Stamboom Servaes, Maastricht/Venlo/Straelen/Neuss/Düsseldorf » Johanna Giesbers (1814-1886)

Persoonlijke gegevens Johanna Giesbers 

  • Zij is geboren op 3 december 1814 in Groessen, Duiven, Gelderland, Nederland.
  • Zij is overleden op 11 december 1886 in Doornenburg, Lingewaard, Gelderland, Nederland, zij was toen 72 jaar oud.Bron 1
    Overlijden op 11 december 1886 te Doornenburg (Lingewaard)
    =
    Vader
    Bernardus Giesbers, schaapherder van beroep
    Moeder
    Gerharda Fonteijn, zonder beroep
    =
    Overledene (vrouwelijk)
    Johanna Giesbers, 72 jaar oud, zonder beroep
    =
    Partner
    Pouel Rutgers
    Georgius Goris
    =
    Bronvermelding
    Gelders Archief te Arnhem, BS Overlijden; Burgerlijke stand Gelderland, dubbelen, Bemmel, archief 207, inventaris­num­mer 6270, 11-12-1886, Bemmel, aktenummer 111
  • Registratie van overlijden op 11 december 1886.Bron 1
  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 6 januari 2022.

Gezin van Johanna Giesbers

(1) Zij is getrouwd met Georgius Goris.

Zij zijn getrouwd op 20 mei 1842 te Bemmel, Gelderland, Nederland, zij was toen 27 jaar oud.Bron 2

Huwelijk op 20 mei 1842 te Bemmel
=
Vader van de bruidegom
Rutgerus Gorus, arbeider van beroep
Moeder van de bruidegom
Bernardina Joosten, zonder beroep
=
Bruidegom
Georgius Gorus, schipper van beroep
Bruid
Johanna Giesbers, dienstmeid van beroep
=
Vader van de bruid
Bernardus Giesbers, schaapherder van beroep
Moeder van de bruid
Gerharda Fonteijn, zonder beroep
=
Bronvermelding
Gelders Archief te Arnhem, BS Huwelijk; Burgerlijke stand Gelderland, dubbelen, Bemmel, archief 207, inventaris­num­mer 6311, 20-05-1842, Bemmel, aktenummer 7

Kind(eren):

  1. Rutgerus Goris  1845-1936
  2. Johannes Goris  1848-????
  3. Bernardus Goris  1851-1898


(2) Zij is getrouwd met Pouel Rutgers.

Zij zijn getrouwd op 2 februari 1860 te Bemmel, Gelderland, Nederland, zij was toen 45 jaar oud.Bron 3

Huwelijk op 2 februari 1860 te Bemmel
=
Vader van de bruidegom
Willem Rutgers, zonder beroep
Moeder van de bruidegom
Marian van Deelen, zonder beroep
=
Bruidegom
Pouel Rutgers, karman van beroep
Bruid
Johanna Giesbers, zonder beroep
=
Vader van de bruid
Bernardus Giesbers, schaapherder van beroep
Moeder van de bruid
Gerharda Fonteijn, zonder beroep
=
Opmerking
weduwe van Georgius Goris
=
Bronvermelding
Gelders Archief te Arnhem, BS Huwelijk; Burgerlijke stand Gelderland, dubbelen, Bemmel, archief 207, inventaris­num­mer 6309, 02-02-1860, Burgerlijke stand, aktenummer 2

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Johanna Giesbers?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!

Voorouders (en nakomelingen) van Johanna Giesbers

Johanna Giesbers
1814-1886

(1) 1842
(2) 1860

Pouel Rutgers
1816-1883


Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

Bronnen

  1. Gelders Archief te Arnhem, BS Overlijden; Burgerlijke stand Gelderland, dubbelen, Bemmel, archief 207, inventaris­num­mer 6270, 11-12-1886, Bemmel, aktenummer 111
  2. Gelders Archief te Arnhem, BS Huwelijk; Burgerlijke stand Gelderland, dubbelen, Bemmel, archief 207, inventaris­num­mer 6311, 20-05-1842, Bemmel, aktenummer 7
  3. Gelders Archief te Arnhem, BS Huwelijk; Burgerlijke stand Gelderland, dubbelen, Bemmel, archief 207, inventaris­num­mer 6309, 02-02-1860, Burgerlijke stand, aktenummer 2

