Stamboom Servaes, Maastricht/Venlo/Straelen/Neuss/Düsseldorf » Willem de Beij (1805-1866)

Persoonlijke gegevens Willem de Beij 

  • Hij is geboren op 31 maart 1805 in Leiden, Zuid-Holland, Nederland.
    Doop op 31 maart 1805 te Leiden
    =
    Vader
    Jan de Beij
    Moeder
    Maria Jansen
    =
    Kind
    Willem de Beij
    =
    Getuige
    Wilhelmina de Beij
  • Hij werd gedoopt op 31 maart 1805 in Leiden, Zuid-Holland, Nederland.Bron 1
  • Feit: (vermelding) vanaf 1824 Militieregisters in 1824.Bron 2
    Militieregisters in 1824
    =
    Vader
    Jan de Beij
    Moeder
    Maria Jansen
    =
    Loteling
    Willem de Beij, geboren op 31 maart 1805 te Leiden, wonende te Leiden, spinner van beroep,
    Gezicht: rond
    Voorhoofd: rond
    Ogen: blauw
    Neus: gewoon
    Mond: gewoon
    Kin: rond
    Wenkbrauwen: l.bruin
    Haar: l.bruin
    Lengte: 1.640 mtr.
    1 el, 6 palm, 4 duim, 0 streep
    =
    Opmerking
    broederdienst, vrijgesteld Zie ook invnr. 2262 nr. 171
    Advies mc + vrijgesteld: vrijgesteld voor 1 jaar; vrijstelling; beperkte broederdienst
    Datum herkeuring: 00-00-1825
  • Hij is overleden op 21 juni 1866 in Leiden, Zuid-Holland, Nederland, hij was toen 61 jaar oud.
    Overlijden op 21 juni 1866 te Leiden
    =
    Vader
    Jan de Beij
    Moeder
    Maria Jansen
    =
    Overledene
    Willem de Beij, geboren te Leiden, 61 jaar oud, wonende te Leiden, Hansenstraat, spinder van beroep
    =
    Relatie
    Catharina van der Reek
    =
    Opmerking
    Jaar: 1866
    Oorzaak: Erfgoed Leiden en omstreken te Leiden, BS Overlijden; Stadsarchief van Leiden (Stadsbestuur (SA III)) (1816-1929), Deel: 4987, Periode: 1866, Leiden, archief 0516, inventaris­num­mer 4987, 21 juni 1866, Overlijdensakten 1866, aktenummer 1227
  • Registratie van overlijden op 21 juni 1866.Bron 3
  • Een kind van Jan de Beij en Maria Jansen
  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 21 mei 2021.

Gezin van Willem de Beij

Hij is getrouwd met Catharina van der Reek.

Zij zijn getrouwd op 19 juli 1832 te Leiden, Zuid-Holland, Nederland, hij was toen 27 jaar oud.Bron 4

Huwelijk op 19 juli 1832 te Leiden
=
Vader van de bruidegom
Jan de Beij
Moeder van de bruidegom
Maria Jansen
=
Bruidegom
Willem de Beij, geboren op 31 maart 1805 te Leijden, 27 jaar oud, zeepziedersknecht van beroep
Bruid
Catharina van der Reek, geboren op 25 april 1808 te Leijden, 24 jaar oud, schoonmaakster van beroep
=
Vader van de bruid
Hermanus van der Reek
Moeder van de bruid
Geertruij Kolpaa
=
Opmerking
bg doopdatum, wettiging van hun zoon Jan
Jaar: 1832

Kind(eren):

  1. Hermanus Beij  1834-1904 

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Willem de Beij?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Willem de Beij

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Willem de Beij

Jan de Beij
± 1755-????

Willem de Beij
1805-1866

1832
Hermanus Beij
1834-1904

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

Bronnen

  1. Erfgoed Leiden en omstreken te Leiden, DTB Dopen; Dopen NH Hooglandsche Kerk, Deel: 257, Periode: 1804-1811, Leiden, archief 1004, inventaris­num­mer 257, 31 maart 1805, Dopen Hooglandsche Kerk 1804 - 1811.
  2. Erfgoed Leiden en omstreken te Leiden, Militie register; Deel: 2360, Periode: 1824, Leiden, inventaris­num­mer 2360, 1824, Inschrijvingsregister Nationale Militie 1824, aktenummer 9
  3. Erfgoed Leiden en omstreken te Leiden, BS Overlijden; Stadsarchief van Leiden (Stadsbestuur (SA III)) (1816-1929), Deel: 4987, Periode: 1866, Leiden, archief 0516, inventaris­num­mer 4987, 21 juni 1866, Overlijdensakten 1866, aktenummer 1227
  4. Erfgoed Leiden en omstreken te Leiden, BS Huwelijk; Stadsarchief van Leiden (Stadsbestuur (SA III)) (1816-1929), Deel: 4823, Periode: 1832, Leiden, archief 0516, inventaris­num­mer 4823, 19 juli 1832, Huwelijksakten 1832, aktenummer 122

