Stamboom Sies » Pieter Kopmels (1888-????)

Persoonlijke gegevens Pieter Kopmels 

  • Hij is geboren op 29 mei 1888 in Goes Zeeland Nederland.
  • Beroep: Wagenlichter S.S, Spoorweg-beambte.
  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 7 januari 2026.

Gezin van Pieter Kopmels

(1) Hij is getrouwd met Adriana Maria Ortelee.

Zij zijn getrouwd op 12 februari 1913 te Vlissingen Walcheren Zeeland Nederland, hij was toen 24 jaar oud.


Kind(eren):


Het echtpaar is gescheiden 24 januari 1930 te Vlissingen Walcheren Zeeland Nederland.


(2) Hij is getrouwd met Aleida Geertruida Schans.

Zij zijn getrouwd op 15 september 1943 te Arnhem Gelderland Nederland, hij was toen 55 jaar oud.


Notities over Pieter Kopmels

Betreft echtscheidingsakte bij vonnis van de Arr. Rechtbank Arnhem d.d. 7-11-1929

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Pieter Kopmels?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!

Voorouders (en nakomelingen) van Pieter Kopmels

Pieter Kopmels
1888-????

(1) 1913
(2) 1943

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 29 mei 1888 lag rond de 9,5 °C. Er was 4 mm neerslag. De winddruk was 14 kgf/m2 en kwam overheersend uit het noord-noord-oosten. De luchtdruk bedroeg 76 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 97%. Bron: KNMI
  • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 23 april 1884 tot 21 april 1888 was er in Nederland het kabinet Heemskerk met als eerste minister Mr. J. Heemskerk Azn. (conservatief).
  • Van 21 april 1888 tot 21 augustus 1891 was er in Nederland het kabinet Mackay met als eerste minister Mr. A. baron Mackay (AR).
  • In het jaar 1888: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 4,5 miljoen inwoners.
    • 11 april » Opening van het Concertgebouw in Amsterdam met een inwijdingsconcert waaraan 120 muzikanten en een koor van 500 personen deelnamen.
    • 11 mei » Verheffing van de Missio sui iuris Belgisch Congo tot Apostolisch vicariaat Léopoldville.
    • 21 augustus » William Burroughs vraagt octrooi aan op de eerste, commercieel beschikbare rekenmachine.
    • 8 september » In Engeland vinden de eerste zes wedstrijden ooit plaats van de Football League.
    • 30 oktober » De Amerikaanse leerlooier John J. Loud verkrijgt octrooi op de kogelpen, een apparaat om leer mee te merken. Hoewel het geen succes wordt, geldt het als de voorloper van de balpen.
    • 23 december » Vincent van Gogh snijdt een deel van zijn oor af.
  • De temperatuur op 15 september 1943 lag tussen 11,6 °C en 18,4 °C en was gemiddeld 15,3 °C. Er was 0,1 mm neerslag gedurende 0,2 uur. Er was 2,8 uur zonneschijn (22%). De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-westen. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 27 juli 1941 tot 23 februari 1945 was er in Nederland het kabinet Gerbrandy II met als eerste minister Prof. dr. P.S. Gerbrandy (ARP).
  • In het jaar 1943: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 9,1 miljoen inwoners.
    • 23 januari » Britse troepen veroveren Tripoli op de asmogendheden.
    • 13 april » De nazi's treffen massagraven aan van duizenden Poolse officieren, vermoord door de NKVD in 1940, bij Katyn.
    • 18 april » De Japanse admiraal Isoroku Yamamoto vindt de dood wanneer zijn vliegtuig tijdens operatie Vengeance wordt neergehaald.
    • 19 april » De joodse Opstand in het getto van Warschau begint.
    • 20 juni » De Duitsers voeren bij een razzia in Amsterdam 5500 joden weg naar Westerbork.
    • 7 oktober » Japan executeert 100 Amerikaanse gevangenen op Wake.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Kopmels

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Kopmels.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Kopmels.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Kopmels (onder)zoekt.

De publicatie Stamboom Sies is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
N.P.P. Sies, "Stamboom Sies", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-sies/I57782.php : benaderd 19 februari 2026), "Pieter Kopmels (1888-????)".