Stamboom Slottje » Maria Kok (1799-1863)

Persoonlijke gegevens Maria Kok 

  • Zij is geboren in het jaar 1799 in Steenwijk.
  • Zij is overleden op 20 oktober 1863 in Steenwijk, zij was toen 64 jaar oud.
    BS Overlijden met Maria Kok
    Overledene
    Maria Kok
    Geboorteplaats
    Steenwijk
    Geslacht
    Vrouw
    Leeftijd
    64
    Vader
    Hans Kok
    Moeder
    Grietje van der Woude
    Partner
    Hendrik van Dalen
    Gebeurtenis
    Overlijden
    Datum
    20-10-1863
    Gebeurtenisplaats
    Steenwijk
    Documenttype
    BS Overlijden
    Erfgoedinstelling
    Historisch Centrum Overijssel
    Plaats instelling
    Zwolle
    Collectiegebied
    Overijssel
    Archief
    0123
    Registratienummer
    11734
    Aktenummer
    120
    Registratiedatum
    21-10-1863
    Akteplaats
    Steenwijk
    Collectie
    Burgerlijke Stand in Overijssel
    Boek
    Steenwijk, registers van overlijdens
  • Een kind van Hans Kok en Grietjen Luijckas
  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 26 april 2021.

Gezin van Maria Kok

Zij is getrouwd met Hendrik Hendriks van Daalen.

Zij zijn getrouwd op 1 mei 1821 te Steenwijk, zij was toen 22 jaar oud.

Bruidegom:Hendrik Hendriks van DalenGeboorteplaats:SteenwijkLeeftijd:24Beroep:LandbouwerVader bruidegom:Hendrik van DalenMoeder bruidegom:Thijsje RoelofBeroep:boerinBruid:Maria KokGeboorteplaats:SteenwijkLeeftijd:22Beroep:dienstmaagdVader bruid:Hans KokBeroep:arbeiderMoeder bruid:Grietjen LuijckasGebeurtenis:HuwelijkDatum:dinsdag 1 mei 1821Gebeurtenisplaats:SteenwijkDocumenttype:BS HuwelijkErfgoedinstelling:Historisch Centrum OverijsselHistorisch Centrum OverijsselPlaats instelling:ZwolleCollectiegebied:OverijsselArchief:0123Registratienummer:11534Aktenummer:5Registratiedatum:1 mei 1821Akteplaats:Steenwijk

Kind(eren):

  1. Gezina van Dalen  1834-1884 

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Maria Kok?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Maria Kok

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Maria Kok


Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 1 mei 1821 lag rond de 10,0 °C. De wind kwam overheersend uit het noord-noord-oosten. Typering van het weer: betrokken dampig. Bron: KNMI
  • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
  • In het jaar 1821: Bron: Wikipedia
    • 5 maart » James Monroe wordt beëdigd voor een tweede termijn als 5e President van de Verenigde Staten
    • 25 maart » Griekenland verklaart zich onafhankelijk.
    • 24 juli » Slag om Carabobo.
    • 28 juli » Peru verklaart zich onafhankelijk van Spanje.
    • 27 september » Mexico's onafhankelijkheid wordt erkend na 11 jaar oorlog.
    • 1 december » De Republiek Santo Domingo verklaart zich onafhankelijk van Spanje.
  • De temperatuur op 20 oktober 1863 lag rond de 14,5 °C. Er was 0.1 mm neerslag. De winddruk was 1 kgf/m2 en kwam overheersend uit het west-zuid-westen. De luchtdruk bedroeg 76 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 94%. Bron: KNMI
  • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 1 februari 1862 tot 10 februari 1866 was er in Nederland het kabinet Thorbecke II met als eerste minister Mr. J.R. Thorbecke (liberaal).
  • In het jaar 1863: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 3,6 miljoen inwoners.
    • 1 januari » Abraham Lincoln ondertekent de emancipatieproclamatie.
    • 4 januari » James L. Plimpton maakt zijn nieuwe vervoermiddel wereldkundig: de rolschaats. Hij vraagt er meteen octrooi op aan.
    • 1 juli » Begin van de Slag bij Gettysburg in de Amerikaanse Burgeroorlog.
    • 4 juli » In de Verenigde Staten geeft de belegerde stad Vicksburg zich over aan het leger van Ulysses S. Grant; tegelijkertijd begint Robert E. Lee aan zijn aftocht, na verslagen te zijn bij Gettysburg
    • 15 juli » Aanslag op aartsbisschop Joannes Zwijsen van Utrecht in zijn huis te Haaren. De bisschop heeft schotwonden in zijn rechterarm en -zijde maar overleeft de aanslag. De zaak is nooit opgehelderd.
    • 31 oktober » Begin van de werken voor de Nieuwe Waterweg.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Maria Kok


Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Jeanet Leroy Slottje, "Stamboom Slottje", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-slottje/I15468.php : benaderd 20 februari 2026), "Maria Kok (1799-1863)".