Stamboom Serrij » Jan I van Arkel (± 1000-1034)

Persoonlijke gegevens Jan I van Arkel 

  • Hij is geboren rond 1000 in .
  • Hij is overleden in het jaar 1034 in Syrië.
  • Een kind van Foppe van Arkel en Maria Van Oyen
  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 23 november 2020.

Gezin van Jan I van Arkel

Hij is getrouwd met Elisabeth Van Cuijk.

Zij zijn getrouwd.


Kind(eren):

  1. Jan Ii van Arkel  1010-1077 


Notities over Jan I van Arkel

Jan I van Arkel (ca. 1000 - 1034) was (leen)heer van Arkel en Heukelom uit het eerste huis Arkel.

Hij was een zoon van Foppe van Arkel (ca. 970 - 1008, heer van Arkel en Heukelum, zou een kasteel in Arkel hebben gebouwd) en Maria van Oyen. Jan I huwde met Elisabeth van Cuijk (ca. 1010 - ca. 1030), een dochter van Willem van Cuijk. Jan stichtte rond 1020 een kerk te Leerbroek. Jan I vertrok naar het Heilige land vermoedelijk op pelgrimstocht om Jeruzalem te bezoeken. Vervolgens zou hij in Byzantijnse dienst getreden zijn en was hij aanwezig bij verscheidene acties tegen de Seltsjoek-Turken.Hij overleed tijdens een hinderlaag in Syrië. Hij werd opgevolgd door zijn zoon Jan II van Arkel.

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Jan I van Arkel?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Jan I van Arkel

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Jan I van Arkel

Foppe van Arkel
± 970-1008

Jan I van Arkel
± 1000-1034


Elisabeth Van Cuijk
± 1010-± 1030


Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

Over de familienaam Van Arkel


De publicatie Stamboom Serrij is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Paul Serry, "Stamboom Serrij", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-serrij/I8621.php : benaderd 14 februari 2026), "Jan I van Arkel (± 1000-1034)".