Stamboom Servaes, Maastricht/Venlo/Straelen/Neuss/Düsseldorf » Maria Elisabeth Römkens (± 1777-1851)

Persoonlijke gegevens Maria Elisabeth Römkens 

  • Zij is geboren rond 1777 in Grotenrath, Geilenkirchen, Nordrhein-Westfalen, Deutschland.
  • Zij is overleden op 15 april 1851 in Nieuwenhagen, Landgraaf, Limburg, Nederland.Bron 1
    Feit ID725256
    TypeOverlijdensaangifte
    BronNieuwenhagen, Genlias overlijden
    Feit datum15-04-1851
    PlaatsnaamNieuwenhagen
    Geneatomen
    Overledene Römkens, Maria ElisabethGeboorteplaats=Grotenrath (Duitsland)
    Leeftijd=74
    Plaats van overlijden=Nieuwenhagen
    Relatie=wed
    Vader van de overledene Römkens, Antoon
    Moeder van de overledene Zweipennings, Anna Maria
    Partner van de overledene Maussen, Willem
    Byzonderheden
    Transcriptie
    Opmerking
    van de invoerder
    Bron-
    Inventarisnummer24
    Blad-
    Aktenummer9
  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 21 augustus 2021.

Gezin van Maria Elisabeth Römkens

Zij is getrouwd met Wilhelmus Maussen.

Zij zijn getrouwd.


Kind(eren):

  1. Johan Martinus Maussen  ± 1806-1886 

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Maria Elisabeth Römkens?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!

Voorouders (en nakomelingen) van Maria Elisabeth Römkens

Maria Elisabeth Römkens
± 1777-1851


Wilhelmus Maussen
± 1777-1828


Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

Bronnen

  1. http://allelimburgers.nl/wgpublic/feit_more.php?search_fd0=725256&search_fd10=303

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 15 april 1851 lag rond de 7,3 °C. Er was 2 mm neerslag. De luchtdruk bedroeg 76 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 89%. Bron: KNMI
  • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
  • Van 1 november 1849 tot 19 april 1853 was er in Nederland het kabinet Thorbecke I met als eerste minister Mr. J.R. Thorbecke (liberaal).
  • In het jaar 1851: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 3,3 miljoen inwoners.
    • 23 februari » België - Oprichting van het Willemsfonds, genoemd naar de schrijver Jan Frans Willems, ter ondersteuning van de Vlaamse taal en literatuur.
    • 26 maart » In het Panthéon in Parijs demonstreert de Franse wetenschapper Léon Foucault met een slinger van 67 meter dat de aarde draait.
    • 15 mei » Kroning van Rama IV of Mongkut tot koning van Siam.
    • 18 september » Eerste publicatie van de New York Times.
    • 2 december » Staatsgreep in Frankrijk door president Lodewijk Napoleon Bonaparte.
    • 27 december » In Nederland zijn de eerste postzegels te koop, geldig vanaf 1 januari, in het daaropvolgend jaar 1852.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Römkens

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Römkens.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Römkens.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Römkens (onder)zoekt.

Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
A.R. Servaes, "Stamboom Servaes, Maastricht/Venlo/Straelen/Neuss/Düsseldorf", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-servaes/I9654.php : benaderd 1 januari 2026), "Maria Elisabeth Römkens (± 1777-1851)".