Aanknopingspunten in andere publicaties

Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 3 december 1814 lag rond de 0,0 °C. De wind kwam overheersend uit het zuid-westen. Typering van het weer: betrokken mist. Bron: KNMI
  • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
  • In het jaar 1814: Bron: Wikipedia
    • 11 januari » Slag bij Hoogstraten - Het Franse leger wordt verslagen in een reeks confrontaties in de Noorderkempen in België.
    • 29 maart » De Nederlandse Grondwet wordt aangenomen, die nog steeds, met aanpassingen, in gebruik is.
    • 6 april » Napoleon doet afstand van de troon.
    • 11 april » Napoleon treedt af en wordt verbannen naar Elba.
    • 7 augustus » Paus Pius VII heft het verbod op de jezuïetenorde uit 1773 op.
    • 29 november » Het dagblad The Times in Londen neemt een van de eerste stoommachines in gebruik om de drukpers aan te drijven.
  • De temperatuur op 2 februari 1860 lag rond de -0,8 °C. Er was 4 mm neerslag. De winddruk was 1 kgf/m2 en kwam overheersend uit het noord-noord-oosten. De luchtdruk bedroeg 76 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 89%. Bron: KNMI
  • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 18 maart 1858 tot 23 februari 1860 was er in Nederland het kabinet Rochussen - Van Bosse met als eerste ministers J.J. Rochussen (conservatief-liberaal) en Mr. P.P. van Bosse (liberaal).
  • Van 23 februari 1860 tot 14 maart 1861 was er in Nederland het kabinet Van Hall - Van Heemstra met als eerste ministers Mr. F.A. baron Van Hall (conservatief-liberaal) en Mr. S. baron Van Heemstra (liberaal).
  • In het jaar 1860: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 3,3 miljoen inwoners.
    • 8 februari » De Eerste Kamer der Staten-Generaal brengt het kabinet-Rochussen ten val door de verwerping van een wetsvoorstel inzake de aanleg en exploitatie van de Noorder- en Zuiderspoorweg.
    • 23 maart » Executie van Ype Baukes de Graaf, de laatste voltrekking van de doodstraf in Friesland in vredestijd.
    • 10 mei » Ontdekking van cesium door Robert Bunsen en Gustav Kirchhoff.
    • 18 september » Het Koninkrijk Sardinië brengt de Kerkelijke Staat in de Slag bij Castelfidardo een nederlaag toe.
    • 8 december » Oprichting van de nv Gemeentekrediet van België.
    • 26 december » In stadion Hallam Pitch in Sheffield wordt de eerste voetbalwedstrijd gespeeld en die gaat tussen Sheffield FC en Hallam FC.
  • De temperatuur op 11 december 1886 lag rond de 4,1 °C. Er was 0.2 mm neerslag. De winddruk was 10 kgf/m2 en kwam overheersend uit het zuid-zuid-westen. De luchtdruk bedroeg 75 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 93%. Bron: KNMI
  • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 23 april 1884 tot 21 april 1888 was er in Nederland het kabinet Heemskerk met als eerste minister Mr. J. Heemskerk Azn. (conservatief).
  • In het jaar 1886: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 4,5 miljoen inwoners.
    • 14 maart » Firmin Lambot, Belgisch wielrenner († 1964)
    • 29 mei » John Pemberton begint Coca-Cola te adverteren.
    • 23 juli » De eerste auto's van Gottlieb Daimler komen op de markt.
    • 1 september » Instelling van de rooms-katholieke Bisschoppelijke Hiërarchie in Brits-Indië met vijf aartsbisdommen en veertien bisdommen.
    • 1 september » Verheffing van het Bisdom Colombo tot Aartsbisdom Colombo en oprichting van de bisdommen Jaffna en Kandy in Ceylon
    • 31 oktober » Opening van de Dom Luis I-brug in de Portugese stad Porto.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Giesbers

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Giesbers.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Giesbers.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Giesbers (onder)zoekt.

Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
A.R. Servaes, "Stamboom Servaes, Maastricht/Venlo/Straelen/Neuss/Düsseldorf", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-servaes/I7852.php : benaderd 18 februari 2026), "Johanna Giesbers (1814-1886)".