Aanknopingspunten in andere publicaties

Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 31 maart 1805 lag rond de 0,0 °C. De wind kwam overheersend uit het zuid-oosten. Typering van het weer: omtrent helder. Bron: KNMI
  • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
  • In het jaar 1805: Bron: Wikipedia
    • 1 februari » Op de stadsgracht te Leeuwarden heeft een wedstrijd plaats voor vrouwspersoonen. Er verschijnen 130 schaatsrijdsters aan de start, terwijl er op de stadswallen 10.000 toeschouwers staan. De eerste prijs is een gouden oorijzer ter waarde van 105 gulden en Trijntje Pieters van Poppingawier mag zich na afloop met het oorijzer tooien.
    • 4 februari » In Parijs vindt de eerste huisnummering in de geschiedenis plaats.
    • 4 maart » Thomas Jefferson wordt beëdigd voor een tweede termijn als 3de president van de Verenigde Staten.
    • 21 oktober » Slag bij Trafalgar. Horatio Nelson verslaat een Frans-Spaanse vloot en sneuvelt.
    • 13 november » Het leger van Napoleon neemt Wenen in.
    • 26 november » Het Pontcysyllte-aquaduct werd in gebruik genomen in Wales.
  • De temperatuur op 19 juli 1832 lag rond de 17,0 °C. De wind kwam overheersend uit het noord-noord-westen. Typering van het weer: half bewolkt bui. Bron: KNMI
  • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
  • In het jaar 1832: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 2,9 miljoen inwoners.
    • 29 januari » Het nog steeds bestaande tijdschrift de Militaire Spectator wordt opgericht.
    • 12 februari » Ecuador annexeert de Galápagoseilanden.
    • 12 mei » In het Teatro della Canobbiana, te Milaan, gaat de opera L'elisir d'amore (Het liefdeselixer) van de Italiaanse componist Gaetano Donizetti in première.
    • 5 juni » De Belgische frank ziet het daglicht. In die tijd ging het om een zilveren muntstuk van 5 gram met 9/10 fijn metaal.
    • 2 augustus » 1300 militairen in Illinois verslaan de Sac- en Fox-indianen. Dit is het einde van de Black Hawk Oorlog.
    • 28 december » John Calhoun is de eerste vicepresident van de Verenigde Staten die aftreedt.
  • De temperatuur op 21 juni 1866 lag rond de 25,5 °C. De winddruk was 1.5 kgf/m2 en kwam overheersend uit het zuid-zuid-westen. De luchtdruk bedroeg 76 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 54%. Bron: KNMI
  • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 1 februari 1862 tot 10 februari 1866 was er in Nederland het kabinet Thorbecke II met als eerste minister Mr. J.R. Thorbecke (liberaal).
  • Van 10 februari 1866 tot 1 juni 1866 was er in Nederland het kabinet Fransen van de Putte met als eerste minister I.D. Fransen van de Putte (liberaal).
  • Van 1 juni 1866 tot 4 juni 1868 was er in Nederland het kabinet Van Zuijlen van Nijevelt - Heemskerk met als eerste ministers Mr. J.P.J.A. graaf Van Zuijlen van Nijevelt (AR) en Mr. J. Heemskerk Azn. (conservatief).
  • In het jaar 1866: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 3,6 miljoen inwoners.
    • 26 maart » Carol I van Roemenië wordt verkozen tot domnitor (vorst) van Roemenië.
    • 31 maart » De Spaanse marine bombardeert de haven van Valparaíso in Chili.
    • 15 april » Ontdekking van het decreet van Canopus.
    • 27 juli » De eerste telegraafkabel tussen Amerika en Europa is gelegd.
    • 23 augustus » Verdrag van Praag waarbij de Duitse Bond wordt ontbonden, en Sleeswijk-Holstein, Hannover, Hessen-Kassel, Nassau en Frankfurt door Pruisen worden geannexeerd.
    • 31 oktober » Begin graven vaargeul voor de Nieuwe Waterweg.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

Bron: Wikipedia


Over de familienaam De Beij

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam De Beij.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over De Beij.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam De Beij (onder)zoekt.

Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
A.R. Servaes, "Stamboom Servaes, Maastricht/Venlo/Straelen/Neuss/Düsseldorf", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-servaes/I8819.php : benaderd 1 januari 2026), "Willem de Beij (1805-1866)".