Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 29 december 2017.
Gezin van Neeltje Slingerland
Notities over Neeltje Slingerland
Neeltje werd geboren als 3e dochter na Annetje (1917) en Annetje (1920) maar voor Pieter (1923) In Wilnis aan de Herenweg. Na ongeveer 6 weken stierf ze aan een onbekende aandoening. Na (Katholiek) te zijn gedoopt werd ze na haar overlijden begraven in Wilnis of Mijdrecht. Als symptomen van haar aandoening werd aangegeven dat ze voedsel niet kon binnenhouden en direct afstootte. (bron. Annnie Slingerland (1920) zus van Neeltje mondelinge overlevering)
De temperatuur op 1 augustus 1921 lag tussen 12,3 °C en 25,6 °C en was gemiddeld 19,7 °C. Er was 11,3 uur zonneschijn (73%). De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het zuid-westen. Bron: KNMI
Van 9 september 1918 tot 18 september 1922 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck I met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
3 februari » In München vindt de eerste massabijeenkomst van de NSDAP plaats.
8 maart » Verkoos het Internationale Vrouwensecretariaat van de Communistische of Derde Internationale, definitief tot Internationale Vrouwendag.
14 maart » Lis Hartel, Deens amazone († 2009)
18 maart » De tweede Vrede van Riga tussen Polen en de Sovjet-Unie. Ondanks de recente Poolse successen annexeert de Sovjet-Unie Oekraïne en Wit-Rusland. De regering van Oekraïne emigreert naar Frankrijk.
1 juli » Oprichting van de Communistische Partij van China in Sjanghai.
21 juli » Riffijnse opstandelingen aangevoerd door Mohammed Abdelkrim El Khattabi overwinnen Spaanse troepen bij de Slag om Annual in Noord-Marokko.
Dag van overlijden 1 september 1921
De temperatuur op 1 september 1921 lag tussen 6,3 °C en 21,8 °C en was gemiddeld 14,3 °C. Er was 3,1 uur zonneschijn (23%). De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het zuiden. Bron: KNMI
Van 9 september 1918 tot 18 september 1922 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck I met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
19 februari » België - Stemrecht voor vrouwen in gemeentelijke verkiezingen.
8 maart » Verkoos het Internationale Vrouwensecretariaat van de Communistische of Derde Internationale, definitief tot Internationale Vrouwendag.
15 maart » Stichting van de Poolse voetbalclub Raków Częstochowa.
21 april » Oprichting van de Italiaanse voetbalclub AC Pistoiese.
27 juli » Eerste isolatie van insuline door Frederick Banting en Charles Best.
1 december » Oprichting van het rooms-katholieke Apostolisch vicariaat Siberië.
Dag van begraven 3 september 1921
De temperatuur op 3 september 1921 lag tussen 7,8 °C en 19,5 °C en was gemiddeld 13,1 °C. Er was 5,7 uur zonneschijn (42%). De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het west-noord-westen. Bron: KNMI
Van 9 september 1918 tot 18 september 1922 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck I met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Peter Slingerland, "Stamboom Slingerland", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-slingerland/I800.php : benaderd 6 februari 2026), "Neeltje Slingerland (1921-1921)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.