Hij is getrouwd met Elisabeth van Brabant-Aarschot.
Zij zijn getrouwd in het jaar 1304 te , hij was toen 44 jaar oud.
Kind(eren):
Gerard VII van Gulik (-1328) was de jongste zoon van graaf Willem IV van Gulik en Margaretha van Gelre. In 1297 volgde hij zijn broer Walram op als graaf van Gulik.
Hij was een bondgenoot van Adolf van Nassau in de slag van Göllheim in 1298, maar toonde zich nadien een trouw onderdaan van Albrecht I en behield al zijn lenen. In 1300 steunde hij Albrecht in diens strijd tegen de Rijnse keurvorsten en verwierf daarbij Kaiserswerth, Mönchengladbach, Kessel-Grevenbroich, Rheydt, Münstereifel, Bergheim en Müllenark. Bij de troonstrijd van 1313 koos hij partij voor keizer Lodewijk de Beier.
Gerard was gehuwd met:
een dochter van graaf Willem van Kessel, erfgename van Kessel en Grevenbroich
Elisabeth van Brabant-Aarschot, dochter van graaf Godfried van Brabant, in 1304,
en werd vader van:
Willem I (-1361 )
Maria (-1353 ), in 1327 gehuwd met graaf Hendrik II van Virneburg, in 1340 met graaf Diederik IX van Kleef (-1347), en met graaf Koenraad II van Saffenberg
Elisabeth, gehuwd met graaf Johan II van Hachenburg-Altenkirchen (-1359)
Hendrik, proost in Keulen (1319-1334 )
Richardis, gehuwd met graaf Koenraad V van Dyck
Walram van Gulik, aartsbisschop van Keulen (-1349)
Godfried (-1335), heer van Bergheim.
grootouders
ouders
broers/zussen
kinderen
De getoonde gegevens hebben geen bronnen.