Stamboom Sieba » Pieter Cornelis Maas (1875-1955)

Persoonlijke gegevens Pieter Cornelis Maas 

Bron 1

Gezin van Pieter Cornelis Maas

Hij is getrouwd met Anna Maria Van Bavel.

Zij zijn getrouwd op 23 mei 1903 te Oosterhout Noord-Brabant, hij was toen 28 jaar oud.

15-03-2004 ISIS Brabant Archieven:

Bron: RANB inventarisnummer: 2236 plaats: Oosterhout
Burgerlijke Stand: huwelijk , aktenummer: 36, datum: 23-5-1903
BRUIDEGOM: Pieter Cornelis Maas
geboorteplaats bruidegom: Oosterhout
BRUID: Anna Maria van Bavel
geboorteplaats bruid: Oosterhout
Vader bruidegom: Willem Maas
Moeder bruidegom: Johanna Jacoba Schellekens
Vader bruid: Cornelis van Bavel
Moeder bruid: Adriana Johanna Weigerde
Opmerkingen: Bruidegom geboren circa 1875 Bruid geboren circa 1878,
Bron:
BS - Oosterhout - huwelijken 1811-1922
Archief:
BS HUWELIJKEN inventarisnummer diverse Burgerlijke Stand 1811-1918 (1922)

Bronvermelding
Brabants Historisch Informatie Centrum

Brabants Historisch Informatie Centrum, Brabant, BS Huwelijk
Oosterhout, archieftoegang 550, inventaris-num-mer 2236, 23 mei 1903, Huwelijksregister Oosterhout 1903, aktenummer 36

Kind(eren):

  1. Andries Jacobus Maas  1906-1967 
  2. Jacoba Johanna Maas  1907-1988 
  3. Adrianus Johannes Maas  1908-1982 
  4. Johanna Adriana Maas  1910-1978 
  5. Anna Maria Maas  1911-1997
  6. Cornelia Theresia Maas  1913-2001 
  7. Johannes Maas  1916-1982 
  8. Elisabeth Maas  1920-1920
  9. Elisabeth Maas  1921-2016


Notities over Pieter Cornelis Maas

Huwelijksakte beschikbaar op archieflocatie Noord-Brabant, Toegangsnummer: 106.124, Inventarisnummer: 2236, Gemeente Oosterhout, Nummer akte: 36, datum 23 mei 1903.

15-03-2004 ISIS Brabant Archieven:

Bron: RANB inventarisnummer: 2236 plaats: Oosterhout
Burgerlijke Stand: huwelijk , aktenummer: 36, datum: 23-5-1903
BRUIDEGOM: Pieter Cornelis Maas
geboorteplaats bruidegom: Oosterhout
BRUID: Anna Maria van Bavel
geboorteplaats bruid: Oosterhout
Vader bruidegom: Willem Maas
Moeder bruidegom: Johanna Jacoba Schellekens
Vader bruid: Cornelis van Bavel
Moeder bruid: Adriana Johanna Weigerde
Opmerkingen: Bruidegom geboren circa 1875 Bruid geboren circa 1878,

Bron:
BS - Oosterhout - huwelijken 1811-1922
Archief:
BS HUWELIJKEN inventarisnummer diverse Burgerlijke Stand 1811-1918 (1922)

Uit huwelijksakte zoon Johannes Maas blijkt dat hij een Gemeente Arbeider was, en woonachtig te Dongen.

Gegevens overlijden overgenomen van de Bidprent:
Petrus Cornelis Maas
Geboren te Oosterhout 18 April 1875, overleden in het Theresia Ziekenhuis te Raamsdonksveer op 25 December 1955. Begraven op het St. Laurentiuskerkhof te Dongen. Bidprent in archiefmap 3M/2, originele bidprent voorzien van foto's. Echtgenoten staan samen op een bidprent.

Ontvangen van Kees Maas (Meidoorn 11 Oosterhout):
Kopie Trouwboekje, hierin staan alle kinderen en het overlijden van betrokkene en diens vrouw vermeld. Tevens een kopie, zijnde een uittreksel van de Burgerlijke Stand te Oosterhout van de huwelijksakte.

