Stamboom Slobbé » Antje Hendriks Atema (1848-1908)

Persoonlijke gegevens Antje Hendriks Atema 


Gezin van Antje Hendriks Atema

(1) Zij is getrouwd met Rintje Klazes de Wal.

Zij zijn getrouwd op 16 november 1881 te Idaarderadeel Friesland Nederland, zij was toen 32 jaar oud.


(2) Zij is getrouwd met Bartele Bouma.

Zij zijn getrouwd op 9 mei 1903 te Idaarderadeel Friesland Nederland, zij was toen 54 jaar oud.


Notities over Antje Hendriks Atema

GEDCOM Import

Tijdbalk Antje Hendriks Atema

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Antje Hendriks Atema


    Toon totale kwartierstaat

    Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

    • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
    • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
    • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



    Visualiseer een andere verwantschap

    De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

    Historische gebeurtenissen

    • De temperatuur op 31 december 1848 lag rond de -6,0 °C. Er was 220 mm neerslagDe wind kwam overheersend uit het noord-oosten. Typering van het weer: helder. Bijzondere weersverschijnselen: . Bron: KNMI
    • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
    • Van 21 november 1848 tot 1 november 1849 was er in Nederland het kabinet De Kempenaer - Donker Curtius met als eerste ministers Mr. J.M. de Kempenaer (conservatief-liberaal) en Mr. D. Donker Curtius (conservatief-liberaal).
    • In het jaar 1848: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 3,1 miljoen inwoners.
      • 24 januari » Grote goudvondst in Californië. Begin van de Californische goldrush.
      • 21 februari » Duitsland - Karl Marx publiceert het Manifest van de Communistische Partij.
      • 24 februari » Marx en Engels publiceren in Londen hun Communistisch Manifest.
      • 20 maart » Maartrevolutie: Lodewijk I van Beieren treedt af als koning.
      • 28 augustus » Ondertekening Nederlandse Grondwet door koning Willem II
      • 3 november » De nieuwe Nederlandse Grondwet van Johan Thorbecke wordt geproclameerd.
    • De temperatuur op 9 mei 1903 lag tussen 6,1 °C en 17,2 °C en was gemiddeld 10,9 °C. Er was 4,2 uur zonneschijn (27%). Bron: KNMI
    • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 1 augustus 1901 tot 16 augustus 1905 was er in Nederland het kabinet Kuijper met als eerste minister Dr. A. Kuijper (AR).
    • In het jaar 1903: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 5,3 miljoen inwoners.
      • 3 mei » Oprichting van de Nederlandse voetbalclub Heracles Almelo
      • 27 mei » Opening nieuwe Koopmansbeurs van Amsterdam (Beurs van Berlage) door Koningin Wilhelmina
      • 1 juli » Vertrek van de eerste Ronde van Frankrijk.
      • 30 augustus » Oprichting van de "Harley-Davidson Motor Company".
      • 18 november » De Verenigde Staten en Panama tekenen het Hay-Bunau Varilla Verdrag, dat de Verenigde Staten exclusieve rechten geeft over de Panamakanaalzone.
      • 3 december » Oprichting van de Italiaanse voetbalclub Torino FC.
    • De temperatuur op 22 juni 1908 lag tussen 12,5 °C en 21,3 °C en was gemiddeld 16,6 °C. Er was 6,6 uur zonneschijn (39%). De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het noord-oosten. Bron: KNMI
    • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 17 augustus 1905 tot 11 februari 1908 was er in Nederland het kabinet De Meester met als eerste minister Mr. Th. de Meester (unie-liberaal).
    • Van 12 februari 1908 tot 29 augustus 1913 was er in Nederland het kabinet Heemskerk met als eerste minister Mr. Th. Heemskerk (AR).
    • In het jaar 1908: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 5,7 miljoen inwoners.
      • 7 februari » Op de rijksmarinewerf wordt de kiel gelegd van het pantserschip De Zeven Provinciën.
      • 8 maart » In New York staken de naaisters voor de achturige werkdag en voor het vrouwenkiesrecht.
      • 21 mei » Door een verkeerde wissel rijdt een trein bij Kontich in op een stilstaande reizigerstrein, met als gevolg veertig doden en driehonderdtwintig gewonden.
      • 12 juli » Noorwegen en Zweden spelen beide de allereerste officiële interland uit hun geschiedenis. Het onderlinge vriendschappelijke duel in Göteborg eindigt in een 11-3 overwinning voor Zweden.
      • 7 november » Ernest Rutherford slaagt er voor het eerst in een atoom te isoleren.
      • 28 december » In Messina (Italië) vallen als gevolg van een aardbeving en een tsunami meer dan 100.000 doden.
    

    Dezelfde geboorte/sterftedag

    Bron: Wikipedia

    Bron: Wikipedia


    Over de familienaam Atema

    • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Atema.
    • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Atema.
    • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Atema (onder)zoekt.

    De publicatie Stamboom Slobbé is opgesteld door Y. Slobbé (contact is niet mogelijk).
    Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
    Y. Slobbé, "Stamboom Slobbé", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-slobbe/R4159.php : benaderd 3 januari 2026), "Antje Hendriks Atema (1848-1908)".