader
    Hendrik Ruurds van der Made
    Moeder
    Aaltje Andries
    Bronvermelding
    Overlijdensregister 1881, archiefnummer 30-28, Burgerlijke Stand Opsterland - Tresoar, inventarisnummer 3028, aktenummer 0161
    Gemeente: Opsterland
    Periode: 1881
  • Een kind van Hendrik Ruurds van der Made(Meulen) en Aaltje Andries
  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 4 mei 2025.

Gezin van Sibbeltje Hendriks van der Made

Zij is getrouwd met Wiebe Luitzens Korvinus.

Zij zijn getrouwd op 12 oktober 1839 te Opsterland, zij was toen 34 jaar oud.

Huwelijksregister 1839
Soort registratie: BS Huwelijk akte(Akte)datum: 12-10-1839
Vader van de bruidegom
Luitzen Tjeerds Korvinus
Moeder van de bruidegom
Minke Durks
Bruidegom
Wiebe Luitzens Korvinus
leeftijd 28 jaar, geboren te Gorredijk
Bruid
Sibbeltje Hendriks van der Made
leeftijd 34 jaar, geboren te Gorredijk
Vader van de bruid
Hendrik Ruurds van der Made
Moeder van de bruid
Aaltje Andries
Bronvermelding
Huwelijksregister 1839, archiefnummer 30-28, Burgerlijke Stand Opsterland - Tresoar, inventarisnummer 2012, aktenummer 0057
Gemeente: Opsterland
Periode: 1839

Kind(eren):

  1. Minke Wiebes Korvinus  1841-1887 

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Sibbeltje Hendriks van der Made?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Sibbeltje Hendriks van der Made

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Sibbeltje Hendriks van der Made

Sibbeltje Hendriks van der Made
1805-1881

1839

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 12 oktober 1839 lag rond de 18,0 °C. De wind kwam overheersend uit het westen. Typering van het weer: omtrent helder. Bron: KNMI
  • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
  • In het jaar 1839: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 2,9 miljoen inwoners.
    • 2 januari » Louis Daguerre neemt de eerste foto van de maan.
    • 6 januari » De Night of the Big Wind, een zware storm, trekt over Ierland.
    • 25 januari » Michael Faraday suggereert als eerste de mogelijkheid van fotografie
    • 18 mei » Oprichting van het rooms-katholieke Apostolisch Vicariaat Egypte.
    • 17 juni » Koning Kamehameha III van Hawaï verleent de Rooms-katholieken onder Franse druk godsdienstvrijheid.
    • 2 juli » Opstand op het slavenschip La Amistad.
  • De temperatuur op 15 juni 1881 lag rond de 10,6 °C. De winddruk was 1 kgf/m2 en kwam overheersend uit het noord-noord-oosten. De luchtdruk bedroeg 76 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 82%. Bron: KNMI
  • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 20 augustus 1879 tot 23 april 1883 was er in Nederland het kabinet Van Lijnden van Sandenburg met als eerste minister Mr. C.Th. baron Van Lijnden van Sandenburg (conservatief-AR).
  • In het jaar 1881: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 4,5 miljoen inwoners.
    • 4 maart » Een studie in rood, het eerste Sherlock Holmes verhaal begint.
    • 23 juli » De 5-jarige Johannes Huibers, later bisschop van Haarlem, legt de eerste steen van het Centraal Station te Amsterdam.
    • 15 augustus » Opening van de Internationale Elektriciteitstentoonstelling in Parijs.
    • 24 augustus » M. Brandt Corstius van de Vereeniging tot Veredeling van het Volksvermaak opent Openbare Speeltuin No. 2 aan het Marnixplein in Amsterdam.
    • 20 september » Chester A. Arthur legt de eed af als 21ste President van de Verenigde Staten.
    • 8 december » Het Ringtheater te Wenen brandt af (zie Ringtheaterbrand).


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Sibbeltje Hendriks van der Made


Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Jeanet Leroy Slottje, "Stamboom Slottje", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-slottje/I19636.php : benaderd 27 februari 2026), "Sibbeltje Hendriks van der Made (1805-1881)".