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Pieter Cornelis Maas?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Pieter Cornelis Maas

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

Bronnen

  1. Bidprent in Archiefmap 3M/2, Originele Bidprent met foto waarop tevens echtgenote

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 18 april 1875 lag rond de 16,0 °C. De winddruk was 1 kgf/m2 en kwam overheersend uit het noorden. De luchtdruk bedroeg 76 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 43%. Bron: KNMI
  • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 27 augustus 1874 tot 3 november 1877 was er in Nederland het kabinet Heemskerk - Van Lijnden van Sandenburg met als eerste ministers Mr. J. Heemskerk Azn. (conservatief) en Mr. C.Th. baron Van Lijnden van Sandenburg (AR).
  • In het jaar 1875: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 4,0 miljoen inwoners.
    • 3 maart » In Parijs gaat Bizets opera Carmen in première. Het publiek is gechoqueerd en jouwt Bizet uit.
    • 15 maart » Paus Pius IX creëert elf nieuwe kardinalen, onder wie de Poolse oud-nuntius in België Mieczyslaw Ledóchowski en de Belgische aartsbisschop van Mechelen Victor Augustus Dechamps.
    • 25 augustus » Als eerste zwemt Matthew Webb Het Kanaal over.
    • 8 september » Oprichting van het Gezelschap van het Goddelijk Woord door de Duitse priester Arnold Janssen.
    • 23 september » William Bonney ("Billy the Kid") wordt voor de eerste keer gearresteerd.
    • 13 oktober » In Deventer wordt de sportclub Utile Dulci opgericht, tegenwoordig de oudste nog bestaande veldsportvereniging van Nederland.
  • De temperatuur op 23 mei 1903 lag tussen 9,4 °C en 21,2 °C en was gemiddeld 14,5 °C. Er was 13,3 uur zonneschijn (83%). Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 1 augustus 1901 tot 16 augustus 1905 was er in Nederland het kabinet Kuijper met als eerste minister Dr. A. Kuijper (AR).
  • In het jaar 1903: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 5,3 miljoen inwoners.
    • 18 januari » Guglielmo Marconi brengt een radioverbinding tot stand tussen de Verenigde Staten en Engeland. Het was een bericht in morse van president Theodore Roosevelt aan de Engelse koning Edward VII.
    • 11 maart » België - Priester Adolf Daens houdt in het Parlement een toespraak tegen de Katholieke partij.
    • 15 september » Drie schepen uit Arnemuiden vergaan tijdens stormweer, 10 vissers verdrinken.
    • 7 oktober » Een Frans vissersschip uit Boulogne strandt bij Hoek van Holland, 13 doden.
    • 16 oktober » Oprichting van de Chileense voetbalclub Club de Deportes Santiago Morning.
    • 17 december » Orville Wright maakt de eerste gemotoriseerde vlucht ter wereld, met de Wright Flyer (of mogelijk de Flyer I) te Kitty Hawk.
  • De temperatuur op 25 december 1955 lag tussen 3,0 °C en 7,8 °C en was gemiddeld 5,5 °C. Er was 0,7 mm neerslag gedurende 3,0 uur. Het was half tot zwaar bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het west-zuid-westen. Bron: KNMI
  • Koningin Juliana (Huis van Oranje-Nassau) was van 4 september 1948 tot 30 april 1980 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 2 september 1952 tot 13 oktober 1956 was er in Nederland het kabinet Drees II met als eerste minister Dr. W. Drees (PvdA).
  • In het jaar 1955: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 10,7 miljoen inwoners.
    • 6 januari » De Katholieke Radio Omroep zendt het eerste kinderprogramma op de Nederlandse televisie uit: ‘Opstand in de kribbe', een toneelspel van de Volendammer Pé Mühren over rebellerende beelden in een kerststal.
    • 18 april » De term derde wereld wordt voor het eerst gebruikt door de Indonesische president Soekarno tijdens een speech.
    • 14 september » Oprichting van het Aartsbisdom Dakar en het bisdom Ziguinchor in Senegal. Benoeming van Marcel Lefebvre tot aartsbisschop van Dakar.
    • 14 september » Oprichting van het Aartsbisdom Ouagadougou en het bisdom Koudougou in Opper-Volta.
    • 6 oktober » De Franse autofabrikant Citroën introduceert de Citroën DS.
    • 4 november » Opening van de multifunctionele arena Hovet in de Zweedse stad Stockholm.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Maas

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Maas.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Maas.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Maas (onder)zoekt.

De publicatie Stamboom Sieba is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
H.J. Sieba, "Stamboom Sieba", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-sieba/I331.php : benaderd 25 december 2025), "Pieter Cornelis Maas (1875-1955)".