Stamboom Serrij » Christina van den Engel (1758-1833)

Persoonlijke gegevens Christina van den Engel 


Gezin van Christina van den Engel

Zij is getrouwd met Willem van Ginkel.

Zij zijn getrouwd op 13 juli 1776 te De Bildt, zij was toen 17 jaar oud.


Kind(eren):

  1. Wijntje van Ginkel  1794-1856 


Notities over Christina van den Engel

Kind(eren):
1. Rijk van Ginkel 1776-1846
2. Hendrina van Ginkel 1779-1853
3. Gerrit van Ginkel 1782-1834
4. Elizabeth van Ginkel 1785-????
5. Geertruij van Ginkel 1789-????
6. Johannes (Jan) van Ginkel 1791-1865
7. Wijntje van Ginkel 1794-1856
8. Maria van Ginkel 1797-????
9. Geertruy van Ginkel 1800-1863
10. Wilhelmina van Ginkel 1803-1863

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Christina van den Engel?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Christina van den Engel

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Christina van den Engel


Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 13 juli 1776 lag rond de 23,0 °C. Er was 26 mm neerslagDe wind kwam overheersend uit het zuiden. Typering van het weer: zeer betrokken. Bron: KNMI
  • Erfstadhouder Prins Willem V (Willem Batavus) (Huis van Oranje-Nassau) was van 1751 tot 1795 vorst van Nederland (ook wel Republiek der Zeven Verenigde Nederlanden genoemd)
  • In het jaar 1776: Bron: Wikipedia
    • 4 juli » Uitroeping van de onafhankelijkheid van de Verenigde Staten met de aanname van de Amerikaanse Onafhankelijkheidsverklaring door het Nationaal Congres.
    • 2 augustus » Officiële ondertekening van de Onafhankelijkheidsverklaring in de VS.
    • 16 november » De Republiek der Zeven Verenigde Nederlanden biedt de Amerikanen als eerste land ter wereld hulp in hun Onafhankelijkheidsoorlog.
  • De temperatuur op 4 januari 1833 lag rond de -2,0 °C. De wind kwam overheersend uit het oost-noord-oosten. Typering van het weer: helder. Bron: KNMI
  • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
  • In het jaar 1833: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 2,9 miljoen inwoners.
    • 3 januari » Groot-Brittannië neemt de controle over de Falklandeilanden.
    • 4 maart » Andrew Jackson wordt beëdigd voor een tweede termijn als 7e president van de Verenigde Staten
    • 12 april » Charles Gayler krijgt een patent op de brandkast.
    • 7 juni » Huwelijk van groothertog Leopold II van Toscane en prinses Maria Antonia van Bourbon-Sicilië.
    • 20 augustus » De Afro/Amerikaanse slaaf Nat Turner begint een slavenopstand tegen de zuidelijke plantage-eigenaren in Southampton County, Virginia.
    • 28 augustus » De slavernij wordt afgeschaft in het Britse rijk.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Van den Engel


De publicatie Stamboom Serrij is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Paul Serry, "Stamboom Serrij", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-serrij/I4877.php : benaderd 28 januari 2026), "Christina van den Engel (1758-1833)".